Těhotenství, které trvalo pouhé tři měsíce. Tak dlouhý byl totiž čas od nápadu k uskutečnění prvního Absolventského plesu Střední průmyslové školy v Mladé Boleslavi. Byla to akce zcela ojedinělá, která nemá v historii školy obdoby. Pozvat do jedné místnosti studenty, kteří na škole maturovali před pár lety spolu se studenty, kteří průmyslovku absolvovali i před čtyřiceti či padesáti roky.

Některé třídy se pravidelně scházejí na třídních srazech, ale spolužáky, z „béčka” znají, ale neviděli je spoustu let. A o to organizátorům akce šlo především. Střední průmyslová škola, Boleslavský deník a Kultura města Mladá Boleslav spojili své síly a akci zorganizovali. Akci moderoval tehdejší Absolvent, nynější slavný tanečník a moderátor Jan Stinka.

A pěvecké hvězdy? Nebyly potřeba. Na absolventském plese šlo o povídání si, o setkání a vzpomínky. K tomu opravdu není pěveckých hvězd zapotřebí. K tanci a poslechu hrála kapela Piknik Michala Minaříka, která v podstatě dělala perfektní kulisu celému plesu. „ My budeme dneska jen takové křoví, těch zážitků je moc a moc,” řekl moderátor plesu Jan Stinka.

Rozhovor s absolventkou a nynější profesorkou na průmyslovce Věrou Nastoupilovou a spoustu dalších informacínajdete v tištěném vydání pondělního Boleslavského deníku.