Bitka mezi agresivními Romy a četníky se semlela v sobotu před desátou hodinou dopoledne v Mladé Boleslavi. Ve třičtvrtě na deset přijal operační důstojník Městské policie Mladá Boleslav telefonické oznámení z Kauflandu, že dvojice podnapilých mužů napadá zákazníky a členy bezpečnostní agentury.

Už za tři minutky byla na místě první hlídka strážníků, po vyhodnocení situace si radiostanicí musela přivolat posilu. Do jejího příjezdu se snažili zklidnit problémovou a velmi agresivní dvojici podnapilých Romů.

„Do několika minut se na místo dostavila další hlídka strážníků, kteří společně agresivní muže zatlačili do místnosti bezpečnostní agentury, kde je po několika marných výzvách k zanechání protiprávního jednání museli nakonec pomocí hmatů a chvatů sebeobrany zpacifikovat,“ řekl Boleslavskému deníku ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.

Mlátil hlavou do zdi a vymyslel si infarkt

Oběma agresivním výtržníkům, kteří stále napadali své okolí, musela být přiložena pouta. Jelikož se jednalo o výtržnictví, byla přes obchodní dům přivolána hlídka Policie České republiky. Do jejího příjezdu se zcela nečekaně jeden z mužů snažil několika údery hlavou o stěnu zranit, se slovy: „aby policajty dostal“. Proto byl až do uklidnění umístěn do ležící polohy. Poté si pro změnu stěžoval na infarkt a tak mu strážníci v deset hodin přivolali rychlou záchrannou službu.

To už na místo přijela hlídka Policie ČR, která vyhodnotila situaci jako přestupek. O minutu později přijíždí záchranka, která za asistence strážníků provedla vyšetření u muže, který si stěžoval na infarkt. Vyšetření bylo negativní, na což muž reagoval urážkami strážníků i zdravotnického personálu a odešel ke skupině svých rodinných příslušníků a spolubydlících z domu čp.885 v ulici Havlíčkova, která se mezitím dostavila před Kaufland.

Několik členů této skupiny se snažilo vstoupit do obchodního domu, kde si to chtěli „vyřídit“ se členy bezpečnostní agentury. Strážníci jim v tomto jednání zabránili a na místě vyčkali až do rozchodu všech přítomných a naprostého uklidnění situace.

Hádka i v nemocnici

V 10.45 hodin volala napadená členka bezpečnostní agentury, že je s kolegou na ošetření v Klaudiánově nemocnici, kam se dostavil i muž, který je v Kauflandu napadal. Jen díky jeho synovi, který otce usměrňoval, se ochrance podařilo z nemocnice utéci bez konfliktu.

V 10.49 hodin se na místo dostavila hlídka městské policie, která členy bezpečnostní agentury dovedla k ošetření a byla svědky dalšího slovního vyhrožování skupinou osob kolem agresora z Kauflandu. Na místo byla proto opět přivolána hlídka Policie ČR, která převzala agresory od strážníků a převezla je k podání trestního oznámení.