VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

9.11.2017

KRÁTCE: Klaudiánova lékárna radí

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

9.11.2017

Firmy marně hledají dělníky a opraváře

Mladoboleslavsko - Na začátku letošního podzimu bylo na Úřadu práce v Mladé Boleslavi evidováno přes dva tisíce uchazečů o zaměstnání, což představuje míru nezaměstnanosti téměř dvě a čtvrt procenta. Zaměstnavatelé z regionu přitom nabízeli ve stejné době asi 3400 volných míst. Pracovních příležitostí je hodně, nabídka s poptávkou se ale příliš neshodují.

9.11.2017

Nejprodávanější automobil? Žebříček vede Škoda Octavia

Mladá Boleslav - Nejprodávanějšími automobily za prvních deset měsíců letošního roku vozy jsou Škoda Octavia s 22 890 ks (10,00%).

8.11.2017

OBRAZEM: Následky vichřice Herwart z Mnichova Hradiště mizí

Mnichovo Hradiště - Následky vichřice Herwart, které se dotkly i areálu fotbalového stadionu v Mnichově Hradišti, odstraňuje místní firma Těžex. Vichřice mimo jiného utrhla i střechu Posilovny, místa, kde se konají rockové večery. V místě také po zlomení spadl vzrostlý smrk na hlavní tribunu stadionu.

8.11.2017

Muzeum Liazu v Mnichově Hradišti čeká na peníze

Mnichovo Hradiště - Naposledy se o Liazu v tak hojné míře psalo v osmdesátých letech minulého století, kdy sbíral vavříny na Rallye Paříž Dakar. A později, když své brány natrvalo zavřel, což už je čtrnáct let. Od doby, kdy brány závodu v Mnichově Hradišti opustila poslední vyrobená liazka, je značka znovu v kurzu. Na stole sice není plán na znovuzavedení výroby, ale úvahy o vybudování historického muzea jsou nadějné.

7.11.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ v Jivině, ZŠ v Čachovicích a ZŠ v Loukovci

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 8. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ v Jivině, ZŠ v Čachovicích a ZŠ v Loukovci.

7.11.2017

Škoda Auto: další rekord aneb hvězdný říjen

Mladá Boleslav - Prodej 7362 vozů na tuzemském trhu znamenal pro Škoda Auto nejlepší říjen v její historii. Je to o 302 vozů více než za stejné období loňského roku. 

7.11.2017

Čerpali síly v Třeboni

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Spolek DMO Pobyty uspořádal před nedávnem pobyt v malebné třeboňské krajině. Klienti byli ubytovaní v areálu Relax Park Třeboň, kde měli všichni dostatečný komfort i příjemné soukromí. 

7.11.2017

KRÁTCE: V Mladé Boleslavi přibudou dvě parkoviště

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

7.11.2017

V krabici u popelnic čekala na záchranu dvě koťata

Mladá Boleslav – Vyhodíme cokoli. Kdykoli a kamkoli. Snad by se všechno dalo vysvětlit. Odložení živého tvora ale obhájit nelze. Jako u dvou malých koťat, která našli městští strážníci v mladoboleslavské ulici Na Radouči u prodejny Družstevník. V papírové krabici u kontejneru. Podle ředitele městské policie Tomáše Kypty šlo přitom o mláďata ve stavu částečného kojení, která ještě měla zůstat u mámy. Případ, který mohl skončit jejich uhynutím, dopadl šťastně. Koťata už se dávají dohromady v útulku v Lysé nad Labem.

6.11.2017

Od hasičů si neslyšící odnesli poučení, jak se bránit napadení

Mladá Boleslav – Bez obvyklého výkladu i vysvětlujících slov se musela obejít netradiční akce v tělocvičně stanice profesionálních hasičů v Mladé Boleslavi, k jejímuž uspořádání v neděli odpoledne profesionální hasiči spojili síly s městskými strážníky. U hasičů se konal kurz sebeobrany pro neslyšící.

6.11.2017

Vlkavská dopravní cyklostezka ožila

Vlkava - Před pár dny se uskutečnilo v areálu Mateřské školy Vlkava slavnostní otevření Vlkavské dopravní cyklostezky. Jde o projekt obce Vlkava a MAS Svatojiřský les, z.s., z dotačního programu Podpory obnovy a rozvoje venkova Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

6.11.2017

KRÁTCE: Chystá se další uzavírka

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

6.11.2017

Skvělé! Rohozec je Pivovarem roku 2017

Mladoboleslavsko – Piva z Mladoboleslavska a z Českého ráje měla vždy dobrý zvuk. Klášter, Svijany, Podkováň a nyní zejména Rohozec. Pivaři mohou být pyšní na piva, která směřují do světa z regionu. Potvrdily to i výsledky prestižní ankety Pivo roku 2017, která vyvrcholila vyhlášením výsledků o víkendu.

4.11.2017

KRÁTCE: Město má přístup k loděnici

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

4.11.2017

Památky mají za sebou slabší sezonu než loni

Mladoboleslavsko – Zatímco loni za sebou měly hrady a zámky ve středních Čechách sezonu s rekordní návštěvností, letos lákaly památky méně lidí.

3.11.2017

KRÁTCE: Do parku se znovu může

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

2.11.2017

KRÁTCE: Dukelská jede podle plánu

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

2.11.2017

Manželé Zitovi učí zájemce tančit už celých 27 let

Mladá Boleslav - Podzim je neodmyslitelně časem tanečních. Mladí lidé se rozhodli naučit tančit, zjemnit své mravy, ale i pobavit se, najít případně první lásku, prostě vykročit směrem k dospělosti. Navíc jsem se v Boleslavském deníku dočetla, že letos se hlásí více chlapců než děvčat. Neobvyklá věc. Co pamatuji, tak to bylo vždy naopak a mnohým dívkám se při větě „Zadejte se, pánové“ rozechvěl žaludek nervozitou, zda nezůstanou osamoceně stát.

1.11.2017

KRÁTCE: Park Štěpánka je stále uzavřen

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

1.11.2017

Opuštěné urny většinou končí ve společném hrobě

Mladoboleslavsko – Většina zemřelých je v Česku po smrti zpopelněna. Pro některé pozůstalé žehem všechno skončí. A urny nechají zapomenuté v sídlech pohřebních služeb.

31.10.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Mnichovo Hradiště a ZŠ Sojovice

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 1. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Mnichovo Hradiště a ZŠ Sojovice.

31.10.2017

KRÁTCE: Mnichovo Hradiště čeká podzimní úklid

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

30.10.2017

Jizera zahrozila a vylila se

Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ – Nedělní přírodní kalamita páchala také další škody na majetku. S vichřicí přišly i přívalové deště, které zvedly hladinu řeky Jizery. V pondělí nešlo projet po silnici v obci Loukov, z Bakova nad Jizerou do Malé Bělé. Voda se nebezpečně zvedla i v Podlázkách, přes silnici se ale nepřevalila. Louky se vodou z Jizery zaplnily také u Vince.

30.10.2017

Další účet vichřice: Muž z Bělé, na kterého spadl strom, v nemocnici zemřel

Mladoboleslavsko - Česko má třetí oběť víkendové vichřice. Osudovou se stala osmapadesátiletému muži z Bělé pod Bezdězem.

30.10.2017

Na fanoušky musel zaštěkat pes

Mladá Boleslav – Fotbal a hokej o víkendu lákal. Oba prvoligové boleslavské celky hrály na domácí půdě. A nad pořádkem dohlíželi i strážníci městské policie.

30.10.2017

KRÁTCE: Autobusové nádraží čekají změny

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

30.10.2017

Zvýšená hladiny Jizery komplikuje provoz autobusů

Mladoboleslavsko - Zvýšená hladiny Jizery v Loukově a Bakově nad Jizerou komplikuje provoz některých autobusových linek společnosti Arriva Střední Čechy. Kvůli rozvodněné řece je uzavřena například silnice II/276 mezi Malou Bělou a Bakovem nad Jizerou. Informoval o tom Jan Holub ze společnosti Arriva.

AKTUALIZOVÁNO
29.10.2017

Vítr řádil i na Mladoboleslavsku

Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ – Avizovaný silný vítr na Mladoboleslavsku lámal stromy, které odklízeli hasiči. Elektrický proud v 11 hodin byl přerušen například v Ptýrově u Mnichova Hradiště. Ale také v Loukově, Bělé pod Bezdězem, proud by měl být přerušen i v dalších obcích. V Mladé Boleslavi je z bezpečnostních důvodů uzavřen vstup do lesoparku Štěpánka. 

27.10.2017

KRÁTCE: Běžci míří na Putnu

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT