Skutečné děti, kterým zakoupením panenky můžete zajistit očkování proti šesti hlavním smrtelným chorobám (spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně).

„Pro někoho by částka 600 korun mohla být příliš vysoká, a tak je možné, aby se několik dárců spojilo dohromady. To už udělaly například organizace Českého svazu žen z Kosořic, Zdětína nebo Benátek," informovala předsedkyně okresní organizace Milada Remešová. Podnikatelé si navíc mohou částku odečíst od základu daně. Dámy v kosmonoské hasičské zbrojnici tento týden své výrobky dokončily, vyplnily každé panence rodný list a vše zabalily do úhledných balíčků. Nyní se uvidí, zda se podaří všechny rozprodat před příjezdem ředitelky českého výboru UNICEF. 

Pavla Gomba, ředitelka českého UNICEF, přijala pozvání a přijede do Kosmonos besedovat v úterý 28. dubna. Během setkání, které se uskuteční v 17 hodin v hasičské zbrojnici, přiblíží nejen fungování českého výboru UNICEF, ale také seznámí přítomné s příběhy dětí, kterým vakcíny zachránily život.

Členky Českého svazu žen by se do té doby rády všech panenek „zbavily". Loučit se s nimi budou jistě jen těžko, protože výtvory jsou to skutečně profesionální. Předat zástupkyni dobročinné organizace výtěžek z prodeje všech panenek, to by byl ale určitě skvělý pocit. Nyní záleží na zájmu veřejnosti.

Každý dárce obdrží nejen kopii příjmového dokladu, ale posléze také dárkový certifikát UNICEF. A především bude mít dobrý pocit, že zachránil malé dítě, které díky němu dostane šanci na život.

Panenky můžete už nyní objednávat na telefonním čísle 605 519 028.