VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

15.3.2018

Bourání mostu na silnici u Brandýsa omezí i provoz na dálnici

Střední Čechy – Zásadní omezení pro vozidla všeho druhu, které bude v plném rozsahu platit i pro autobusy veřejné dopravy. To se chystá na dálnici D10 u Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi. V sobotu zahajuje Středočeský kraj kompletní obměnu dálničního nadjezdu; mostu na silnici II/101 mezi Brandýsem nad Labem a Zápy, který současně slouží jako jedna z mimoúrovňových křižovatek na dálnici.

15.3.2018

OBRAZEM: Studenti stávkovali i v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Ke studentským protestům proti krokům prezidenta a vlády v demisi se 15. března v poledne přidali i studenti Gymnázia Mladá Boleslav. Akce se uskutečnila na základě výzvy, kterou před týdnem zveřejnili studenti pražské Divadelní fakulty Akademie múzických umění. Pod výzvu se při shromáždění před budovou gymnázia podepsalo celkem 219 lidí.

15.3.2018

K protestům proti porušování ústavy se přidají i studenti v Boleslavi

Mladá Boleslav – Na středních a vysokých školách po celé republice proběhnou dnes v poledne studentské manifestace proti postupu některých politiků. Akci vyhlásili před týdnem studenti Divadelní fakulty Akademie múzických umění a během krátké doby se k ní přidalo nejméně 160 škol, jejichž počet zřejmě ještě naroste. 

14.3.2018

Dvacet tisíc botek nechali celníci schroupat drtičkou

Úholičky – Ne zcela běžnou zakázku řešili v úterý pracovníci skládky komunálního odpadu v Úholičkách nedaleko Velkých Přílep na Praze-západ. Likvidovali spoustu úplně nových věcí. Konkrétně bot. Pražští celníci jim po ukončení všech šetření a řízení nechali přivézt deset tisíc párů nelegálních napodobenin značkové obuvi, které zabavili v loňském roce.

13.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Kosmonosy ve středu v Deníku!

Boleslavsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

13.3.2018

Mladá Boleslav má nové školské obvody

Mladá Boleslav – Máte doma budoucího prvňáčka? A chcete si vybrat školu, do které nastoupí? Letos poprvé můžete vybírat ze čtyř školských obvodů. 

12.3.2018

V Mladé Boleslavi začal jarní úklid

Mladá Boleslav – Jaro se nezadržitelně blíží a s ním i generální úklid města, který odstartoval v pátek 9. března. Jako první bude uklizeno Komenského náměstí, Pivovarská, Masná, Luční a Máchova ulice. Podle původního harmonogramu má být tato část města uklizena do konce května.

12.3.2018

Sezona hradů a zámků: divadla, výstavy i slavnosti

Mladoboleslavsko /INFOGRAFIKA/ – Blížící se jaro znamená krom jiného také to, že se po zimní sezoně opět otevřou brány většiny hradů a zámků. Milovníci historie a památek si tak přijdou na své při působivých prohlídkách. Přilákat návštěvníky se ale bude snažit i řada jednorázových akcí a novinek.

10.3.2018

Červený kříž se bude stěhovat

Mladá Boleslav – Dům péče Českého červeného kříže, který dosud sídlí v Tovačovského ulici v objektu, který patří městu, by se mohl už brzy přestěhovat do nových, důstojnějších a přístupnějších prostor.

10.3.2018

K podpoře Tibetu se letos opět přidají i obce na Boleslavsku

Mladá Boleslav /INFOGRAFIKA/ - Na výročí čínské okupace Tibetu vyvěsí čínskou vlajku stovky českých měst, ani Mladoboleslavsko není výjimkou. Pro řadu lidí představuje vyvěšení vlajky i způsob vyjádření k domácímu dění.

9.3.2018

Nechtěný pes prozradil páníčka, ten může platit až půl milionu

Mladá Boleslav – Vlastní pes se stal osudným muži, který se jej snažil neodborně zbavit. Pro podezření z týrání zvířat mu hrozí vysoká pokuta.

8.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden vzpomínáme na skupinu Generace

Mladoboleslavsko - Boleslavský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Boleslavska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

8.3.2018

Na MDŽ se nezapomnělo, oslavy jsou ale skromnější

Mladoboleslavsko /ANKETA/ - Oficiálních oslav je dnes už poskrovnu. Lidé ovšem po svém slaví Mezinárodní den žen stále.

8.3.2018

KRÁTCE: Bělá podpoří Tibet

Boleslavsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

7.3.2018

Hliněný Vision X vystaví Škoda ve svém muzeu v Boleslavi

Mladá Boleslav - Pro nadšence, kteří se ovšem nedostanou na právě probíhající autosalon v Ženevě, si Škoda připravila dárek. Souběžně se světovou premiérou ve Švýcarsku vystaví studii Vision X i ve svém muzeu v Mladé Boleslavi. Od 7. do 18. března si tak návštěvníci budou moci prohlédnout hliněný model vozu v reálné velikosti.

7.3.2018

Teplo v Boleslavi letos nezdraží

Mladá Boleslav – Společnost Ško-Energo zásobuje teplem v Mladé Boleslavi přibližně třináct tisíc domácností. Žádná z nich letos zdražení nezaznamená. Ceny neporostou. 

6.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Bělá pod Bezdězem, Velenského ve středu v Deníku!

Boleslavsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

6.3.2018

Nemocnost v kraji pomalu klesá

Mladá Boleslav – Bývá to tak vždy. Rozpustí se dětské kolektivy a nemocnost klesne. Konec února a začátek března není v tomto ohledu nijak výjimečný. Jsou prázdniny a nemocnost klesá.

5.3.2018

Zvěři škodí víc než kruté mrazy člověk

Mladoboleslavsko – Letošní mrazy nejsou nic, na co by příroda nebyla připravená. Plodinám možná mírně uškodí, největším škůdcem pro zvěř zůstává člověk.

5.3.2018

Škodovka rozdělí do grantů miliony

Mladá Boleslav – Pro regionální grantové programy připravila v letošním roce mladoboleslavská automobilka Škoda Auto téměř pět milionů korun.

3.3.2018

Uzavírka Ptácké ulice začíná už v pondělí

Mladá Boleslav – Ptáckou ulici čeká další etapa rekonstrukce. Začíná 5. března a má trvat několik měsíců. Město tak čekají dopravní komplikace.

2.3.2018

Město letos investuje do sportovišť

Mladá Boleslav – Sportoviště ve městě se zlepší. Zastupitelé na svém posledním zasedání schválili smlouvy o dotacích některým společnostem, v nichž má město podíl nebo je vlastní.

2.3.2018

Střední Čechy nabízejí své skvosty jako dárek. Do kapsy i nad hlavu

Střední Čechy – Průhonice lze najít hned vedle Karlštejna. Na jedničku ze zeměpisu by tohle tvrzení asi nestačilo, jednička za postřeh by ale padnout mohla. Ano; přesně takhle to může vidět každý – alespoň v infocentru Středočeské centrály turistického ruchu v Husově ulici v centru Prahy.

2.3.2018

Autobusové nádraží dozná změn

Mladá Boleslav – Lepší vzhled. Vybavení. A bezpečí. To jsou hlavní cíle změn na mladoboleslavském autobusovém nádraží. „S nástupem lepšího počasí začneme s úpravami,“ potvrdil primátor města Raduan Nwelati a připomněl, že v březnu zahájí své působení na autobusovém nádraží bezpečnostní agentura.

1.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Dobrovici

Mladoboleslavsko - Boleslavský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Boleslavska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

1.3.2018

Lidé bez domova nocují ve stanu

Mladoboleslavsko – Mrazy sužují celé Česko. Nízké teploty doléhají na každého, nejzranitelnější jsou ale bezdomovci. Město proto zavádí opatření, která mají lidem bez střechy nad hlavou život na ulici ulehčit.

28.2.2018

KRÁTCE: Jaselskou ulici obsadili dělníci

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

28.2.2018

O vraku se ví, na jeho likvidaci to ale nestačí

Mladá Boleslav – Vrak Fordu Mondeo kdosi před třemi měsíci odstavil na lesní cestě pár stovek metrů od městyse Brodce nad Jizerou. Bývalý plechový miláček stojí, přesněji, už se znatelně rozkládá, ve směru na Dražice a Benátky nad Jizerou v lesním prostoru jen pár metrů od silnice. Vidí ho tedy každý. Byť by nesvítil. Vše nasvědčuje tomu, že vrak nikomu nevadí a nechybí. 

27.2.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Kosmonosy ve středu v Deníku!

Boleslavsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

27.2.2018

Nejvyšší nemocnost v kraji je v Boleslavi

Mladá Boleslav – Od začátku chřipkové sezóny evidují úřady 33 případů se závažným průběhem a šest úmrtí. Situace v kraji se lepší, na Boleslavsku zhoršuje. 

26.2.2018

Revitalizace náměstí v Mnichově Hradišti se blíží

Mnichovo Hradiště – Masarykovo náměstí v Mnichově Hradišti se přestavovalo už od začátku devadesátých let minulého století. Ale stále jen na papíře. Opakovalo se to každých pět let. A rekonstrukce byla stále v nedohlednu. Teď má město naději, že se náměstí změní v místo, kde by se lidé mohli scházet, bezpečně se pohybovat i parkovat.

24.2.2018

Bělský zámek ožil quillingem

Bělá pod Bezdězem - Papírové proužky. Právě ty přilákaly v sobotu účastníky do informačního centra bělského zámku. Setkali se tam totiž kvůli technice zvané quilling, což je výtvarné umění. „Proužky se stáčí pomocí párátek, prstů nebo quillingového pera do spirálek.

23.2.2018

Jan Hamáček končí jako zastupitel

Mladá Boleslav – Dlouholetý zastupitel města Jan Hamáček rezignoval na svou funkci, aby se mohl plně věnovat své nové roli v čele ČSSD. Na čtvrtečním zasedání zastupitelů to oznámil primátor Raduan Nwelati. Hamáček tam přítomen nebyl, svou rezignaci předal primátorovi o den dříve.

23.2.2018

Dobrá zpráva: novorozencům pomůže nová lampa

Mladá Boleslav – Novorozenecké oddělení Klaudiánovy nemocnice má novou fototerapeutickou lampu, která se používá pro léčbu novorozenecké žloutenky. S ní se v porodnici setkávají denně. Přístroj za 82 tisíc korun zaplatila jako sponzorský dar mladoboleslavská společnost Vodovody a kanalizace.

22.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Mladé Boleslavi

Mladoboleslavsko - Boleslavský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Boleslavska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

22.2.2018

Březina opraví náves

Březina – Školka, náves a protipovodňová opatření. To vše plánují v Březině na letošní rok. Také ovšem kanalizaci a testovací rychlostní zkoušku na Rally Bohemia.

21.2.2018

Studenti mladoboleslavského Osmiletého gymnázia opět navštívili ženské oddělení

Mladá Boleslav - Studenti mladoboleslavského Osmiletého gymnázia opět navštívili ženské oddělení LDN v Kosmonosích. Tyto návštěvy mají dlouholetou tradici a na straně hostů i hostitelů se už několikrát vyměnily generace.

20.2.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Bělá pod Bezdězem ve středu v Deníku!

Boleslavsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

20.2.2018

Bezděčín trápí kamiony, které míří ke skladům

Mladá Boleslav - Největší strastí mladoboleslavské městské části Bezděčín jsou hluk a prach, provázející jízdy četných kamionů, které míří k nedalekým skladištím. Bezděčínem navíc projíždějí i další nákladní auta, která si tudy zkracují cestu ve snaze vyhnout se mýtnému na dálnici D10.

20.2.2018

KRÁTCE: Zákaz návštěv stále trvá

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

20.2.2018

Město čekají velké opravy

Mladá Boleslav – Bude to chtít hodně trpělivosti a pochopení. Město totiž ve svém rozpočtu plánuje velké investice do silnic a chodníků. A také několikaměsíční uzavírky. 

19.2.2018

OBRAZEM: Kulečníkový a šipkový turnaj v Kolomutech

Kolomuty - Kulečníkový a šipkový turnaj se uskutečnil v Kolomutech. Za pořadatelství SA Kolomuty a trenéra Martina Marouška. Turnaje se zúčastnilo devět místních členů. 

19.2.2018

KRÁTCE: Psí výkaly mizí z Boleslavi

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.2.2018

Boleslav schválila rozpočet

Mladá Boleslav – Do dopravy půjde zhruba 196 milionů, do školství 185, do sociální oblasti 13 a do dalších projektů zhruba 163 milionů korun. Investovat se bude do škol, školek, komunikací sportovní haly nebo do bazénu v sokolovně. 

17.2.2018

Rozptylové podmínky jsou lepší, nemocnost ne

Mladá Boleslav – Občas vysvitne slunce a víc mrzne. I proto hodnoty znečišťujících látek v ovzduší jsou znovu v normálu. Nemocných ale neubývá. Naopak. 

15.2.2018

Jak jsme žili v Československu. Tento týden v Žerčicích

Mladoboleslavsko - Boleslavský deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Boleslavska z let 1918 až 1992. Podíváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlédneme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. 

15.2.2018

Bývalé toalety čekají na využití

Mladá Boleslav – Kavárna? Obchod? Pivovar? Nebo snad zbourat? Fantazii se meze nekladou. O tom, co by se mohlo provozovat v chátrajících prostorách na dvou místech, kde bývaly veřejné záchodky, už dlouho není jasno.

14.2.2018

Studenti si vyzkoušeli pracovní pohovor

Mladá Boleslav – V mladoboleslavské Obchodní akademii měli žáci maturitních ročníků možnost prezentovat své schopnosti před porotou složenou ze zástupců místních firem a organizací. 

14.2.2018

Mnichovo Hradiště darovalo nemocnici 25 tisíc korun

Mnichovo Hradiště - Město Mnichovo Hradiště uspořádalo v sobotu 3. února 11. reprezentační ples. Výtěžek z tomboly se rozhodli pořadatelé věnovat dětskému oddělení Klaudiánovy nemocnice. Vybráno bylo 25 tisíc korun! „Výše šeku nás opravdu překvapila. Finance půjdou na nákup pulsního oxymetru a dětské postýlky,“ prozradila vrchní sestra Naděžda Tučková, která osobně v sobotu šek převzala.

14.2.2018

KRÁTCE: Stan zůstane do čtvrtka

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT