Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

31.7.2017

KRÁTCE: Vlak narazil do stromu, Ptácká ulice je opět průjezdná

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

31.7.2017

Boleslavští zkušební komisaři stres netolerují

Mladoboleslavsko – Neuspěl. Takový verdikt v autoškole chce slyšet málokdo. Přesto hodně studentů napoprvé odchází s prázdnou. Někdy si za to ale mohou sami. Už v autoškole se totiž jak učitelé, tak zkušební komisaři setkávají s porušováním dopravních přepisů.

30.7.2017

Dobrovickou faru obsadili vojáci

Drobovice /FOTOGALERIE/ - Spolek přátel vojenské historie Sever 2013 předvedl v sobotu v Dobrovicích v areálu bývalé fary vojenskou ukázku.

30.7.2017

Po koupališti se proháněli funebráci i veřejná bezpečnost

Bělá pod Bězdězem /FOTOGALERIE/ - Potkat funebráky nebo vozidlo veřejné bezpečnosti na vodě se nestává každý den. Tuto příležitost měli ale v sobotu návštěvníci koupaliště v Bělé pod Bezdězem, které už podruhé patřilo Bělské regatě.

30.7.2017

OBRAZEM: Syslí kolonie láká návštěvníky. Přikrmování je ale ohrožuje na životě

Mladá Boleslav - Mladá Boleslav se může pochlubit syslí raritou. Letní atrakce, která láká desítky lidí, je početná syslí kolonie Na Radouči. Jejich počet v posledních letech výrazně roste, nyní jich v lokalitě žije zhruba několik stovek a dá se očekávat, že jich bude přibývat. 

30.7.2017

Na Boleslavsku si zahraniční zubaře chválí

Mladoboleslavsko /ANKETA/ – Spektrum stížností na zubaře, které chtějí někteří pacienti řešit oficiální cestou, je celá řada. Nejčastěji si však stěžují na to, že se je jejich stomatolog snažil přemluvit k nákladnějšímu zákroku, než bylo nutné, nebo že nedostatečně ovládal češtinu, a tak nedovedl pořádně vysvětlit, jak bude úkon probíhat.

28.7.2017

OBRAZEM: Vzorní řidiči obdrželi od policistů nealko pivo

Mladoboleslavsko - I tento rok se mladoboleslavští policisté zapojili do celorepublikového projektu s názvem „Řídím, piju nealko pivo“, jehož cílem je zvýšení bezpečnosti silničního provozu a snížení rizika dopravních nehod zapříčiněných osobami pod vlivem alkoholu. 

28.7.2017

KRÁTCE: Boleslav už hledá vánoční strom

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

28.7.2017

KRÁTCE: Muzeum představí vůz Jaromíra Jágra

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

28.7.2017

Vraky aut zabírají v ulicích parkovací místa

Mladoboleslavsko – Vypuštěná kola, rozbitá okénka a vyhořelý interiér. Tak vypadal vrak Volkswagenu Polo, původně s rakouskými registračními značkami, který půl roku chátral na parkovišti marketu v boleslavské Havlíčkově ulici. Odstraněn byl teprve na začátku léta. Situaci v tomto případě komplikovala skutečnost, že vrak stál na soukromém pozemku.

27.7.2017

Kam je vidět ze Zvířetic?

Bakov nad Jizerou - Turisté, kteří se chystají na zříceninu Zvířetice u Bakova nad Jizerou, čekají od středy na zdejší věži dvě novinky. V nejvyšším patře se mohou odměnit po výstupu do schodů odpočinkem na stylové lavičce, ze které mohou obdivovat výhled do krajiny. Především tu však najdou rozměrnou rozhledovou růžici, tedy panel, který pomůže identifikovat kopce, sídla a další orientační body v okolí zříceniny, a to až k horizontu. 

27.7.2017

KRÁTCE: Rybáři vypustili stovky kaprů, školákovi zaplatí obědy

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

27.7.2017

Horáček a Drahoš hledají podporu i na Boleslavsku

Mladoboleslavsko /ANKETA/ - Posledních pár týdnů zbývá kandidátům na prezidenta na to, aby nasbírali na své podpisové archy co nejvíce hlasů od svých podporovatelů. Aby se mohli ucházet o nejvyšší post v zemi, potřebují jich 50 tisíc.

26.7.2017

Gauč, sport i výchovu. To vše nabízejí psí hotely

Mladoboleslavsko - Nejde jen o letní dovolenou, psí hotely můžete využít i při delším pobytu v nemocnici, či odjezdu na pracovní cestu. Psům se dostane zpravidla všeho, na co jsou z domova zvyklí. Základním pravidlem pro přijetí psa je platný očkovací průkaz.

26.7.2017

KRÁTCE: Opravené autobusy jsou zpátky na svých trasách

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

25.7.2017

FOTO: Tematické tábory DDM slaví úspěch

Boleslavsko - Lhotka u Křivoklátu se na dva červencové týmy proměnila v rudolfínskou Prahu. Děti, které sem s mladoboleslavským Domem dětí a mládeže Na Výstavišti vyrazili na tábor Lux Vitae, slavily narozeniny císaře Rudolfa II., setkaly se s alchymistou Edwardem Kellym v jeho tajné laboratoři a v židovském městě hledaly šém, který jim měl pomoci oživit golema.

25.7.2017

Ošetřovatelka podezřelá ze smrti pacientky zůstává ve vazbě

Mladá Boleslav – Jedenadvacetiletá ošetřovatelka podezřelá z toho, že usmrtila pacientku vpíchnutím vzduchu do žíly, zůstává ve vazbě. Policie očekává posun v případu v září.

25.7.2017

KRÁTCE: Nový úsek Labské stezky se otevírá

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

25.7.2017

Boleslavská škola je zachráněna. Ale jen dočasně

Mladá Boleslav – Řešení se objevilo skutečně za pět minut dvanáct. Když ředitelka mladoboleslavské Základní školy speciální (ZŠS) Gabriela Solničková začátkem roku konstatovala, že nenajde-li škola vhodné kapacity pro dvě nové třídy do dubna, kdy probíhá zápis nových dětí, bude to malér, netušila, jak vyhrocená situace školu teprve čeká.

24.7.2017

KRÁTCE: Na koupališti padl rekord

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

24.7.2017

František Jungmann: Byli jsme vandráci, neseděli jsme ale celý den u hospody

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Před třiceti lety se František Jungmann vracel do Českého ráje, kde s batohem na zádech po turistických stezkách i mimo ně nachodil pěšky stovky kilometrů, několikrát do roka. Tehdy netušil, že po Lounech, kde bydlel a pracoval v tamním pivovaru, se stane jeho osudem Pivovar Rohozec v samém srdci Českého ráje. V jeho čele stojí už dvanáct let.

24.7.2017

Smečka psů z domu hrůzy skončí v útulku

Mladá Boleslav – Několik desítek dospělých psů a štěňat žije v centru Mladé Boleslavi v otřesných podmínkách. Ve velkém rodinném domě Na Kozině, který patří Václavu Hrbáčkovi, běhají zvířata mezi haldami odpadků. Do zadní části, kde mají přístřešek, se dá sotva projít.

22.7.2017

Na černé skládce v lese loví domácí kutilové součástky

Lipník /FOTOGALERIE/ – Stará pračka, skříň, židle, gril, matrace… To všechno se válelo na kraji lesa, jen pár metrů od silnice mezi Lipníkem a Benátkami nad Jizerou. Neznámý pachatel, který černou skládku založil, se musel pořádně nadřít, než tam všechno dostal.

22.7.2017

V chovech na Boleslavsku řádí králičí mor

Boleslavsko – České chovy zaplavuje nový kmen smrtelného králičího moru. Na Boleslavsku už řádí na několika místech, například v Jemníkách a Horních Stakorách.

21.7.2017

OBRAZEM: Knihovna se přeměnila na malou pevnost

Mladá Boleslav - Městská knihovna Mladá Boleslav se ve středu odpoledne proměnila na malé bojiště. Odpoledne tu patřilo dětem a tatínkům, kteří si společně užili hru inspirovanou Pevností Boyard. Na deseti stanovištích tu plnili zábavné a dobrodružné úkoly, a sbírali tak indicie, které je dovedly až do cíle. Po úspěšném absolvování hry na každého odvážlivce čekala malá odměna.

21.7.2017

Kde a za kolik zaparkujete ve středočeských městech

Boleslavsko /INFOGRAFIKA/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty, co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy, nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna. Deník pro vás proto provedl průzkum kde a za kolik zaparkujete, ať už na Boleslavsku, nebo ve větších středočeských městech. Nádavkem přidáváme pár tipů, kde můžete poblíž centra měst parkovat ještě pořád zcela zdarma.

21.7.2017

KRÁTCE: Pavouk spustil poplach ve škole

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

21.7.2017

Psi žijí v otřesných podmínkách. Až mi je vezmou, pořídím si další, říká majitel

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Vstup do domu Na Kozině, jenž patří Václavovi Hrbáčkovi, který vlastní několik psů, je jen na vlastní nebezpečí. Ještě před dveřmi vás přivítá nesnesitelný zápach a hlasité štěkání a kňučení několika desítek psů, kteří tu žijí v naprosto otřesných podmínkách. 

20.7.2017

Expedice skončila v Íránu, nebezpečí bylo moc velké

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Expedici Adama Kouta, Ondřeje Gilara a Jakuba Kotuly, kteří se vydali na dvou čezetách a jedné jawě z Mladé Boleslavi do Singapuru, předčasně ukončily nesnáze v Íránu. Přestože všem potížím trojice motocyklových nadšenců do té doby čelila s úspěchem, bombový útok v Teheránu, nebezpečná situace v sousedním Pákistánu a náhlý nedostatek finanční hotovosti vedl k vynucenému rozhodnutí změny naplánované trasy.

20.7.2017

KRÁTCE: Škoda slaví další rekord

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení