Opozice předložila podobný návrh. Ten zastupitelstvo projednalo, avšak neschválilo. Podle primátora Raduana Nwelatiho je zapotřebí hovořit o problematice změn klimatu a o tom co přichází, avšak změny by se podle jeho slov neměly dělat nahodile, nýbrž by měly přicházet plánovaně a v postupných krocích.

„Nás toto téma samozřejmě zajímá. My chceme, aby město bylo šetrné k životnímu prostředí, ale jsem zastáncem toho, že takové věci je třeba připravit, musí být reálné, rozumné a postupné. Nemůžeme říkat, že se k něčemu zavážeme, pokud si nejsme úplně jistí, že budeme schopni to vůbec splnit. Zavázat se k něčemu je hezké gesto, které se možná může líbit veřejnosti, ale pokud se to neplní, tak je to bez jakéhokoliv účinku a životnímu prostředí to nepomůže,“ zdůvodnil Nwelati.

Ten také zmínil, že město ve prospěch klimatu již několik kroků učinilo. Ať už je to výměna vozového parku městských autobusů, které jezdí na CNG, dotovaná Rekola a výstavby cyklostezek nebo zelené střechy u nových budov.