VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

14.1.2018

Pravicovou Boleslav ovládl Miloš Zeman

Mladoboleslavsko /ANKETA/ - Miloš Zeman. Jiří Drahoš. Ti se utkají ve finále o prezidentské křeslo. Ten první, současný prezident, získal na Mladoboleslavsku 21 693 hlas (36,29 %), druhý, akademik Jiří Drahoš, 16 866 hlasů (21,21%). Michal Horáček oslovil 6563 voličů, Marek Hilšer 5737 voličů. 

13.1.2018

Výsledky prvního kola prezidentských voleb ve městech a obcích na Boleslavsku

Boleslavsko /FOTOGALERIE/ - Jak dopadlo první kolo prezidentských voleb na Boleslavsku? Podívejte se na výsledky v jednotlivých městech a obcích. Volební účast v okrese byla 63,87 procenta. Nejvyšší zaznamenaly obce Kluky 89.23 procent a Doubravička 82.11 procenta.

12.1.2018

Jak jsme žili v Doubravě za dob Československa

Boleslavsko – Zavzpomínejte s námi na doby Československa. Přinášíme vám historické fotografie z Doubravy.

12.1.2018

Voliči sledovali výsledky biatlonu na telefonech

Mladá Boleslav – V pátek ve 14 hodin odstartovaly prezidentské volby. A jen pár minut poté i biatlon na obrazovkách České televize. A tak zatímco se na volebních lístcích pomyslně kroužkovala jména Fischer, Zeman, Drahoš, Horáček, Hilšer, Kulhánek, Hannig, Hynek či Topolánek, tak se v německém Ruhpoldingu a u českých obrazovek fandilo spíš Krčmářovi, Šlesingrovi nebo Moravcovi. 

12.1.2018

KRÁTCE: Adventní trhy budou i letos

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

12.1.2018

Boleslaváci volí prezidenta v tělocvičně i ve stavební buňce

Mladá Boleslav - Volba prezidenta České republiky začíná i na Mladoboleslavsku dnes ve 14 hodin. Voliči budou mít možnost odevzdat svůj hlas jednomu z kandidátů až do 22 hodin. V sobotu se volební místnosti otevřou v 8 hodin ráno a volit se bude do 14 hodin. Případné druhé kolo volby prezidenta je naplánováno rovněž ve dvou dnech, a to v pátek 26. ledna od 14 do 22 hodin a v sobotu 27. ledna od 8 do 14 hodin.

AKTUALIZOVÁNO
11.1.2018

Žena, která ráno porodila a večer utekla, se sama přihlásila policii

Mladá Boleslav - Neuvěřitelný případ se stal v úterý v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. V ranních hodinách zde třicetiletá žena porodila svého potomka. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ještě ten večer z porodnice bez slůvka rozloučení zmizela. Bez dítěte, které zůstalo v péči sester a lékařů nemocnice.

11.1.2018

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Boleslavský deník

Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

11.1.2018

KRÁTCE: Klinika Dr. Pírka zahájila provoz nového pracoviště

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

11.1.2018

Návštěvnost bazénu vloni atakovala 300 tisíc

Mladá Boleslav – Již od dubna roku 2015 mohou lidé využívat služeb krytého bazénu v lesoparku Štěpánka. A to nejen ti z Mladé Boleslavi.

10.1.2018

V ulicích města hynou králíci

Mladá Boleslav - Na začátku roku sbírají strážníci v ulicích města uhynulá zvířata. Začalo to králíkem, jehož nehybné tělo leželo před prodejnou jízdních kol v ulici Na Radouči. Hlídka králíka odvezla ve speciálním boxu. Později byl i s dalšími přejetými ušáky z Jičínské ulice a ulice Jana Palacha předán asanační firmě.

10.1.2018

Termíny jarní očisty měst už byly stanoveny

Mladá Boleslav - Přestože podle kalendáře teprve sotva začala zima, firma Compag už plánuje jarní očistu. Vzhledem k tomu, že již v únoru musí být uveřejněn harmonogram čištění, je třeba začít s včasným plánováním termínů.

10.1.2018

Členové komisí dostanou šedesát korun na hodinu

Boleslavsko – Studenti a senioři bývají nejčastějšími členy volebních komisí. Průměrná odměna šedesát korun za hodinu jim většinou stačí. Podle Svazu měst a obcí je však nízká částka demotivující a může přispět k chybám. Jako po posledních volbách do poslanecké sněmovny, kdy nechal Nejvyšší správní soud přepočítat preferenční hlasy v celém Středočeském kraji.

9.1.2018

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Dobrovice

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 10. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Dobrovice.

9.1.2018

Změna vyžádaná kvůli ochraně vody stavbu mostu zlevní

Sojovice – Proti původním plánům se bude stavět malinko jinak – a levněji. Takové jsou novinky týkající se stavby mostu přes Jizeru v Sojovicích; na silnici mezi Lysou nad Labem a Starou Boleslaví. V regionu, kde se stýkají okrajové části Mladoboleslavska, Prahy-východ a Nymburska. Loni v červenci tam začala stavba nového mostu nahrazujícího nynější: přes sto let starý, nemile úzký a dnešnímu automobilovému provozu již dávno nevyhovující. Hotovo by mělo být letos v říjnu.

8.1.2018

Zpěvák Luboš Odháněl se stal otcem! Poprvé

Dolní Krupá, Mladá Boleslav – Velká změna se stala v životě zpěváka Luboše Odháněla (47). Druhý lednový den ve 12 hodin a 4 minuty se jeho přítelkyni Daniele v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi narodil syn Luboš. Na svět přišel s váhou 2800 gramů a měřil 48 centimetrů. Doma v Dolní Krupé ho pak čeká i jedenáctiletý bráška Tomáš, syn Daniely. Pro Odháněla je to po předchozích vztazích prvorozený potomek.

8.1.2018

Skandál na základní škole: učitelka druháků se opila, ředitel raději rezignoval

Kosmonosy – Základní školou v Kosmonosech otřásá skandál, který na Mladoboleslavsku nemá obdoby! Jedna z třídních učitelek druháků se při předvánočním plaveckém výcviku víc věnovala skleničce vína než svěřeným dětem. Zatímco učitelka školu po provalení průšvihu odmítla opustit, ředitel Jan Šilhán okamžitě rezignoval. 

8.1.2018

Zatmění Měsíce nebo kometa. I letos spatříme na obloze zajímavé jevy

Mladá Boleslav – Dlouhý, široký a bystrozraký. To jsou jména tří dalekohledů, které v boleslavské hvězdárně umožňují sledovat noční oblohu. Vedoucí hvězdárny Pavel Brom spolu se svými pomocníky představil veřejnosti nejzajímavější jevy, které budou pozorovatelné v letošním roce. 

7.1.2018

OBRAZEM: Tříkrálový průvod v Mnichově Hradišti

Mnichovo Hradiště - Tříkrálový průvod, který na Masarykově náměstí a farní zahradě v Mnichově Hradišti uspořádali v sobotu Římskokatolická farnost - děkanství společně s městem Mnichovo Hradiště, se letos konal za krásného jarního počasí.

6.1.2018

KRÁTCE: Chystá se železniční výluka

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

6.1.2018

Porodnice hlásí rekordní počet dětí

Mladá Boleslav – Vloni se v mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici narodilo 1392 dětí, desetkrát se narodila dvojčata. „To je nejvíce za poslední tři roky. Ty dva předešlé se narodilo vždy shodně 1326 dětí,“ uvedl ředitel nemocnice Ladislav Řípa.

6.1.2018

Zima na krku. A tak míříme za teplem

Boleslavsko /ANKETA/ – V zimě za teplem. Očekávat, že našinec změní ze dne na den svoje dovolenkové priority, by bylo naivní. Egypt, Dominikánská republika, Kanárské ostrovy, ale i Zanzibar, Kuba a Kapverdy. To jsou destinace, o které mají Češi zájem. Prostě teplo a sluníčko jako kompenzace české (ne)zimy. Potvrzují to oslovené cestovní kanceláře v regionu.

5.1.2018

KRÁTCE: Strážníci monitorují hladiny řek

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

5.1.2018

Majitelé půjčoven lyží sní o sněhové nadílce

Boleslavsko – Lidé, kteří nestráví v zimní sezoně každý volný den na horských svazích, si vybavení na zimní sporty raději půjčí. Ceny se přitom v různých provozovnách výrazně liší. Například celý lyžařský set, kterým jsou lyže s hůlkami a botami, stojí dospělé na den sto padesát až čtyři sta padesát korun. U nejvyšší částky přitom patří do setu ještě helma.

3.1.2018

FOTO: Ohlédnutí za taneční soutěží

Bělá pod Bezdězem - Ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem se již tradičně před vánočními svátky konalo vystoupení dětí Taneční školy Bela Dance! pod vedením trenérů Kateřiny Kabátníkové a Radka Ježka.

3.1.2018

VIDEO, FOTO: Zvonili do nového roku

Mladá Boleslav - Druhý lednový večer byl ve znamení akce Zvonění do nového roku, která se uskutečnila na Staroměstském náměstí.

2.1.2018

Rozplakat policisty pomohly i dárky od občanů

Mladá Boleslav – Daleko víc radosti než o rok dříve se na sklonku uplynulého roku podařilo policistům z územního odboru pro Prahu-venkov: Východ přivézt opuštěným dětem do Mladé Boleslavi.

2.1.2018

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Krnsko

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 3. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Krnsko.

2.1.2018

VIDEO, FOTO: Vítání nového roku v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Podívejte se, jak přivítala rok 2018 Mladá Boleslav!

2.1.2018

OBRAZEM: Novoroční ohňostroj v Benátkách

Benátky nad jizerou - Novoroční ohňostroj v Benátkách přilákal na zámek desítky lidí. Přivítali tak, jako každoročně, příchod nového roku. Ten v Benátkách vítají tradičně ohňostrojem 1. ledna v podvečer.

2.1.2018

Vyhozené auto v lese

Benátky nad Jizerou - Každé město bojuje s autovraky, které se nachází de facto v každé ulici. Je tak velmi smutné, že někteří lidé dokáží vyhodit auto přímo do lesa.

2.1.2018

Blíží se otužilecké závody v Jizeře

Mladá Boleslav – I když se na Štědrý den pár otužilců chvíli pohybuje ve studené Jizeře na Krásné louce, nejde o závody. Takové, jaké se v Boleslavi konaly mezi lety 1982 až 1992. Zatím jde spíše o pohodové cáchání party známých ve prospěch dobré vánoční nálady.

1.1.2018

Kolomutská šlápota je minulostí

Kolomuty – Pátý ročník Kolomutské šlápoty se uskutečnil předposlední den loňského roku. Pochodníci vyrazili z vlakové zastávky Kolomuty místní lokálkou do Libošovic, odtud turistickou procházkou přes malebnou vesničku Vesec, údolím Plakánku do obce Osek, kde se občerstvili v Havlíkově Dvoře hovězími hamburgery.

30.12.2017

Silvestr? Třeba se proběhněte

Mladá Boleslav – Vyznavači běhání v Mladé Boleslavi a okolí zamíří poslední letošní den do parku Štěpánka. Od rána se tam koná už 34. ročník Silvestrovského běhu.

30.12.2017

Tak šel život v Mladé Boleslavi v roce 2017

Mladá Boleslav - Rok 2017 měsíc po měsíci.

30.12.2017

Pozor na omezení autobusové dopravy

Mladá Boleslav – Poslední den v roce je třeba očekávat změny v městské hromadné dopravě.

30.12.2017

Vajíčka se z okna neházejí

Mladá Boleslav – Netradiční případ řešili v uplynulých dnech strážníci mladoboleslavské městské policie. V odpoledních hodinách jim telefonovala žena z Krajířovy ulice. Prý tam nepřizpůsobiví občané hází po kolemjdoucích lidech vajíčka.

AKTUALIZOVÁNO
29.12.2017

Novým členem boleslavské městské rady je horolezec Petr Mašek

Mladá Boleslav – Mladoboleslavská městská rada má nového člena. Z pracovních důvodů na svou funkci rezignoval Jakub Starý (ANO 2011 a Volba pro Mladou Boleslav), který v radě města zasedal od posledních komunálních voleb. Novým členem rady města se stal Petr Mašek, známý mladoboleslavský horolezec.

29.12.2017

OBRAZEM: Bělští házenkáři vyrazili za pokladem

Bělá pod Bezdězem - Lenošení. Tak tohle slovo neznají nejmenší házenkáři z Bělé, kteří sváteční dny zdaleka neproseděli jenom u pohádek. Vydali se totiž, spolu s rodiči a trenéry, na výlet k známé Březinské studánce. 

29.12.2017

Mladá Boleslav má pět nových autobusů

Mladá Boleslav – Prvních pět nových vozů dorazilo do města těsně před Vánocemi. Moderní nízkoenergetické autobusy jsou výraznou měrou financovány pomocí evropských dotací a budou dodávány během následujících pěti let tak, aby byl boleslavský vozový park obnovován postupně.

29.12.2017

Splynout s přírodou, ne ji pokořit. Tak zní motto expedic Jakuba Šedivého

Mladá Boleslav /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Sto kilometrů v těžkých peřejích kyrgyzské řeky Sary Jaz a čtyřdenní extrémní pochod zpátky do civilizace, při kterém musel překročit dvě horská sedla vyšší než tři a půl tisíce metrů. To je život Jakuba Šedivého, jednatřicetiletého fotografa, vodáka a cestovatele z Mladé Boleslavi v jedné osobě.

28.12.2017

Dům kultury zatím marně čeká na rekonstrukci

Mladá Boleslav – Už rok a půl čeká Dům kultury v Mladé Boleslavi na verdikt, zda se stane kulturní památkou, nebo ne. Stavba ze začátku sedmdesátých let minulého století zároveň stále marně čeká na stavební zásahy, které zoufale potřebuje. Od loňského léta, kdy ji Národní památkový ústav navrhl na prohlášení kulturní památkou, s ní totiž město musí zacházet tak, jako by už památkou skutečně byla. A to znamená zásadní omezení.

27.12.2017

Otužilci se ponořili do ledové Jizery

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Na jedné straně desítky lidí v plavkách, na straně druhé pak stovky lidí zahalených do teplých svrchníků, čepic a šál. I letos nechybělo tradiční štědrodenní koupání otužilců v Jizeře.

27.12.2017

Vánoce? To jsou dárky i povalující se bezdomovci

Mladá Boleslav – Shon s dárky a nákupy ve většině rodin ustal. Konečně. Město ztichlo. Ne všude a pro každého. A někde se Vánoce vůbec neřešily, natož pak Štědrý den. „V devět hodin ráno byl v Neratovicích zadržen uprchlý vězeň, který je již zpátky ve věznici Jiřice,“ řekla čtyřiadvacátého prosince dopoledne policejní mluvčí Lucie Nováková, která na konci minulého týdne oznámila jeho útěk.

25.12.2017

OBRAZEM: Adventní trhy skončily charitativní večeří

Mladá Boleslav - Dlouhými frontami a všeobecně nemenším zájmem skončily v sobotu 23. prosince na Výstavišti boleslavské adventní trhy. Ty byly od 1. prosince poprvé situovány právě sem a přilákaly podle slov z radnice bez mála 30 tisíc návštěvníků.

24.12.2017

Budíčkem Slováků jsou vánoční koledy. Češi chodí na otužilce

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Pouštění lodiček z oříšků, krájení jablka, odlévání olova. Najdeme ještě takové zvyky v dnešních rodinách na Štědrý den? Většinou ne. Zato koledy a pohádky patří k českým a slovenským Vánocům neodmyslitelně. Hlavně máme ale společnou potřebu a touhu být se svými nejbližšími. 

23.12.2017

Primátor Nwelati: Napište, že primátor je blbec!

Mladá Boleslav - Tu situaci lze přirovnat k závěrečné epizodě z filmu Černí baroni: „Že to bylo stejně všecko absurdní?“ říká Kefalín alias Ondřej Vetchý majoru Terazkymu alias Pavlu Landovskému. Ten odpoví: „Bolo a ako. A povedzte mi, Kefalín, čo si predstavujete pod tým slovom absúrdny?“

22.12.2017

Pod skalou vyrostla unikátní budova

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Ta budova je prostě jiná. Zcela jistě bude aspirovat na ocenění stavba roku v různých anketách. Kromě toho, že zaplnila nevábný kus Mladé Boleslavi na okraji lesoparku Štěpánka, najdou v ní příchozí úlevu od svých bolestí. Klinika Dr. Pírka rozevřela v Mladé Boleslavi svá křídla.

21.12.2017

KRÁTCE: Vodné a stočné bude v příštím roce dražší

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

21.12.2017

V Dolním Bousově chtějí postavit in-line dráhu. A opravit chodníky

Dolní Bousov – Městečko s necelými třemi tisíci obyvateli vybudovalo nová parkovací místa, trasu pro pěší a zrekonstruovalo vodojem. „Víc věcí se podařilo, než nepodařilo,“ myslí si starosta Dolního Bousova Miroslav Boček

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT