Sobotní oslava mohla skončit v klidu, ale neskončila. V ulici Jana Palacha slavilo pár přátel poklidně až do doby než jeden z přítomných silně posilněn alkoholem začal ostatním nadávat.

Jeho vulgární nadávky, přestaly přítomné bavit, a tak ho po několika upozorněních, která nerespektoval, vyhodili z bytu a on si při pádu rozbil hlavu. „Právě v tu dobu nám zavolal jeden z oslavujících co se stalo a jelo se na místo,” říká ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Zraněný dvaatřicetiletý muž slovenské národnosti již stál před domem, hlídka zjistila, že se jedná o stejného muže, kterého pod vlivem alkoholu před dvěma dny umístila na protialkoholní záchytnou stanici.

Zranění na hlavě vypadalo opravdu vážně a tak muž se strážníky putoval nejdříve na ošetření a poté zpět na záchytku. „Muž byl po celou dobu zásahu velmi agresivní a strážníci s ním měli plné ruce práce,” dodává ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Ani v závěru zásahu a převozu muže na záchytnou stanici se to neobešlo bez větších problémů. Strážníci museli ke zklidnění muže použít nasazení pout.

Slovenský recidivista je na mladoboleslavské záchytné stanici jako doma. Během pouhých dvou dnů tam skončil už dvakrát.