Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

6.7.2017

FOTO: Olympiáda zpestřila závěr školního roku v Bezně

Bezno - Pořádné sousto si ukousli bezenští sedmáci ze ZŠ Václava Vaňka, kteří v hodinách mediální výchovy na konec školního roku připravili pro své spolužáky velké olympijské hry.

6.7.2017

Stoletý most v Sojovicích nahradí nový

Sojovice – Přes sto let starý most v Sojovicích zmizí. A na jeho místě vyroste nový. Úzký most na silnici mezi Lysou nad Labem a Starou Boleslaví zatím patří mezi nehorší ve Středočeském kraji.

5.7.2017

OBRAZEM: Sokolnice představila také krkavce

Mnichovo Hradiště - Až za týden bude Státní zámek Mnichovo Hradiště hostit největší slavnost hlavní turistické sezóny, a to Dobovou šlechtickou zahradní slavnost, jejíž součástí je celodenní program, na který navážou noční prohlídky zámku s herci mladoboleslavského divadla. Už tento týden však mohou zájemci po oba dva svátky sledovat, jak se v době renesance bavila šlechta, a zapojit se třeba do tanečních lekcí společně s kostýmovými dvořany. 

5.7.2017

KRÁTCE: Novinka pro cestující: Jízdní řády v mobilním telefonu

Mladá Boleslav – Dopravní podnik města přišel s novinkou, kterou nepochybně ocení řada cestujících. Nově si zájemci mohou jízdní řády městské hromadné dopravy stáhnout do mobilního telefonu, a to zdarma.

5.7.2017

Kde si v regionu zabruslit?

Střední Čechy /ANKETA/ - Prázdniny hlásí nástup! Nechce se vám k vodě, protože máte raději aktivnější relax? Tak si nazujte kolečkové brusle a vyrazte za krásami středních Čech. Kam? Podívejte se na náš přehled zajímavých míst v regionu, která stojí za vaši návštěvu.

4.7.2017

Druhá základní škola čelí personální krizi. Odchází šestnáct učitelů

Mladá Boleslav /ANKETA/ – Druhá základní škola, která sídlí na Komenského náměstí, se otřásá v základech. Na konci školního roku ji opustilo šestnáct učitelů. Asi třetina z nich kvůli sporným vztahům s ředitelem. O kritické personální situaci, která školu zasáhla, se okamžitě začaly šířit městem fámy.

3.7.2017

Mateřská škola Vlkava získala titul Ekoškola

Vlkava – Velký úspěch slaví mateřská škola Vlkava, která za svou práci získala mezinárodní titul Ekoškola. Ten symbolizuje mezinárodní zelená vlajka, logo a certifikát, které má škola právo používat.

3.7.2017

KRÁTCE: Boleslaváci jsou bez teplé vody

Mladá Boleslav – Většina obyvatel automobilového města je od neděle bez teplé vody. Odstávka horkovodů se týká domácností, jež jsou napojeny na výměníkové stanice HN1 a HN4, což je většina Mladé Boleslavi.

2.7.2017

Vítězem čtyřicátého čtvrtého ročníku Rally Bohemia se stal Jan Kopecký

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Čtyřiačtyřicátý ročník Raly Bohemia přilákal do Mladé Boleslavi ticíce návštěvníků. Vítězství obhájil Jan Kopecký navigovaný Pavlem Dreslerem s vozidlem Škoda Fabia R5. "Vyhrát v Boleslavi a navíc s vozem Škoda znamená vždy něco navíc. Jsme maximálně spokojeni," prozradil v cíli Kopecký a dodal, že závod byl letos velmi těžký. "Podmínky na trati byly hodně těžké. Byl hodně bláta a mokro," sdělil jezdec.

2.7.2017

Daniel Landa po havárii utrpěl lehké zranění

Boleslav - Šestá rychlostní zkouška Rally Bohemia musela být z důvodu havárie posádky Daniel Landa a Pavel Zalabák pozastavena. Podle dostupných informací Landa utrpě lehčí zranění, jeho navigátor naštěstí vyvázl bez zraněné. Závod už nyní pokračuje s několikaminutovým zpožděním.

1.7.2017

Rally Bohemia: motory zaduní na Starém městě

Mladá Boleslav – 44. ročník populárního závodu Rally Bohemia startuje již dnes.

30.6.2017

OBRAZEM: Jezdci se ocitli v obložení fanoušků

Boleslav /FOTOGALERIE/ - V pátek v podvečer se uskutečnila v obchodním centu Bondy autogramiáda předních jezdců čtyřiačtyřicátého ročníku Rally Bohemia, jež startuje v sobotu na Staroměstském náměstí. Fanoušci mohli získat podpisy od šesti posádek, konkrétně Kopecký-Dresler, Kresta-Starý, Pech-Uhel, Vojtěch-Ernst, Jakeš-Ehlová, Mareš-Hloušek. A že o podpisy jezdců byl velký zájem dokládá dlouhá fronta, ve které mnozí trpělivě čekali řadu minut před zahájením akce.

30.6.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Boleslav - Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

30.6.2017

OBRAZEM: Zpustlé místo se proměnilo na oázu klidu

Benátky nad Jizerou - Sportovně rekreační areál na Urbanovce v Benátkách nad Jizerou byl slavnostně uveden do provozu. Na místě, které bylo ještě před pár měsíci naprosto zpustlé a zarostlé zelení, bylo vybudováno hřiště na plážový volejbal, workoutové hřiště, ale i písečná pláž. Nechybí ani tréninkové a vyhlídkové schodiště a také dlážděné ohniště a převlékárny.

30.6.2017

Nový objekt v Plazech obsadí úředníci a hasiči

Plazy /FOTOGALERIE/ - Desetiletá snaha a trpělivost se vyplatila. V obci Plazy začala stavba multifunkčního objektu, který bude sloužit jako městský úřad a hasičská zbrojnice zároveň. Součástí investice za více jak dvacet milionů je i garáž, kde bude uskladněna obecní technika.

30.6.2017

Kopecký, nebo Kresta? Bohemka startuje!

Mladá Boleslav – Na startovní čáře 44. ročníku Rally Bohemia stane už zítra 134 posádek. O přední příčky svede souboj favorit posledních ročníků s matadorem závodu.

30.6.2017

Anketa: Moje ideální prázdniny

Střední Čechy - Děti si dnes vyzvednou školní vysvědčení a pak už hurá na prázdniny. O tom, jak je strávit, ale mají mnohdy jinou představu než jejich rodiče. Ti se těší především na to, že si od svých ratolestí alespoň pár dní odpočinou. A malí školáci? Někdo chce na prázdniny k babičce, jiného láká táborové dobrodružství. Důležité je ale najít kompromis.

29.6.2017

KRÁTCE: Dvouletá holčička se vydala na procházku

Mladá Boleslav - Dvouletá holčička se v úterý odpoledne vydala sama na procházku. Opuštěné malé děvčátko se pohybovalo po ulici Mjr.Frymla a strážníky na ně upozornila jedna z obyvatelek.

29.6.2017

Skočte si na pískovnu nebo k jezu. V horku se svlažíte a užijete si přírodu

Střední Čechy - Letní měsíce lákají k vodě mnoho lidí. Mnohdy se chtějí osvěžit a pobavit i celé rodiny. Ve Středočeském kraji se nachází řada míst, která nabízí možnost koupaní i dalších aktivit. Oblíbená jsou tradiční koupaliště ve městech s velkou nabídkou herních prvků. 

29.6.2017

Některé ambulance přes léto omezí provoz

Boleslavsko – Provoz Klaudiánovy nemocnice bude o prázdninách omezený. Týká se to také odloučených pracovišť.

AKTUALIZOVÁNO
28.6.2017

Spadlý strom komplikoval dopravu mezi Horním Slivnem a Slivínkem

Boleslavsko - Počasí ve středu zkomplikovalo dopravu na Mladoboleslavsku. Hasiči vyjížděli ke spadlému stromu přes silnici mezi Horním Slivnem a Slívínkem. 

28.6.2017

Nemocnice by braly víc zdravotních sester

Mladá Boleslav - Nemocnice zatím zvládají, ale víc zdravotních sester by uvítaly. O obor ovšem není zájem a jejich dlouhodobý nedostatek nepomůže vyřešit ani chystané navýšení platu o 2 tisíce korun.

28.6.2017

Linka důvěry je na konci školy vytížená víc než jindy

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Na linku důvěry a Centrum psychoterapie Mladá Boleslav se na konci školního roku obrací především rodiče, kteří chtějí poradit, jak potrestat dítě za špatné školní výsledky. Rodiče často zapomínají na mnohem důležitější věci a prospěch staví na první místo. To je ale chyba. Jak se správně zachovat a jak s dítětem případné špatné známky řešit, nám poradila zakladatelka centra a psychoterapeutka Renata Nekolová.

28.6.2017

KRÁTCE: V Benátkách nepoteče voda

Benátky nad Jizerou – V souvislosti s výměnou vodovodního řadu v Jiráskově ulici, která prochází kompletní rekonstrukcí, bude ve čtvrtek přerušena dodávka pitné vody, a to od 8 do 14 hodiny odpoledne.

28.6.2017

Závodníci v Boleslavi málem zrušili svatbu

Mladá Boleslav – O prvním červencovém víkendu budou na Mladoboleslavsku a Železnobrodsku burácet motory silných závodních aut, za jejichž volanty předvedou své triky hvězdy motorsportu – třeba hned dva šestinásobní vítězové Bohemky, Jan Kopecký a Roman Kresta. Rally však přinese celou řadu komplikací, a to nejen uzavírek.

27.6.2017

OBRAZEM: Kovové skulptury zatím zdobí obchodní centrum Olympia

Mladá Boleslav - Jak říká vedoucí boleslavského Infocentra Gérard Keijsper, byla to pořádná dřina. A to i s nákladním automobilem vybaveným mechanickou rukou, dvěma paletovými vozíky a v šesti lidech. Řeč je o stěhování soch, které vytvořili v uplynulých dvou týdnech v areálu střední průmyslové školy umělečtí kováři z celého světa v rámci Metalového sympozia, a dřevěných laviček, které v doprovodném programu tvořili čeští řezbáři, do obchodního centra Olympia. Výstavě dominuje více než dva metry dlouhá socha nosorožce, jež vznikala na speciální magnetické ohýbačce.

27.6.2017

Na Boleslavsku jsou už letní plovárny minulostí

Boleslavsko /ANKETA/ - Pryč jsou doby, kdy u řek bývaly plovárny nacpané k prasknutí. Například mnozí Poděbraďáci si jistě vzpomenou na plovárnu nad zámkem směrem k soutoku, která se také objevila ve filmu Hrdinný kapitán Korkorán, který se natáčel právě v lázeňském městě. Po ukončení těžby písku a vzniku prvního jezera v sedmdesátých letech minulého století se do Labe už nikdo koupat nechodí.

27.6.2017

KRÁTCE: Lávka přes Klenici už je takřka hotová

Mladá Boleslav – Lávka přes Klenici, která navazuje na cyklostezku z Mladé Boleslavi na Řepov a jejíž povolení bylo otázkou mnohých diskuzí, už je takřka hotová. Na dřevěném jehlanu s kovovými patkami je zavěšena konstrukce vlastní dřevěné lávky, kterou je možné v případě rozvodnění Klenice zdvihnout pomocí systému klapek, aby nepřekážela vodě a splavenému dřevu.

26.6.2017

OBRAZEM: Jizera byla příjemným osvěžením

Mnichovo Hradiště - Parný letní den spojený s ochutnávkou tradičních, ale i exotických specialit si užili návštěvníci pláže u Jizery v Mnichově Hradišti, kde se konal Restaurant Day. Jelikož se sobotní teploty místy šplhaly i k dvaatřiceti stupňům, přítomné neodradila ani ledová voda a mnozí Jizeru využili k příjemnému osvěžení.

26.6.2017

FOTO: Ve Všejanech poměřili síly v přetahování lana

Všejany - Už pošesté se ve Všejanech sešli siláci z řad žen a mužů, aby poměřili své síly v neobvyklé sportovní disciplíně, a to v přetahování lana. Amatérské mistrovství republiky šestičlenných družstev tu začali pořádat náhodou. Na začátku asi nikdo nepředpokládal, že si tento sport získá tak velkou oblibu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení