Kde se v Mladé Boleslavi nebude pít? Vedení Mladé Boleslavi už má jasno! Vyhláška, která bude zakazovat popíjení alkoholu v ulicích města, je totiž hotova a 20. března o ní rozhodnou městští zastupitelé.

Vyhláška počítá se zákazem pití na přesně vymezených místech v centru města, mimo historické jádro i v daných ulicích příměstských částí. Vyhláška rovněž stanovuje plochy před panelovými domy v sídlišti, kde jsou dětská hřiště a pískoviště. Přesný seznam míst a ploch zveřejníme vzhledem k rozsahu materiálu už v příštím týdnu! Sledujte proto Boleslavský deník.

Přichází tak třetí pokus tohoto města, jak zastavit popíjení alkoholu u stánků, obchodů a před restauracemi, povalování opilců na autobusových zastávkách, dětských hřištích, lavičkách, parcích a na dalších místech ve městě.

Problém s alkoholem v Mladé Boleslavi je vzhledem k počtu zahraničních námezdních pracovníků obrovský. Ti často volný čas zabíjejí právě vysedáváním na ulicích a pitím.

Z toho vzniká nepořádek, rvačky i další kriminalita.

První vyhláška, jež v Boleslavi zakazovala alkohol na ulicích plošně, byla zrušena z důvodu, že údajně porušovala lidská práva. Druhá směrnice již zakazovala popíjení v konkrétních ulicích, ale rovněž byla zrušena.

„Nová vyhláška bude obsahovat omezení na konkrétních místech a ještě s odůvodněním podle vzoru z Ústí,“ řekl primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati s tím, že budou použity velmi podobné formulace. Bylo by proto divné, kdyby ministerstvo schválilo podobný předpis v jednom městě a ve druhém ne.