Druhá ČSSD si sice polepšila, ale na koalici už to nestačí.

Veliký díl na úspěchu ODS má náměstek Adolf Beznoska, který v místní ODS představuje bezkonfliktního a příjemného politika, kterému arogance není vlastní.

ODS v Mladé Boleslavi poměrně výrazně vyhrála volby. Je také zřejmé, že budete náměstkem primátora. Pane Beznosko, co byste teď tedy vzkázal voličům?
Jednak děkuji všem, kteří přišli volit, protože využili výsadního demokratického práva vyjádřit svůj názor. Děkuji také všem voličům ODS, kteří nám dali obrovskou důvěru téměř 40 procent a děkuji i těm voličům, kteří dali preferenční hlas přímo mě, protože i můj výsledek je podle mého názoru vynikající. Chtěl bych jim dát také slib, že budeme pokračovat v intenzivní práci jako uplynulé čtyři roky tak, aby se město dál měnilo k lepšímu, aby se nám tady všem hezky žilo.

Koalice vás již zvolila novým prvním náměstkem primátora, jaké máte pocity z toho, že jste svoji práci obhájil?
V podstatě pokračuji ve své práci. Nikdy jsme si tady nijak extrémně nehráli na rozdělení prvního či jiného z náměstků, i když samozřejmě první náměstek zastupuje primátora v jeho nepřítomnosti. Mám z toho samozřejmě radost, protože jsem se o tuto pozici ucházel a pochopitelně, když dosáhnete toho, o co jste usiloval, tak to přinese určitý pocit uspokojení. Těším se na další práci.


ODS bude mít slušnou většinu s koaliční podporou v zastupitelstvu. Cítíte z toho, že bude nyní snazší prosadit některé návrhy či záměry a investice?
Vznikla koalice 21 mandátů, v uplynulém období jsme jich měli 23. Nyní je tedy poměr 21 ku 12, takže převaha tam bude opravdu značná, ale je to koaliční vláda a bude proto nutné vždy hledat rozumný a kompromisní pohled na investice a další záležitosti.

Teď je možná ještě brzy na konkrétní body, ale přesto musela ODS při koaličním vyjednávání ustoupit z některých svých záměrů, nebo naopak ještě něco požadovala od koaličních partnerů?
Každé jednání o koalici je o tom, aby se partneři cítili spokojeně a já myslím, že koaliční dohodou jsme k tomuto pocitu dospěli.

Dobře, nicméně jsou tu vidět určité rozpory, když TOP09 před volbami jasně naznačila, že nepodpoří záměr ODS na osvobození občanů od poplatků za svoz komunálního odpadu. Na tomto rozporu jste se třeba nějak dohodli?
Zatím jsme konkrétní programové věci nevyřešili, ale orientačně jsme si řekli, jaké budou naše postoje. Vyjádřili jsme zájem, že vždy společně najdeme rozumné řešení, které bude vyhovovat celé koalici. Samozřejmě se v programových věcech najdou body, kdy bude někdo muset slevit. Je to standardní koaliční projekt.