Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTOGALERIE: Filip Šubr skvěle moderoval oslavy Akce cihla

Mladá Boleslav, Praha - Filip Šubr opět dokázal, že není jen výborným zpěvákem, ale i skvělým moderátorem. V minulých dnech moderoval narozeninovou Akci cihla, která pomáhá žít důstojný život lidem s mentálním postižením.

30.6.2009 6
SDÍLEJ:

Filip Šubr zpívá s dětmiFoto: Foto: Deník/Jiří Macek

Celorepubliková benefiční sbírka Akce cihla letos vstoupila do desátého roku svého života. Oslavy desátých narozenin se uskutečnily na lodi Tajemství bratří Formanů. Loď pak vyplula dvakrát - odpoledne pro dětské návštěvníky, večer pro dospělé. Děti při své pouti po Vltavě shlédly Tajemnou pohádku Jakuba Folvarečného z repertoáru Divadla dobré kávy. Děti pak spolu s moderátorem a zpěvákem Filipem Šubrem tancovaly, zpívaly, malovaly a soutěžily. Večerní plavba po Vltavě nabídla přítomným zpěv Ali Amiriho, který vystoupil s doprovodnou kapelou Amirante.

Zpíval i Filip Šubr, který celým večerem provázel. A nutno podotknout, že to byl právě Filip Šubr, který dopkázal po celý večer udržet náladu. Ve chvílích, kdy bylo třeba, rozveselil přítomné. Především pak skvěle moderoval a spolupracoval při dětské plavbě, kdy doslova nadchnul všechny děti. Stejně tak při odpolední plavbě udržoval náladu, moderoval, ale také si zazpíval. Především jeho hit Radši si to píšu ocenili návštěvníci dlouhotrvajícím potleskem.

Nechyběl ani dort - tentokrát hermelínový. Občanské sdružení Portus Praha totiž provozuje v obci Slapy dva domy s chráněným bydlením, kde žije 19 klientů s mentálním postižením. Někteří z nich pracují v sociálně terapeutické dílně na výrobu nakládaných hermelínů a utopenců nesoucích název Dobroty s příběhem . Proto byl dort hermelínový.

„Jsem moc ráda, že se oslava vydařila, lidé se bavili na dětech bylo vidět nadšení a naši klienti, lidé s mentálním postižením, kteří se samozřejmě také obou plaveb zúčastnili si výlet po řece báječně užili. A to je to nejdůležitější, protože všechny akce pořádáme právě pro naše klienty, aby mohli žít mezi námi tzv. „normálními“ a nepřipadali si odstrčeni ze společnosti. Ráda bych poděkovala všem návštěvníkům obou plaveb, jelikož zakoupením vstupenky přispěli na podporu důstojného života lidí s mentálním postižením a samozřejmě i těm, kteří si po dobu trvání Akce cihla koupili na stáncích v Praze cihlu či odznak“, uvedla organizátorka 10. narozenin Akce cihla Hana Zíková.

"Přeji všem do další dekády jen to nejlepší. Přeji hodně aktivních lidí, kteří se o chod takto potřebné organizace starají," podotkl zpěvák Ali Amiri.

Celorepubliková Akce cihla se zaměřuje na podporu dospělých lidí s mentálním postižením, které se snaží začlenit do běžné společnosti. Výtěžek směřuje v daném regionu vždy do konkrétních projektů. Výtěžek pražské sbírky pak směřuje do rozšíření již zmíněné sociálně terapeutické dílny v obci Slapy

Autor: Jiří Macek

30.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

V rámci svého podzimního turné se hudební skupina Harlej po dvou letech opět vrátila do pražské Lucerny.
53

OBRAZEM: Harlej po dvou letech vyprodal Lucernu

AKTUALIZOVÁNO

V době počasí babího léta řidiče zaskočily podzimní mlhy

Střední Čechy – Totální kolaps na příjezdu do metropole od Mladé Boleslavi, velké komplikace i na cestě od Nového Strašecí. To ve středeční ranní dopravní špičce zažívali řidiči mířící do Prahy od východu od západu. Na vině byly hromadné nehody na dálnicích spojené s citelným zdržením, v jejichž důsledku se jak na Praze-východ, tak na Praze-západ rychle ucpaly i další silnice, jež se motoristé snažili využívat jako objízdné trasy.

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Boleslavsko - Každý týden vám představíme čerstvé prvňáčky ze základních škol na Boleslavsku.

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

Mladá Boleslav – Česká republika patří mezi více než šest desítek zemí světa, které se přihlásily k osvětovému programu Mléko do škol. V souvislosti s projektem platným pro tento rok, uspořádala v úterý soukromá střední škola Maja v rámci této akce svůj projektový den. Do programu se zapojili všichni studenti bez rozdílu.

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení