Pořádně divit se asi bude komise, která má sčítat hlasy občanů Mladé Boleslavi, jež nyní rozhodují o podobě budoucího akvaparku v Mladé Boleslavi.

Kromě anketních lístků vydaných městem Mladá Boleslav totiž v urnách určených pro vhazování „modrých“ lístků, vydaných radnicí ovládanou ODS, najdou i oranžové „vetřelce,“ které lidem rozdala opoziční ČSSD.

Bez komentáře

Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) nehodlá na protiakci sociálních demokratů reagovat. „Nechci nyní o celé anketě hovořit do médií, abych tak neovlivnil rozhodování voličů, vyjádřím se po uzavření hlasování,“ řekl Deníku Nwelati.

Vedení města se rozhodlo uspořádat anketu mezi obyvateli Mladé Boleslavi, aby zjistilo, kterou variantu akvaparku preferují. Z původně prezentovaného zastřešení koupaliště a dostavby krytého bazénu v Jičínské ulici totiž lidé nebyli příliš nadšení. Město proto přišlo s nákladnější variantou, která počítá jak se zastřešením bazénů koupaliště, tak i s nákladnější variantou dostavby 25 metrů dlouhého krytého bazénu doplněného o další menší bazén a atrakce.

Anketa končí 12. března, tedy v pátek, do té doby mají lidé poslední šanci vhodit lístek, jež město distribuovalo do schránek, do „volebních“ uren umístěných na celé řadě veřejných míst. Anebo tam také mohou vhodit „opoziční“ anketní lístek, jak vyzývá ČSSD.

Provokativní oranžová anketa

„Vyzýváme občany, aby se ankety zúčastnili, ale aby použili lístky, které jsme jim rozeslali do schránek a dali tak vedení města najevo, že si nezaslouží žádný laciný paskvil, ale plnohodnotný akvapark,“ řekl zastupitel Robin Povšík (ČSSD).

Podle něho by měla mít Mladá Boleslav standardní akvapark se všemi atrakcemi a velkým 50 metrů dlouhým bazénem. ČSSD chce přitom souběžně zachovat i plně otevřené nezakryté koupaliště. „Hodláme rozpoutat diskuzi na toto téma, protože jsou lidem nabízeny dvě nevhodné a nevkusné varianty. My jsme připraveni v případě volebního vítězství do dvou let postavit plnohodnotný akvapark,“ řekl Povšík.

Jiří Macek, Pavel Svačina

Celý rozhovor s Robinem Povšíkem najdete ve čtvrtek 11. března v tištěném vydání Boleslavského deníku. Stejný rozhovor jsme pořídili i s primátorem Nwelatim, ten však požádal o jeho neuveřejnění dokud anketa neskončí.