Tři dny před koncem školního roku zažili žáci Základní školy a Gymnázia ve Studentské ulici v Mnichově Hradišti drama. Dosud neznámý člověk tam totiž nahlásil uložení bomby. Vedení školy okamžitě vyhlásilo evekuaci všech osob. Na místo přijeli policisté a začali celou budovu prohledávat. Nemohli si dovolit vynechat jediný školní kout!

„Informaci o uložení bomby jsme dostali od policie. Ta informaci získala zase od pracovnice pošty. Jméno odesílatele bylo pochopitelně vymyšlené,“ uvedl ředitel mnichovohradišťské základní školy Vladimír Čermák. Podle jeho vyjádření se jednalo o dětské písmo. Sám ředitel ale dosud neměl možnost dopis hrozící výbuchem bomby vidět.

Vše tedy v současné době nasvědčuje tomu, že za vším stojí malí vtipálkové. „Nemůžeme vyloučit, že se jedná o některého z našich žáků,“ řekl Čermák. Pokud by se to ale potvrdilo, čekal by na žáka trest, především ve snížení známky z chování. „Potrestání hříšníka je pravomocí policie,“ upřesnil ředitel základní školy v Mnichově Hradišti.

Vedení školy okamžitě vyhlásilo evakuaci celé budovy. Podle ředitele šlo o stovky žáků základní školy a gymnázia. Svoji pracovní činnost museli přerušit i všichni pedagogové a ostatní pracovníci školy. „Žáci školy se shromáždili na hřišti a děti z prvního stupně odešly na dopravní hřiště.

„Na místě zasahovala pouze státní policie. Důkladně byly prohledány všechny prostory školy. Policisté se zaměřili především na špatně dostupná místa, kde hrozila reálná možnost uložení výbušniny. Žádnou bombu se jim ale naštěstí nepodařilo najít. Krátce po deváté hodině ranní byla akce ukončena a děti se mohly vrátit zpět do školních lavic,“ řekl k případu Vratislav Brynych z mladoboleslavské policie.

K anonymnímu nahlášení o uložení bomby museli policisté na základní školu v minulosti už jednou vyjíždět. Stejně jako včera i předtím se jednalo pouze o nepodařený žert.

Po autorovi dopisu nyní pátrají policisté. Pokud se jim ho podaří dopadnout, hrozí mu obvinění z trestného činu šíření poplašné zprávy, za který mu hrozí odnětí svobody až na tři roky, nebo také peněžitý trest.