VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

11.4.2018

OBRAZEM: Vojáci ukázali školákům i masky

Benátky nad Jizerou - Netradiční dopoledne prožili ve středu žáci Základní škola Pražská v Benátkách nad Jizerou. Vojáci a piloti z 21. základny taktického letectva z Čáslavi předali žákům své zkušenosti ze zahraničních misí, učili žáky poskytovat první pomoc a součástí programu byla také chemická ochrana, kde si žáci vyzkoušeli protichemické obleky a ochranné masky. Setkání se uskutečnilo v rámci akce POKOS (Příprava občanů k obraně státu) ministerstva obrany.

11.4.2018

OBRAZEM: Odemykání Jizery v Mnichově Hradišti

Mnichovo Hradiště - Jak bývá na jiných splavných řekách v Česku již dávným a pravidelným jarním rituálem, odemykání Jizery v Mnichově Hradišti pod kamenným mostem se letos po hospodské dohodě kamarádů, mnichovohradišťských vodáků, pod vedením Václava Vopata konalo letos poprvé. Na břehu Jizery se sešlo 12 lodí a 14 vodáků. Po dohodě odemknul Jizeru nestor mnichovohradišťských vodáků, cyklistů a lyžařů Jirka Kafka senior. Odemykání bylo zakončeno posezením v nedaleké restauraci Na Hřišti.

10.4.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Kosmonosy ve středu v Deníku!

Boleslavsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

10.4.2018

Andrej Babiš navštívil automobilku Škoda Auto

Mladá Boleslav – Předseda české vlády, členové vlády, nejvyšší představitelé Středočeského kraje, měst Mladá Boleslav a Kosmonosy a představitelé státních institucí jednali s vedením automobilky o rozvoji regionu. Tam má doputovat 8,6 miliardy korun.

10.4.2018

Nový web učí starosty budovat. Co ohlídat a uhlídat?

Střední Čechy – Starosto, projektuj… Tahle výzva, kterou v pondělí zmínil krajský úřad, je názvem webové aplikace Svazu měst a obcí, která chce pomoci představitelům zvláště menších radnic, kde není k dispozici bohatý úřednický aparát. Starostové si s přípravou investičních akcí i s jejich „hlídáním“ ve fázi realizace musí poradit jen s nejbližšími spolupracovníky, nezřídka dokonce sami – a právě nově vytvořené webové stránky www.projektuj.smocr.cz jim mají pomoci, aby se zorientovali.

10.4.2018

Klášter už nesochá. Řeší, co s chátrajícími sochami

Klášter Hradiště nad Jizerou – V minulosti byl Klášter známý, vedle stejnojmenného piva, také dřevosochařskou soutěží. Té už je ale konec. Proč?

9.4.2018

Vlk z Kokořínska uhynul pod koly auta

Mladoboleslavsko – Na dálnic D10 byl minulý týden u městyse Brodce nad Jizerou sražen osobním automobilem mladý vlk.

8.4.2018

OBRAZEM: Turisté z Mnichova Hradiště vyrazili na první výlet

Mnichovo Hradiště - Jak slunečné, tak deštivé počasí provázelo první výlet obnoveného Klubu českých turistů z Mnichova Hradiště. Začínalo se u hradišťského zámku a cílem byla zřícenina Zásadka. Turisté mohli vybírat z tras různé náročnosti. Závěr pak patřil opékání buřtů, zápisům do pamětní knihy, proslovu kastelána zámku Zásadka, informacím o budoucích plánech a rozdávání pamětních listů pro více než devadesátku zúčastněných.

8.4.2018

OBRAZEM: Dobrovolníci uklízeli Boseň

Boseň - K iniciativě Ukliďme Česko se v sobotu 7. dubna připojili i obyvatelé obce Boseň. Přes dvacet dobrovolníků uklízelo silnice vedoucí z obce, jakož i lesní cesty pod hradem Valečov. Akci pořádanou místním Sborem dobrovolných hasičů zaštítila sama obec, která částečně zajišťovala i potřebné zázemí. Boseň se takto uklízela již několikátým rokem.

7.4.2018

Boleslav se mění ve staveniště. Řada uzavírek komplikuje provoz ve městě

Mladá Boleslav – Bezmála 200 milionů korun v městském rozpočtu plánovaných do oprav chodníků a komunikací se začíná projevovat. Na mnoha místech se už pracuje. A doprava vázne.

6.4.2018

Byli pacienti v ohrožení? Přezkoumají to úředníci

Střední Čechy – Non lege artis. Tahle slova jako hodnocení nemocnice asi vzruší málokterého pacienta, byť obsahují znepokojující sdělení: používané postupy nejsou v souladu se zásadami moderní medicíny. V souvislosti s nemocnicí v Mladé Boleslavi, s jejímiž poměry se od 20. února seznamoval v rámci hlavního líčení s ošetřovatelkou obžalovanou z pokusu o vraždu pacientky, však předseda trestního senátu Krajského soudu v Praze Ivo Zelinka v úterý použil slova srozumitelná všem. Upozornil na riziko, že hospitalizace může vést ke zhoršení zdravotního stavu, či dokonce ke smrti.

6.4.2018

Velikonoční dopravní akce přišla některé řidiče draho

Mladoboleslavsko – Policisté na Mladoboleslavsku zkontrolovali téměř 450 vozidel. Odhalili přitom 65 přestupků. Tradičně nechyběl alkohol a psychotropní látky.

5.4.2018

Velké opravy doplňují i ty malé

Mladá Boleslav – Kromě velkých rekonstrukcí a úklidů potřebuje Mladá Boleslav po zimě i řadu drobných oprav, které jsou pro zkrášlení prostředí rovněž nezbytné. Pracovníci správy komunikací firmy Compag tak například opravovali poškozenou část dlažby u kostela svatého Jana Nepomuckého v Železné ulici. Historická ornamentální dlažba je zajímavá rovněž tím, že vyznačuje postavení již zbourané kostelní předsíně, která byla odstraněna na počátku 20. století.

5.4.2018

Napříč okresem se chystá velký úklid

Mladoboleslavsko – Desetitisíce dobrovolníků vyrazí o nadcházející sobotě ven v rukavicích a s pytli na odpad. Narazíte na ně po celé republice v ulicích měst a vesnic, podél silnic i polních cestiček, v lesích, na loukách a všude, kde jich bude třeba – a že takových míst bohužel není málo. Začíná totiž akce Ukliďme Česko.

4.4.2018

FOTO: Opravuje se ulice Jana Palacha

Mladá Boleslav – V ulici Jana Palacha se v současnosti koná první etapa rekonstrukcí. Ty si vyžádaly úplnou uzavírku celé ulice. Výsledkem by měla být celková rekonstrukce povrchu a inženýrských sítí. Nyní se pracuje na úseku mezi třídou Václava Klementa a Jiráskovou ulicí, od 24. dubna mají práce pokročit do úseku mezi Jiráskovou a Havlíčkovou ulicí. Konec je plánován na 1. května.

4.4.2018

Kopretinky uspěly na mistrovství světa

Dobrovice, Lillehammer – Druhá vice mistryně světa v sólu s jednou hůlkou se jmenuje Eva Beranová a reprezentuje mladoboleslavskou Dobrovici.

4.4.2018

Jednání ve Škoda Auto: půjdou odbory do stávky?

Mladá Boleslav - Platnost původní smlouvy mezi Škoda Auto a Odbory OS KOVO skončila 31. března. Nová smlouva se zatím zdá být v nedohlednu. Odbory před Velikonocemi totiž odmítly další nabídku.

3.4.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ v Bělé pod Bezdězem, Velenského ve středu v Deníku!

Boleslavsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

3.4.2018

OBRAZEM: Velikonoční pomlázka v Kolomutech

Kolomuty - Koledníci na Velikonoční (nebo také Červené) pondělí chodili v Kolomutech u Mladé Boleslavi od domu k domu, a "vyšlehali" dívky a ženy. Vyšlehání pomlázkou má ženám zaručit mládí, krásu, zdraví a plodnost. Koledníci si výpraskem vykoledovali barvené vejce - kraslici, sladkosti, slivovici, drobné pohoštění a pentli na pomlázku.

3.4.2018

OBRAZEM: Prší? Součková nezmokla!

Kolomuty - Čtyři hodiny trval turnaj v karetní hře prší, který se uskutečnil v Kolomutech. Čtyřiadvacet karbaníků – 10 žen a 14 mužů bojovalo o prvenství. Hrálo se deset základních kol, ze kterých osm hráčů postoupilo do semifinálové hry a z ní finálová hra rozhodla o vítězi. Všem doslova vypálila rybník Jiřina Součková, která se stala absolutní vítězkou. Druhý skončil Petr Žďánský, třetí Tomáš Hlušička.

3.4.2018

Výřeční žáci a studenti poměří svoji výmluvnost

Střední Čechy – Do Prahy se v příštích dnech chystají žáci a studenti z různých koutů kraje, kteří se v hlavním městě budou snažit uspět se svou výřečností a výmluvností.

3.4.2018

Oprava podjezdu v Čejeticích odstartovala

Mladá Boleslav - Jaro je tu. Město se čistí a uklízí. Současně ovšem vzrůstá počet uzavírek a dopravních komplikací. Další past na řidiče číhá až do srpna v Koněvově ulici.

2.4.2018

OBRAZEM: Velikonoce v Kolomutech

Kolomuty - V Kolomutech u Mladé Boleslavi si velikonoční svátky užívali všichni, zejména však děti – stejně jako všude jinde.

2.4.2018

OBRAZEM: Velikonoce v Malé Bělé

Malá Bělá - Takto to vypadalo v pondělním dopoledni v Malé Bělé u Mnichova Hradiště. Velikonoce si všichni užili.

31.3.2018

Boleslav podpoří sportující mládež

Mladá Boleslav /INFOGRAFIKA/ – Hokejbalisté. Basketbalisté. Atleti nebo florbalisté. Necelých devět milionů korun rozdělí město mezi 37 klubů, které podporují sportování mládeže.

29.3.2018

Požární nádrž ve Valech zůstává problémem

Valy, Plazy – Dlouhodobě chátrající požární nádrž v obci Valy je trnem v oku starousedlíků i nově přistěhovalých obyvatel.

28.3.2018

FOTO: Projekt Příběhy našich sousedů se uzavřel v Hradišti

Mnichovo Hradiště – V úterý 27. března vyvrcholil v mnichovohradišťském kině projekt organizace Post Bellum s názvem Příběhy našich sousedů závěrečnou prezentací žákovských týmů.

28.3.2018

Vrak u Brodců stále rezne, řešení se neblíží

Brodce – Dny a měsíce plynou a vrak auta poblíž silnice k Brodcům ještě stále hyzdí přilehlý lesík. Jediné, co se od té doby změnilo, je to, že se na něm od doby, kdy jsme o situaci informovali, rozhodl umělecky vyjádřit anonymní sprejer. O míře jeho talentu si každý čtenář dovede učinit představu z fotografií.

28.3.2018

Kraj pomůže neziskovkám, které se věnují dětem

Mladoboleslavsko – Pro případné úspěšné žadatele je připraveno celkem 1,309 milionu korun. Žádosti je možné posílat od 26. března do 11. května.

28.3.2018

Velikonoční dopravní kontroly se nevyhnou ani Mladoboleslavsku

Mladoboleslavsko – Každoroční akce se zaměří na dodržování pravidel provozu, technický stav vozidel i na drogy a alkohol za volantem.

27.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ v Klášteře Hradišti ve středu v Deníku!

Boleslavsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

27.3.2018

Žáci v Mnichově Hradišti naslouchají pamětníkům a poznávají tak historii

Mnichovo Hradiště - Své leckdy jímavé osudy přiblížili žákům hradišťského gymnázia i místní Základní školy Studentská jejich o generace starší sousedé. Setkání, které je součástí dlouhodobějšího projektu Příběhy našich sousedů, se uskutečnilo na popud organizace Post Bellum.

27.3.2018

Oživení bazénu v sokolovně je zase o něco blíž

Mladá Boleslav – Nájemné 20 tisíc korun měsíčně po dobu 30 let, 35 milionů do nové technologie bazénu a 7 milionů do rekonstrukce některých částí budovy. To jsou podmínky, které oceňují všechny strany. I plavci.

26.3.2018

Lukrativní pozemky u Fóra koupila Škodovka

Mladá Boleslav -Zastupitelé rozhodli o prodeji pozemků před panelovými domy na třídě Václava Klementa, jedné z posledních stavebních parcel v této oblasti. Získala je Škoda Auto, která se původně do soutěže vůbec nepřihlásila. Za jeden metr čtvereční zaplatí městu 10 429 korun.

23.3.2018

Škoda Auto hlásí: Rekord. Rekord. A zase rekord

Mladá Boleslav – Loňský rok byl pro automobilku Škoda Auto úspěšný. Tím to ale nekončí. Ve firmě chtějí rekordní statistiky i nadále překonávat. A ve firmě vrcholí kolektivní vyjednávání.

23.3.2018

Centrální příjem nemocnice začíná pracovat, pozor na parkování

Mladá Boleslav – Nové a moderní prostory příjemné pro pacienty i personál začínají plnit svou funkci. Interní část centrálního příjmu ve čtvrtek poprvé přijala pacienta. Lidé tak od tohoto dne budou vstupovat na centrální příjem pacientů pouze hlavním vchodem z třídy Václava Klementa nebo bočním vchodem, který je určen i pro sanitní vozy. Do těchto prostor vede městská spojovací komunikace opět z třídy Václava Klementa. Jedná se o jednosměrnou komunikaci s napojením na ulici Boženy Němcové.

22.3.2018

Jarní úklid nabral v důsledku zimy mírné zpoždění. Očista ale neustává

Mladoboleslavsko – Zatímco všichni již očekávali jaro, zima se rozhodla nedat tak lehce, jak dosvědčil její víkendový návrat. Ten rovněž udělal pomyslnou čáru přes rozpočet úklidovým pracovníkům, kteří se chystali na dlouho plánovaný jarní úklid. Místo toho museli následkem sněžení a mrazů opět přesedlávat zpět na zimní údržbu. Tím pádem tak byl jejich víkendový harmonogram narušen a i řada budoucích termínů plánované jarní očisty se bude muset přesunout na pozdější datum.

21.3.2018

OBRAZEM: Sokolské šibřinky zpestřil dětský karneval

Mladá Boleslav – Tělovýchovná jednota Sokol Mladá Boleslav pořádala v neděli 18. března svůj tradiční dětský karneval v rámci sokolských šibřinek. Od patnácti hodin se bezmála osmdesátka dětí pustila do plnění úkolů a získávání razítek na osmi stanovištích. Za každý splněný úkol poté následovala zasloužená odměna. V rámci odpoledne vystoupil také DJ Marcel Wolf a k vidění bylo i oblíbené vystoupení Agility s pejskem Elinkou. 

21.3.2018

Nemocnice se po letech dočkala: funguje centrální příjem

Mladá Boleslav – Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi otevřela nový centrální příjem pacientů.

20.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Kosmonosy ve středu v Deníku!

Boleslavsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

20.3.2018

Boleslav bude mít novou loděnici

Mladoboleslavsko – Na Krásné louce by do konce roku měla vyrůst nová loděnice s klubovnami. Vznikne tak další prostor, kde se lidé mohou věnovat svým volnočasovým aktivitám. 

17.3.2018

Už v zimě vyhlížíme letní dovolenou

Mladá Boleslav – Zimní měsíce bývají tradičně dobou největší poptávky po dovolených. Ani letošní rok není v tomto ohledu výjimkou, cestovní kanceláře na Mladoboleslavsku zaznamenaly v lednu letošního roku nebývalý zájem o letní, ale i podzimní dovolené.

17.3.2018

Kuřácký zákon zůstává. Názory lidí se různí, většina se smířila

Mladoboleslavsko – Rozporuplnému zákonu se restauratéři na Mladoboleslavsku podřizují bez zásadních důsledků. Zůstávají ale i tací, kteří se se stavem věcí nesmířili. Alespoň to vyplývá z našeho průzkumu.

16.3.2018

Komfortnější úrazovka se vrátila zpátky

Mladá Boleslav - Od pondělí 12. března je úrazová ambulance Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi opět ve svých původních prostorách. Tato ambulance je součástí Centrálního příjmu pacientů a byla dočasně přesunuta do provizorních prostor.

16.3.2018

Lidí s bydlištěm na obecních úřadech je stále více

Mladoboleslavsko - Třebaže by se to mohlo zdát jako alarmující údaj, nemusí to nutně znamenat, že by končili obyvatelé měst s tímto údajem v občanském průkazu na ulici. Pokud by se ale dostali i do takové těžké životní situace, města jim v mnohých případech dokážou pomoci. Počet lidí, kteří mají trvalé bydliště na městském úřadu, stoupá ale téměř všude. 

15.3.2018

Bourání mostu na silnici u Brandýsa omezí i provoz na dálnici

Střední Čechy – Zásadní omezení pro vozidla všeho druhu, které bude v plném rozsahu platit i pro autobusy veřejné dopravy. To se chystá na dálnici D10 u Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi. V sobotu zahajuje Středočeský kraj kompletní obměnu dálničního nadjezdu; mostu na silnici II/101 mezi Brandýsem nad Labem a Zápy, který současně slouží jako jedna z mimoúrovňových křižovatek na dálnici.

15.3.2018

OBRAZEM: Studenti stávkovali i v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Ke studentským protestům proti krokům prezidenta a vlády v demisi se 15. března v poledne přidali i studenti Gymnázia Mladá Boleslav. Akce se uskutečnila na základě výzvy, kterou před týdnem zveřejnili studenti pražské Divadelní fakulty Akademie múzických umění. Pod výzvu se při shromáždění před budovou gymnázia podepsalo celkem 219 lidí.

15.3.2018

K protestům proti porušování ústavy se přidají i studenti v Boleslavi

Mladá Boleslav – Na středních a vysokých školách po celé republice proběhnou dnes v poledne studentské manifestace proti postupu některých politiků. Akci vyhlásili před týdnem studenti Divadelní fakulty Akademie múzických umění a během krátké doby se k ní přidalo nejméně 160 škol, jejichž počet zřejmě ještě naroste. 

14.3.2018

Dvacet tisíc botek nechali celníci schroupat drtičkou

Úholičky – Ne zcela běžnou zakázku řešili v úterý pracovníci skládky komunálního odpadu v Úholičkách nedaleko Velkých Přílep na Praze-západ. Likvidovali spoustu úplně nových věcí. Konkrétně bot. Pražští celníci jim po ukončení všech šetření a řízení nechali přivézt deset tisíc párů nelegálních napodobenin značkové obuvi, které zabavili v loňském roce.

13.3.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Kosmonosy ve středu v Deníku!

Boleslavsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT