Na výběr jim dalo ze tří možností. V první navrhlo prostor u zámku, v druhém na náměstí a třetí zakroužkovali ti, kterým bylo místo konání jedno, tedy neměli konkrétní názor.

A výsledek? Není zrovna moc uspokojující. Přestože v anketě hlasovalo 474 lidí, výsledek je takřka nerozhodný. Valdštejnské Vánoce na zámku by se líbili 232 lidem, na náměstí by je přesunulo o osm lidí méně, tedy 224 obyvatel. Osmnácti je konání tradiční akce jedno. Nevadila by jim žádná z navržených variant.

Anketa, kterou radnice vytvořila na internetových stránkách města, nabízela také možnost posílání komentářů. Svůj názor zde sdělilo osmačtyřicet hlasujících.

V případě zámku se nejčastěji opakovaly názory na jeho nezaměnitelnou vánoční atmosféru. Na druhou stranu u náměstí to byl především vstup zdarma, lepší dostupnost a také využití přilehlých prostor.

Získané informace teď bude vyhodnocovat kulturní komise, která v bude v prosinci pořádat i letošní jarmark.

Minulý rok se akce mimořádně přesunula na Masarykovo náměstí a částečně do Mírové ulice. Důvodem byla rekonstrukce zámecké zahrady. Mezi lidmi to vyvolalo různé názory.