„Připravovanou modernizaci a rekonstrukci městského koupaliště v Mladé Boleslavi v žádném případě neohrozí jakékoliv záměry v Kosmonosích,“ řekl primátor Raduan Nwelati v reakci na plány společnosti PDI vybudovat u dálnice v Kosmonosích bioelektrárnu a akvapark. Napsal to server mb–net.cz. Plány města se na tyto záměry nebudou nijak vázat, protože by se pouze ztrácel čas.

Společnost PDI své záměry prezentovala kosmonoským zastupitelům. Konkrétní rozhodnutí o projektu, který vyvolává u kosmonoských obyvatel rozporuplné odezvy, ale zatím nepadlo. Primátor Nwelati osobně v prosazení tohoto projektu v Kosmonosích příliš nevěří. Nezávisle na tom ale město bude podle něho dále připravovat modernizaci městského koupaliště, která se má stihnout do letní sezony v roce 2008.

Oprava koupaliště a jeho doplnění o další služby i atrakce je podle vedení města naprosto nutná, protože současný stav koupaliště je podle něho ostudou města.

Přípravu prací na koupališti usnadnili ve čtvrtek zastupitelé, kteří odsouhlasili vklad 15 milionů korun i příslušných pozemků do majetku letos založené obchodní společnosti Koupaliště Mladá Boleslav. To umožní pokračovat v přípravách celé akce, která bude dokončena z peněz města v příštím roce.