Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

20.7.2017

Mnichovo Hradiště láká nové obyvatele

Mnichovo Hradiště – Až o dva tisíce obyvatel by se město mohlo rozrůst do několika let. V územním plánu se totiž nachází pozemek o velikosti zhruba devatenáct hektarů, který už roky zeje prázdnotou. A právě zde by mělo vyrůst malé satelitní městečko, které by bylo součástí Hradiště.

19.7.2017

KRÁTCE: Práce na silnici mezi Jemníky s Bojeticemi pokračují až do října

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.7.2017

Kombajny stojí v garážích, žně přerušil déšť

Mladoboleslavsko – „U nás lije jako z konve. Pokud vyjde předpověď a na přelomu července a srpna se budou přeháňky vracet, bude nám letos každá hodina dobrá,“ krčí rameny Václav Hrabě, soukromý zemědělec ze Sedlce u Benátek nad Jizerou. Stejné trápení mají zemědělci po celém Boleslavsku. Ve sklizni jim brání už jen déšť.

18.7.2017

OBRAZEM: Dělníky nezastavil ani déšť. Úprava Dukelské pokračuje

Mladá Boleslav - I přes nepříznivé počasí pokračuje úprava Dukelské ulice. Křižovatka Dukelské a Štefánikovy je tak zcela uzavřena, a to do konce tohoto týdne. Na prvním úseku nyní dokončuje práce firma Vodovody a kanalizace. Po skončení této etapy by s opravami rádo pokračovalo město, které především zrekonstruuje křižovatku obou zmíněných ulic, ale do pořádku dá také chodníky a zeleň.

18.7.2017

KRÁTCE: Bakov chce obnovit alej

Bakov nad Jizerou – Nadace Partnerství, největší česká environmentální nadace, rozdává peníze na výsadbu stromů a město Bakov by z nich rádo část získalo. Využilo by je totiž na obnovu ovocné aleje mezi Zvířeticemi a Bítouchovem.

18.7.2017

Květinové válce jsou podle lidí nádhera i kýč

Mladá Boleslav /ANKETA/ – Nápadnou výzdobu města, která vychází z nové koncepce zkrášlování veřejného prostoru, představil magistrát poprvé před Vánoci, kdy se kruhový objezd U Sportu proměnil v adventní věnec a kašna na Českobratrském náměstí ve svícen. Výrazné dekorace následovaly o Velikonocích. Letní novinkou jsou válce osazené truhlíky plnými květin.

17.7.2017

Městská doprava je bez omezení. Dopravní podnik zajistil náhradní autobusy

Mladá Boleslav – Provoz linek městské hromadné dopravy nebude nijak omezen. Vedení se podařilo sehnat náhradní autobusy.

17.7.2017

Hospodští nadávají na protikuřácký zákon

Mladoboleslavsko – Návštěvníci hospod diskutují u piva už několik týdnů o novém protikuřáckém zákonu. Ten zakazuje kouření nejen v restauracích a divadlech, ale také v barech, hospodách a na autobusových zastávkách. Jedni na něj nadávají, jiní s ním souhlasí. Jisté ale je, že se provozovatelé restauračních zařízení museli přizpůsobit a zákazníci kuřáci museli dát sbohem cigaretě, kterou si mnozí z nich u piva rádi zapálili.

16.7.2017

Vandal poničil devět autobusů městské hromadné dopravy

Mladá Boleslav - V noci ze soboty na neděli došlo k násilnému vniknutí do budovy Dopravního podniku Mladá Boleslav. Vandal poničil nejen kanceláře, ale bohužel také čelní skla devíti autobusů. V současnou chvíli vedení dopravního podniku intenzivně situaci řeší. 

16.7.2017

OBRAZEM: Krásná louka patřila chlupáčům

Mladá Boleslav - O víkendu se v Mladé Boleslavi na Krásné louce konala Česká Národní výstava psů. Pořadatelé přijali dva tisíce sedm set přihlášek a k vidění bylo okolo dvě stě sedmdesáti plemen. Účastnili se psi z dvanácti států Evropy a jeden čtyřnohý chlupáč přicestoval až z Japonska.

16.7.2017

Sadaři bědují: Přišli jsme o třešně a většinu hrušek

Boleslavsko – Skoro ztracená úroda třešní a višní, mizerná úroda meruněk, výrazný úbytek hrušek. Letošní rok není pro sadaře příznivý. Přestože ve středních Čechách na tom byli o poznání lépe než na Moravě a v dalších koutech země, sezona je pro ně hořkým zklamáním.

15.7.2017

KRÁTCE: Na parkovišti u Klaudiánovy nemocnice jsou závory

Mladá Boleslav – Parkoviště Klaudiánovy nemocnice přechází na modernější systém. Nově jsou tam nainstalovány tři závory, které zajistí kvalitnější kontrolu a především kompletní správu parkovišť.

14.7.2017

Už zase rostou!

Boleslavsko - Horko a pak déšť, to jsou ideální podmínky, ve kterých se daří houbám. A houbaři nejen z Mladoboleslavska už to samozřejmě zjistili. Okraje lesního porostu mezi Bělou pod Bezdězem a Mnichovým Hradištěm lemují každý den desítky automobilů a houbaři nosí z lesa naplněné košíky.

14.7.2017

KRÁTCE: V lese ležela vojenská střela

Vlkava – Poplach pyrotechniků a policie ve čtvrtek vyvolal nález nevybuchlé vojenské munice. Tu nalezl v lesním porostu v katastru obce Vlkava padesátiletý muž.

14.7.2017

Politici z Boleslavska: vláda starostů je nesmysl

Mladoboleslavsko /ANKETA/ – Žádný senát, žádné vedení krajů, žádná obecní zastupitelstva. S ničím z toho Andrej Babiš, bývalý ministr financí a předseda hnutí ANO 2011, do budoucna nepočítá. Tedy alespoň ve své knize, v níž popisuje ideální vizi České republiky v roce 2035. Co si od zásadní proměny správy věcí veřejných slibuje? A co si o těchto názorech myslí jeho političtí souputníci?

13.7.2017

Čejetice protestují proti hřbitovu

Mladá Boleslav - Čejetice se brání proti záměru vedení města rozšířit zdejší hřbitov a učinit z něj hlavní mladoboleslavské pohřebiště. Vedle petice se tak místní rozhodli i pro další podobu aktivismu – v poli na okraji obce se objevil transparent s textem „2x více hrobů než obyvatel, chcete je?“. 

13.7.2017

KRÁTCE: Laurinova ulice je uzavřena

Mladá Boleslav – Laurinova ulice je až do konce srpna uzavřena. Důvodem je položení kabelu nízkého napětí u nově budovaného obchodního domu.

13.7.2017

Boleslavská vinice má naději na větší úrodu

Mladá Boleslav – Ani pozdně jarní mrazy, ani suchý začátek léta. Nic z toho by podle vinařů nemělo mít zásadní vliv na letošní úrodu vín.

12.7.2017

Mláďata přišla na svět v zubří porodnici

Benátky nad Jizerou - Největší radost z dvou nových mláďat zubrů, která přišla na Travinách u Benátek nad Jizerou na svět během 24 hodin začátkem tohoto týdne, měla malá zubřice, která se tu narodila letos v květnu. „Poskakovala kolem obou mláďat a bylo vidět, že se těší, že si bude mít konečně s kým hrát,“ popisuje radostné chvíle Karel Bendl, ředitel benátecké lesní správy, která nad zvířaty zajišťuje chovatelský dohled. 

12.7.2017

KRÁTCE: Ovce možná honila mlsná

Mladá Boleslav – Možná dostaly chuť na něco dobrého, možná šly jen na procházku. V pondělí krátce po deváté hodině večerní se na linku 156 obrátila občanka s tím, že u restaurace McDonald's v Jičínské ulici se pohybují čtyři ovce a hrozí, že by mohly vstoupit do vozovky a ohrozit tak bezpečnost provozu.

12.7.2017

Nebezpečná žena je zpět v péči psychiatrů

Kosmonosy – Celorepublikové pátrání po dvacetileté pacientce, která se v úterý 4. července nevrátila do Psychiatrické nemocnice Kosmonosy z vycházky, na níž se vydala se svou matkou, skončilo. Ženu policisté zadrželi v místě bydliště na Trutnovsku.

12.7.2017

V Boleslavi do bazénu ženy v burkinách mohou

Mladoboleslavsko /ANKETA/ - Poté, co se na sociálních sítích objevila fotografie koupající se muslimky v burkinách v čestlickém aquaparku, rozpoutaly se velké diskuze o tom, zda muslimské plavky, zahalující téměř celé tělo, jsou hygienické. Muslimky se totiž neodhalí nejen před cizími muži, ale ani před nemuslimskými ženami.

11.7.2017

Ceny pro vítěze Tour de France navrhli designéři Škody

Mladá Boleslav - Více než 3500 kilometrů, 21 etap a tři náročná horská stoupání. Světová cyklistická špička je právě na trase extrémně náročného a prestižního závodu Tour de France.

11.7.2017

Střední Čechy jsou pro běžce učiněným rájem. Zkusíte to?

Střední Čechy - Málokterý region nabízí tak nádherné prostředí a tolik pěkných míst ke sportovnímu vyžití, jako střední Čechy. Nabízíme vám přehled zajímavých tipů ze všech koutů regionu a je už pouze na vás samotných, zda si něco vyberete. Prakticky kamkoliv ve středních Čechách vyrazíte, můžete si s sebou zabalit oblečení na běh, protože zdolat pár kilometrů se dá prakticky všude. Zaběhat si lesem? Po asfaltové cestě podél řeky či potoka? Nebo se proběhnout cestičkou na nějakou historickou památku? Každý si vybere podle chuti to své!

11.7.2017

Do polí vyrazila plechová kavalerie

Boleslavsko - Z pole u Kosmonos stoupají oblaka prachu. Široké lány obilí tu seče několik kombajnů. Zemědělská společnost Plazy v pondělí ráno poslala techniku na první z polí, která obhospodařuje. 

11.7.2017

Rally v centru města vyvolala obdiv i odpor

Mladá Boleslav /ANKETA/ – Velkým lákadlem a úplnou novinkou letošního 44. ročníku Rally Bohemia byla městská rychlostní zkouška. Závodní automobily řezaly zatáčky přímo v historickém centru, jejich motory burácely uličkami a davy diváků jen potvrzovaly atraktivitu trati. Zaznívaly však i slova kritiky.

10.7.2017

KRÁTCE: Silnice na Dolní Bousov je dočasně zavřená

Rohatsko – Letní měsíce využívá Správa železniční dopravní cesty k úpravám některých nevyhovujících míst. Jedním z nich je také železniční přejezd na jižním okraji Rohatska.

10.7.2017

Desítky nevyžádaných zpráv a hovorů. Před stalkingem se utíká těžko

Mladá Boleslav - Počet obětí trestných činů každoročně přibývá. Pomoc jim poskytuje organizace LUMA MB, která letos tuto službu rozšířila i do okresů Semily a Mělník, kde zatím poskytována nebyla.

7.7.2017

KRÁTCE: V MHD cestující už brzy zaplatí kartou

Mladá Boleslav – Již brzy budou moci cestující ve všech autobusech MHD zaplatit kartou. 

7.7.2017

Osada Chaloupky vyhrála boj o vodovod

Kosmonosy – Obyvatelé osady Chaloupky se radují, město Kosmonosy jim nechá po letech žádostí postavit vodovod. Ten někdejší chatařskou lokalitu pravděpodobně promění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení