Když ve čtvrtek večer na zasedání zastupitelstva četl starosta města Vladimír Dlouhý seznam plánovaných změn územního plánu, změna potřebná k tomu, aby na místě bývalého zalužanského statku u rychlostní komunikace R10 mohla vzniknout bioelektrárna, mezi nimi nebyla.

Navržené změny územního plánu následně zastupitelé schválili, což je definitivní konec elektrárny s akvaparkem.

„Firma PDI sice poslala městu dopis, ale ne oficiální žádost o změnu územního plánu. Udělali administrativní chybu, tato změna proto nebude zařazena na jednání zastupitelstva města,“ věděl už před zasedáním zastupitel Václav Petříček (SZ).

Starosta odeslal firmě PDI dopis, ve kterém ji informoval, že podněty ke změnám územního plánu má město uzavřené a o změně potřebné k realizaci elektrárny proto už nelze rozhodovat. Považuje to za definitivní konec tohoto záměru.

Jenže pozemek už firmě PDI zůstal. „Bioelektrárnu pravděpodobně postavíme v jiné části Středočeského kraje. Budeme však usilovat o další změnu územního plánu na pozemku u Kosmonos. Do budoucna je tam možné uvažovat o nějakém podobném projektu. Technologií v oblasti bioenergie je víc,“ řekl Deníku Grischa Kahlen z firmy PDI.