Informaci potvrdila Šárka Charousková, magistrátní mluvčí. „Adventní trhy budou také letos v parku na Výstavišti, protože loňský model se především podle návštěvnosti velmi osvědčil,“ uvedla. Jistých změn by se ale měly vánoční trhy dočkat. „První ročník nám ukázal i některé věci, které bude lépe udělat jinak, takže letos se například chystáme barevně sjednotit světelnou výzdobu, ta bude tentokrát ve znamení zlaté a bílé barvy,“ vysvětlila.

Právě vánoční výzdoba minulý rok vzbudila v Mladé Boleslavi jistou kontroverzi, kdy se ne každému množství vánočních světélek a jejich styl líbil. Někteří jej kritizovali, další chválili, objevil se také i otevřený dopis radnici od členky Skupiny mladoboleslavských výtvarníků Marie Tomášové, která výzdobu kritizovala.

Vánoční trhy se každopádně blíží, trvat budou několik týdnů. Změní se však jejich otevírací doba, letos bude kratší – a sice kvůli počasí. „Trhy vypuknou první adventní neděli, tedy 2. prosince, a opět potrvají až do 23. prosince, denně vždy od 16 do 20 hodin. Minulý rok to bylo do 21 hodin, ale ukázalo se, že po té dvacáte hodině už tolik lidí nechodí a navíc už bývá opravdu zima,“ vysvětlila Šárka Charousková.

I pro letošní rok se chystá pestrý program na každý den. „Detaily v tuto chvíli ještě ladíme, takže nemohu být konkrétnější,“ řekla mluvčí.

Loňskému ročníku ale bezpochyby vévodilo ruské kolo a kolotoče. Zda se budou tyto atrakce opakovat, mluvčí nepotvrdila, nicméně naznačila, že loni zaznamenaly úspěch. „Atrakce pro děti určitě budou i letos, protože podle čísel návštěvnosti víme, že o ně byl velký zájem,“ odpověděla Šárka Charousková.

Pro letošní vánoční trhy na Výstavišti se chystá i řada novinek, jednou z nich bude i více stánků. Již teď je jisté, že jich bude minimálně 16 oproti loňským 8. „Možná jich bude dokonce ještě více. Provozovatelé se letos sami hlásí, protože vědí, že loni to bylo opravdu úspěšné. Jeden ze stánků si vyhradilo partnerské město, německý Dieburg, a tam se budou prodávat jejich speciální klobásy a pivo,“ podotkla magistrátní mluvčí.

Na kolik vyjde magistrát organizace trhů i provoz vánoční výzdoby, například v podobě kolotočů, však zatím ještě není možné. Přesná čísla v tuto chvíli k dispozici nejsou a vše je podle mluvčí ještě v procesu.