„Jak pravil slavný český filozof, Jan Amadeus (sic) Komenský: Se učit, se učit, se učit…“ říká odevzdaně nad hromadou vysokoškolských skript oblíbený černý medik „Mireček“ ze série o básnících. Nechme stranou spíše dobový vtip, jednalo se o Leninovu zkomolenou „hlášku“; pravdou je, že celoživotní vzdělávání je u řady profesí (lékaři, učitelé atd.) nezbytnou nutností v dalším (a plnohodnotným) působením v ní.

Kantoři v Benátkách nad Jizerou to dobře vědí, a proto se ochotně zapojili do podniku s příhodným názvem I učitelé se mají čemu učit. Ten se právě úspěšně překulil do své druhé poloviny. „V tomto projektu Základní školy Benátky nad Jizerou, Husovo náměstí 55, účastníci dvou kurzů zaměřených na ovládání a využití moderních informačních technologií absolvovali první část, kdy se zdokonalovali v práci s editory sloužícími k vytváření vlastních výukových materiálů. První část učitelé ukončili závěrečnými pracemi vytvořenými pro své aprobační předměty. V současné době probíhá druhá fáze projektu, která je vysloveně zaměřena na práci s interaktivní tabulí, tvorbu vlastních výukových materiálů a práci s elektronickými učebnicemi,“ vysvětluje ředitel školy Radek Dostál.

Lektory v těchto kurzech jsou především ředitelé a učitelé okolních škol, čímž je zajištěna korespondence obsahu kurzů se školní praxí. „Věříme, že projekt spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky splní svůj cíl a přispěje ke zkvalitnění a modernizaci výuky našich škol,“ doplňuje Dostál s tím, že především pro benátecké učitele jsou zaměřeny kurzy na práci s evidenčním softwarem, skenováním a kopírováním na nových školních zařízeních a na obsluhu redakčního systému webových stránek školy. Žáčci místního vzdělávacího ústavu tedy nejsou rozhodně jedinými, kdo odchází s hlavou nabitou informacemi.