VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

6.11.2017

Skvělé! Rohozec je Pivovarem roku 2017

Mladoboleslavsko – Piva z Mladoboleslavska a z Českého ráje měla vždy dobrý zvuk. Klášter, Svijany, Podkováň a nyní zejména Rohozec. Pivaři mohou být pyšní na piva, která směřují do světa z regionu. Potvrdily to i výsledky prestižní ankety Pivo roku 2017, která vyvrcholila vyhlášením výsledků o víkendu.

4.11.2017

KRÁTCE: Město má přístup k loděnici

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

4.11.2017

Památky mají za sebou slabší sezonu než loni

Mladoboleslavsko – Zatímco loni za sebou měly hrady a zámky ve středních Čechách sezonu s rekordní návštěvností, letos lákaly památky méně lidí.

3.11.2017

KRÁTCE: Do parku se znovu může

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

2.11.2017

KRÁTCE: Dukelská jede podle plánu

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

2.11.2017

Manželé Zitovi učí zájemce tančit už celých 27 let

Mladá Boleslav - Podzim je neodmyslitelně časem tanečních. Mladí lidé se rozhodli naučit tančit, zjemnit své mravy, ale i pobavit se, najít případně první lásku, prostě vykročit směrem k dospělosti. Navíc jsem se v Boleslavském deníku dočetla, že letos se hlásí více chlapců než děvčat. Neobvyklá věc. Co pamatuji, tak to bylo vždy naopak a mnohým dívkám se při větě „Zadejte se, pánové“ rozechvěl žaludek nervozitou, zda nezůstanou osamoceně stát.

1.11.2017

KRÁTCE: Park Štěpánka je stále uzavřen

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

1.11.2017

Opuštěné urny většinou končí ve společném hrobě

Mladoboleslavsko – Většina zemřelých je v Česku po smrti zpopelněna. Pro některé pozůstalé žehem všechno skončí. A urny nechají zapomenuté v sídlech pohřebních služeb.

31.10.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Mnichovo Hradiště a ZŠ Sojovice

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 1. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Mnichovo Hradiště a ZŠ Sojovice.

31.10.2017

KRÁTCE: Mnichovo Hradiště čeká podzimní úklid

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

30.10.2017

Jizera zahrozila a vylila se

Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ – Nedělní přírodní kalamita páchala také další škody na majetku. S vichřicí přišly i přívalové deště, které zvedly hladinu řeky Jizery. V pondělí nešlo projet po silnici v obci Loukov, z Bakova nad Jizerou do Malé Bělé. Voda se nebezpečně zvedla i v Podlázkách, přes silnici se ale nepřevalila. Louky se vodou z Jizery zaplnily také u Vince.

30.10.2017

Další účet vichřice: Muž z Bělé, na kterého spadl strom, v nemocnici zemřel

Mladoboleslavsko - Česko má třetí oběť víkendové vichřice. Osudovou se stala osmapadesátiletému muži z Bělé pod Bezdězem.

30.10.2017

Na fanoušky musel zaštěkat pes

Mladá Boleslav – Fotbal a hokej o víkendu lákal. Oba prvoligové boleslavské celky hrály na domácí půdě. A nad pořádkem dohlíželi i strážníci městské policie.

30.10.2017

KRÁTCE: Autobusové nádraží čekají změny

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

30.10.2017

Zvýšená hladiny Jizery komplikuje provoz autobusů

Mladoboleslavsko - Zvýšená hladiny Jizery v Loukově a Bakově nad Jizerou komplikuje provoz některých autobusových linek společnosti Arriva Střední Čechy. Kvůli rozvodněné řece je uzavřena například silnice II/276 mezi Malou Bělou a Bakovem nad Jizerou. Informoval o tom Jan Holub ze společnosti Arriva.

AKTUALIZOVÁNO
29.10.2017

Vítr řádil i na Mladoboleslavsku

Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ – Avizovaný silný vítr na Mladoboleslavsku lámal stromy, které odklízeli hasiči. Elektrický proud v 11 hodin byl přerušen například v Ptýrově u Mnichova Hradiště. Ale také v Loukově, Bělé pod Bezdězem, proud by měl být přerušen i v dalších obcích. V Mladé Boleslavi je z bezpečnostních důvodů uzavřen vstup do lesoparku Štěpánka. 

27.10.2017

KRÁTCE: Běžci míří na Putnu

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

27.10.2017

Retardéry byly podle normy, ale téměř nesjízdné

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Stížnosti na příčné prahy na nedávno opraveném kruhovém objezdu ve čtvrtek křižovatku ulic Na Radouči a Jana Palacha na celý den opět zavřely. Dnes už tam snad řidiči, kteří měli při skocích na zpomalovacích retardérech strach o podvozky svých aut, pojedou po hladkém povrchu.

26.10.2017

Lukrativní pozemky u kina jsou na prodej

Mladá Boleslav – Město se už dlouho snaží marně prodat pozemek u hlavní silnice od Kosmonos za křižovatkou u kina Forum. Zelená plocha, na které se nacházejí tři panelové domy s čísly 1, 2 a 3, však stále leží ladem. Teď je však ve hře několik nabídek. Mezi zájemce patří i škodovka.

25.10.2017

Obezřetnost v dušičkovém čase: na hřbitově i na silnici

Střední Čechy – Častěji než kdykoli jindy lze nyní v okolí hřbitovů i přímo mezi hroby potkat policisty. A mnohde také uniformy místních strážníků. Přišel totiž čas předdušičkových hlídek před Památkou zesnulých. Období kontrol zaměřených nejen na bezpečnost, ale i na dopravu. Ty nejintenzivnější přijdou od soboty do neděle příštího týdne. Mezi 28. říjnem a 5. listopadem.

25.10.2017

KRÁTCE: Magistrát posílá složenky

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

25.10.2017

Na přezutí v pneuservisech musí řidiči čekat

Mladoboleslavsko - A je to opět tady. Ostatně jako každý rok. O čem je řeč? O přezouvání na zimní pneumatiky. Někdy včasném a někdy na poslední chvíli. 

24.10.2017

Do škol letos putují dva miliony

Mladá Boleslav - Přes dva miliony korun si ještě v letošním roce mezi sebe rozdělí pět mladoboleslavských škol, které se v letních měsících zapojily do projektu rozvoje technického vzdělávání. Peníze poskytne společnost Škoda Auto, a to na základě dlouhodobě nastavené spolupráce mezi městem a automobilkou. 

24.10.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ a MŠ Kněžmost a ZŠ a MŠ Březno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 25. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Kněžmost a ZŠ a MŠ Březno.

24.10.2017

Nekonečný příběh rychlých vlaků Praha – Liberec. Nový plán za 77 minut

Mladá Boleslav - Provoz na silnici mezi Prahou a Libercem houstne, přibývá nehod. A také slibů, jak se bude jezdit mezi oběma městy rychle a pohodlně vlakem. Realita je ale jiná. Nejméně dalších deset let bude auto podstatně rychlejší cestou.

23.10.2017

OBRAZEM: Plivali bonbóny do dálky

Kosmonosy - V Kosmonosech změřili své síly mladí hasiči. O víkendu se tam konal 22. ročník Her hasičské mládeže, který pořádali místní dobrovolní hasiči. Do boje se tam pustilo 18 družstev. Na děti na náměstí, v okolí zámku a v parku čekalo osm soutěžních disciplín. Kromě už tradičních disciplín, jako je spojování savic, si pro ně hasiči připravili i plivání bonbonů do dálky, pití vody na čas či překážkovou dráhu. Zřejmě nejzajímavějším bylo pro mladé závodníky střílení z airsoftových pistolí. Ti nejlepší si pak domů odnášeli ceny.

23.10.2017

FOTO: Podzimní spižírnu navštívilo přes 600 dětí

Mladá Boleslav – V průběhu celého minulého týdne se v ekocentru Zahrada Domu dětí a mládeže na Výstavišti konala pro školy a školky Podzimní spižírna, která děti seznámila s podzimními plodinami i s potřebami zvířat před příchodem zimy, dále například s houbami, mákem, nebo lesní prstí. Děti ochutnaly cukrovou řepu, jablečný štrůdl i čerstvý mošt. Programu se zúčastnilo přes 600 dětí.

23.10.2017

OBRAZEM: Mladoboleslavská průmyslovka slavila 150 let od svého vzniku

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská průmyslovka slavila 150 let od svého vzniku. Den otevřených dveří přilákal velké množství těch, kteří školou prošli, ale přišli se podívat i zájemci z řad veřejnosti.

23.10.2017

OBRAZEM: Kolomutské dýňování

Kolomuty – Sportovní areál v Kolomutech u Mladé Boleslavi opět žil. Děti za pomoci maminek, dvou tatínků a babiček dlabaly, tvořily a zdobily dýně. V rámci druhého ročníku Kolomutského dýňování děti také dýně nejen dlabaly, ale i kreslily. 

22.10.2017

FOTO: Přecházení u kruháku je pro chodce bezpečnější

Mladá Boleslav – O víkendu musel být znovu uzavřen kruhový objezd u ulic Jana Palacha a Na Radouči. Dělníci tam tentokráte dodělávali retardéry u přechodů. Ty se nově budou nacházet na každém vjezdu na kruhový objezd. Právě proto musel být v sobotu zcela uzavřen.

22.10.2017

Volební NEJ na Mladoboleslavsku

Mladoboleslavsko - Kde byla nejvyšší a nejnižší volební účast?

22.10.2017

KRÁTCE: Volební střípky z měst okresu Mladá Boleslav

Boleslavsko - Jak volili lidé z Benátek, Mnichova Hradiště, Bělé nebo Dobrovice?

22.10.2017

Mladoboleslavsko: křeslo získali Petrtýl, Hamáček, Grospič a Kopřiva

Mladoboleslavsko - František Petrtýl z vítězné ANO, Jan Hamáček ze zklamané ČSSD, Stanislav Grospič z KSČM a Pirát František Kopřiva. Čtyři kandidáti z Mladoboleslavska, kteří uspěli ve volbách. Petrtýl z páté příčky, Kopřiva ze třetí, zbylí dva z první pozice středočeské kandidátky. Čtyři Mladoboleslaváci  - Petrtýl získal 4067 preferenčních hlasů, Hamáček 4348, Grospič 3366, Kopřiva 2224.

20.10.2017

Zájem o volby: účast je zatím slušná

Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ – Vše nasvědčuje tomu, že po hubených letech s volební účastí to bude letos výrazně lepší. Historického dna bylo dosaženo v letech 2002 (58,01 %) a 2013 (59,50 %).

20.10.2017

OBRAZEM: Parlamentní volby v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Dům kultury Mladá Boleslav byl v pátek 20. října 2017 poměrně obležen. V 15 hodin přišel s manželkou volit i šéf Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček. 

20.10.2017

KRÁTCE: Skatepark ničí vandalové

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

20.10.2017

Boleslavsko hlásí 222 volebních okrsků

Mladoboleslavsko – Volby. V posledních dnech tohle slovo na vás vypadává snad z každého kouta. Dnes začínají, zítra skončí.

19.10.2017

KRÁTCE: Karoq jde do prodeje

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.10.2017

Ruské kolo v centru Mladé Boleslavi? Nápad budí vášně

Mladá Boleslav /ANKETA/ - Ten nápad má dvě polohy. Jedni jsou z něho nadšeni a ti druzí si klepou na čelo. Boleslavská radnice totiž vypustila informaci, že o prosincových adventních trzích uvažuje, že by v centru města instalovala obří ruské kolo. Až třicetimetrové!

18.10.2017

Do voleb jde fotbalista, psychiatr i skladnice

Mladoboleslavsko – Ve středních Čechách kandiduje do pátečních a sobotních voleb do poslanecké sněmovny 26 stran, hnutí a subjektů.

17.10.2017

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

Mladá Boleslav – Česká republika patří mezi více než šest desítek zemí světa, které se přihlásily k osvětovému programu Mléko do škol. V souvislosti s projektem platným pro tento rok, uspořádala v úterý soukromá střední škola Maja v rámci této akce svůj projektový den. Do programu se zapojili všichni studenti bez rozdílu.

17.10.2017

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

17.10.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

17.10.2017

Lékaři na Boleslavsku se ve středu připojí ke stávce

Mladoboleslavsko /ANKETA/ – Chystáte se zítra k praktickému lékaři? Pravděpodobně to bude marná snaha. Je totiž takřka jisté, že na dveřích ordinací bude viset cedule: Zavřeno. Stávka!

16.10.2017

OBRAZEM: V Dobrovici se konala výstava králíků, holubů a drůbeže

Dobrovice - V sobotu se v Dobrovici konala výstava králíků, holubů a drůbeže. Děti nejvíce lákala tombola, ve které byla spousta zajímavých cen. Někteří si domů mohli odnést i nějakého mazlíčka.

16.10.2017

OBRAZEM: Výstava hub představila i nejvzácnější houby Mladoboleslavska

Mladá Boleslav - Na výstavu hub, která se uskutečnila v Kulturním domě v Mladé Boleslavi, přišlo velké množství návštěvníků. Návštěvníci si mohli prohlédnout jedlé, nejedlé i jedovaté houby. Každá houba byla označená barevným štítkem s názvem, o jakou houbu se jedná a jestli je jedlá, nejedlá, nebo jedovatá. Kromě hub si návštěvníci mohli prohlédnout fotografie nejvzácnějších hub Mladoboleslavska, ale i knihy, časopisy a atlasy o houbách. Celá výstava byla moc zajímavá a užili si ji jak dospělí tak i děti.

16.10.2017

Zážitkové jízdy v obci se obyvatelům nelíbí

Březina – Boj s větrnými mlýny připomíná situace v malé obci Březina nedaleko Mnichova Hradiště. Místní tu už téměř tři roky bojují se soukromou firmou, která pořádá zážitkové jízdy osobními automobily.

16.10.2017

KRÁTCE: Vlak do Mšena nejezdí, je nutné usednout do autobusu

Mladoboleslavsko – Až do 15. října do 19. hodiny je zcela vyloučena doprava na železniční trati v úseku Mšeno – Mladá Boleslav hlavní nádraží.

15.10.2017

11. 11. vysadí 111 stromů

Bakov nad Jizerou - 111 ovocných stromů bude vysázeno 11. listopadu mezi Zvířeticemi a Bítouchovem u Bakova nad Jizerou.

14.10.2017

KRÁTCE: Mezi Boleslaví a Mšenem nejezdí vlaky

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT