Veronika Biskupová, ředitelka ZŠ Jivina
Měla jsem hezké dětství. Když se dívám zpátky, byla jsem oproti dnešním dětem dost vytížená. Měla jsem o devět let starší sestru, kterou jsem strašně chtěla a o kterou jsem se starala. Také jsem chodila do Sokola, do hudebky, prázdniny jsem prožívala u rybníka, chodili jsme se koupat do šíleně studené vody v hasičské nádrži, hrávali jsme badminton, karty. Prázdniny, mám spojené s bílou kávou a houskou s jahodovou marmeládou.

Jirka Štěpo Štěpánek, programový ředitel rádia Kiss Delta
První, co si vybavuji, je pravidelná prázdninová cesta do NDR na poloostrov Usedom. Je to zhruba to, co popsal Lou Fanánek v hitu DeDeRon. "Vraťte mi to všechno zpět, na tábor chci k moři jet, co má v létě deset stupňů, a Trabanta v pryskyřici. Jedno jak se změnil svět, já chci zpátky svůj balón." A dál stavebnice letadel od firmy VEB plasticart, gumoví indiáni, bunkry, sny o angličácích ze Západu a filmy na VHS dabované jedním hlasem.

František Chmela, provozovatel cestovní kanceláře
Těch zážitků je samozřejmě spousta, ale vzpomínám si na jeden pěkný. Dětství jsem prožil v Lysé nad Labem a můj táta byl jako voják posádkou v Milovicích. Jednou, to mi bylo asi sedm let, jsem se s kamarádem vypravil za ním podívat se, jak to vypadá na skutečné vojně. Došli jsme až na bránu, dál nás nepustili a tátu zavolali. Mě táta promluvil do duše, kamarád měl štěstí, protože jeho táta tam nebyl. Domů jsme se svezli gazíkem.

Jiří Šíma, člen Seniorského divadla HEČ
Dětství jsem prožíval v Mladé Boleslavi. V létě jsme tu po válce chodili na vojenskou plovárnu u Česany, kde se neplatilo vstupné, a tak jsme si to tam užívali celé dny, v parku na Komenského náměstí jsme hráli kuličky a míčové hry, v zimě jsme sáňkovali ze Starofarní ulice až ke staré vodárenské věži a pod železniční zastávkou u Čejetic jsme pekli brambory. I když jsme toho moc neměli, bylo to krásné dětství a já na něj rád vzpomínám.