Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Adolf Beznoska: Budeme vždy hledat rozumné řešení

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Občanští demokraté triumfovali v Mladé Boleslavi a v uplynulých volbách převálcovali všechny ostatní strany.

19.10.2010 4
SDÍLEJ:

Náměstek primátora Adolf Beznoska.Foto: DENÍK/Pavel Svačina

Druhá ČSSD si sice polepšila, ale na koalici už to nestačí.

Veliký díl na úspěchu ODS má náměstek Adolf Beznoska, který v místní ODS představuje bezkonfliktního a příjemného politika, kterému arogance není vlastní.

ODS v Mladé Boleslavi poměrně výrazně vyhrála volby. Je také zřejmé, že budete náměstkem primátora. Pane Beznosko, co byste teď tedy vzkázal voličům?
Jednak děkuji všem, kteří přišli volit, protože využili výsadního demokratického práva vyjádřit svůj názor. Děkuji také všem voličům ODS, kteří nám dali obrovskou důvěru téměř 40 procent a děkuji i těm voličům, kteří dali preferenční hlas přímo mě, protože i můj výsledek je podle mého názoru vynikající. Chtěl bych jim dát také slib, že budeme pokračovat v intenzivní práci jako uplynulé čtyři roky tak, aby se město dál měnilo k lepšímu, aby se nám tady všem hezky žilo.

Koalice vás již zvolila novým prvním náměstkem primátora, jaké máte pocity z toho, že jste svoji práci obhájil?
V podstatě pokračuji ve své práci. Nikdy jsme si tady nijak extrémně nehráli na rozdělení prvního či jiného z náměstků, i když samozřejmě první náměstek zastupuje primátora v jeho nepřítomnosti. Mám z toho samozřejmě radost, protože jsem se o tuto pozici ucházel a pochopitelně, když dosáhnete toho, o co jste usiloval, tak to přinese určitý pocit uspokojení. Těším se na další práci.


ODS bude mít slušnou většinu s koaliční podporou v zastupitelstvu. Cítíte z toho, že bude nyní snazší prosadit některé návrhy či záměry a investice?
Vznikla koalice 21 mandátů, v uplynulém období jsme jich měli 23. Nyní je tedy poměr 21 ku 12, takže převaha tam bude opravdu značná, ale je to koaliční vláda a bude proto nutné vždy hledat rozumný a kompromisní pohled na investice a další záležitosti.

Teď je možná ještě brzy na konkrétní body, ale přesto musela ODS při koaličním vyjednávání ustoupit z některých svých záměrů, nebo naopak ještě něco požadovala od koaličních partnerů?
Každé jednání o koalici je o tom, aby se partneři cítili spokojeně a já myslím, že koaliční dohodou jsme k tomuto pocitu dospěli.

Dobře, nicméně jsou tu vidět určité rozpory, když TOP09 před volbami jasně naznačila, že nepodpoří záměr ODS na osvobození občanů od poplatků za svoz komunálního odpadu. Na tomto rozporu jste se třeba nějak dohodli?
Zatím jsme konkrétní programové věci nevyřešili, ale orientačně jsme si řekli, jaké budou naše postoje. Vyjádřili jsme zájem, že vždy společně najdeme rozumné řešení, které bude vyhovovat celé koalici. Samozřejmě se v programových věcech najdou body, kdy bude někdo muset slevit. Je to standardní koaliční projekt.

Autor: Pavel Svačina

19.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení