VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

6.1.2018

KRÁTCE: Chystá se železniční výluka

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

6.1.2018

Porodnice hlásí rekordní počet dětí

Mladá Boleslav – Vloni se v mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici narodilo 1392 dětí, desetkrát se narodila dvojčata. „To je nejvíce za poslední tři roky. Ty dva předešlé se narodilo vždy shodně 1326 dětí,“ uvedl ředitel nemocnice Ladislav Řípa.

6.1.2018

Zima na krku. A tak míříme za teplem

Boleslavsko /ANKETA/ – V zimě za teplem. Očekávat, že našinec změní ze dne na den svoje dovolenkové priority, by bylo naivní. Egypt, Dominikánská republika, Kanárské ostrovy, ale i Zanzibar, Kuba a Kapverdy. To jsou destinace, o které mají Češi zájem. Prostě teplo a sluníčko jako kompenzace české (ne)zimy. Potvrzují to oslovené cestovní kanceláře v regionu.

5.1.2018

KRÁTCE: Strážníci monitorují hladiny řek

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

5.1.2018

Majitelé půjčoven lyží sní o sněhové nadílce

Boleslavsko – Lidé, kteří nestráví v zimní sezoně každý volný den na horských svazích, si vybavení na zimní sporty raději půjčí. Ceny se přitom v různých provozovnách výrazně liší. Například celý lyžařský set, kterým jsou lyže s hůlkami a botami, stojí dospělé na den sto padesát až čtyři sta padesát korun. U nejvyšší částky přitom patří do setu ještě helma.

3.1.2018

FOTO: Ohlédnutí za taneční soutěží

Bělá pod Bezdězem - Ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem se již tradičně před vánočními svátky konalo vystoupení dětí Taneční školy Bela Dance! pod vedením trenérů Kateřiny Kabátníkové a Radka Ježka.

3.1.2018

VIDEO, FOTO: Zvonili do nového roku

Mladá Boleslav - Druhý lednový večer byl ve znamení akce Zvonění do nového roku, která se uskutečnila na Staroměstském náměstí.

2.1.2018

Rozplakat policisty pomohly i dárky od občanů

Mladá Boleslav – Daleko víc radosti než o rok dříve se na sklonku uplynulého roku podařilo policistům z územního odboru pro Prahu-venkov: Východ přivézt opuštěným dětem do Mladé Boleslavi.

2.1.2018

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Krnsko

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 3. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Krnsko.

2.1.2018

VIDEO, FOTO: Vítání nového roku v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Podívejte se, jak přivítala rok 2018 Mladá Boleslav!

2.1.2018

OBRAZEM: Novoroční ohňostroj v Benátkách

Benátky nad jizerou - Novoroční ohňostroj v Benátkách přilákal na zámek desítky lidí. Přivítali tak, jako každoročně, příchod nového roku. Ten v Benátkách vítají tradičně ohňostrojem 1. ledna v podvečer.

2.1.2018

Vyhozené auto v lese

Benátky nad Jizerou - Každé město bojuje s autovraky, které se nachází de facto v každé ulici. Je tak velmi smutné, že někteří lidé dokáží vyhodit auto přímo do lesa.

2.1.2018

Blíží se otužilecké závody v Jizeře

Mladá Boleslav – I když se na Štědrý den pár otužilců chvíli pohybuje ve studené Jizeře na Krásné louce, nejde o závody. Takové, jaké se v Boleslavi konaly mezi lety 1982 až 1992. Zatím jde spíše o pohodové cáchání party známých ve prospěch dobré vánoční nálady.

1.1.2018

Kolomutská šlápota je minulostí

Kolomuty – Pátý ročník Kolomutské šlápoty se uskutečnil předposlední den loňského roku. Pochodníci vyrazili z vlakové zastávky Kolomuty místní lokálkou do Libošovic, odtud turistickou procházkou přes malebnou vesničku Vesec, údolím Plakánku do obce Osek, kde se občerstvili v Havlíkově Dvoře hovězími hamburgery.

30.12.2017

Silvestr? Třeba se proběhněte

Mladá Boleslav – Vyznavači běhání v Mladé Boleslavi a okolí zamíří poslední letošní den do parku Štěpánka. Od rána se tam koná už 34. ročník Silvestrovského běhu.

30.12.2017

Tak šel život v Mladé Boleslavi v roce 2017

Mladá Boleslav - Rok 2017 měsíc po měsíci.

30.12.2017

Pozor na omezení autobusové dopravy

Mladá Boleslav – Poslední den v roce je třeba očekávat změny v městské hromadné dopravě.

30.12.2017

Vajíčka se z okna neházejí

Mladá Boleslav – Netradiční případ řešili v uplynulých dnech strážníci mladoboleslavské městské policie. V odpoledních hodinách jim telefonovala žena z Krajířovy ulice. Prý tam nepřizpůsobiví občané hází po kolemjdoucích lidech vajíčka.

AKTUALIZOVÁNO
29.12.2017

Novým členem boleslavské městské rady je horolezec Petr Mašek

Mladá Boleslav – Mladoboleslavská městská rada má nového člena. Z pracovních důvodů na svou funkci rezignoval Jakub Starý (ANO 2011 a Volba pro Mladou Boleslav), který v radě města zasedal od posledních komunálních voleb. Novým členem rady města se stal Petr Mašek, známý mladoboleslavský horolezec.

29.12.2017

OBRAZEM: Bělští házenkáři vyrazili za pokladem

Bělá pod Bezdězem - Lenošení. Tak tohle slovo neznají nejmenší házenkáři z Bělé, kteří sváteční dny zdaleka neproseděli jenom u pohádek. Vydali se totiž, spolu s rodiči a trenéry, na výlet k známé Březinské studánce. 

29.12.2017

Mladá Boleslav má pět nových autobusů

Mladá Boleslav – Prvních pět nových vozů dorazilo do města těsně před Vánocemi. Moderní nízkoenergetické autobusy jsou výraznou měrou financovány pomocí evropských dotací a budou dodávány během následujících pěti let tak, aby byl boleslavský vozový park obnovován postupně.

29.12.2017

Splynout s přírodou, ne ji pokořit. Tak zní motto expedic Jakuba Šedivého

Mladá Boleslav /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Sto kilometrů v těžkých peřejích kyrgyzské řeky Sary Jaz a čtyřdenní extrémní pochod zpátky do civilizace, při kterém musel překročit dvě horská sedla vyšší než tři a půl tisíce metrů. To je život Jakuba Šedivého, jednatřicetiletého fotografa, vodáka a cestovatele z Mladé Boleslavi v jedné osobě.

28.12.2017

Dům kultury zatím marně čeká na rekonstrukci

Mladá Boleslav – Už rok a půl čeká Dům kultury v Mladé Boleslavi na verdikt, zda se stane kulturní památkou, nebo ne. Stavba ze začátku sedmdesátých let minulého století zároveň stále marně čeká na stavební zásahy, které zoufale potřebuje. Od loňského léta, kdy ji Národní památkový ústav navrhl na prohlášení kulturní památkou, s ní totiž město musí zacházet tak, jako by už památkou skutečně byla. A to znamená zásadní omezení.

27.12.2017

Otužilci se ponořili do ledové Jizery

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Na jedné straně desítky lidí v plavkách, na straně druhé pak stovky lidí zahalených do teplých svrchníků, čepic a šál. I letos nechybělo tradiční štědrodenní koupání otužilců v Jizeře.

27.12.2017

Vánoce? To jsou dárky i povalující se bezdomovci

Mladá Boleslav – Shon s dárky a nákupy ve většině rodin ustal. Konečně. Město ztichlo. Ne všude a pro každého. A někde se Vánoce vůbec neřešily, natož pak Štědrý den. „V devět hodin ráno byl v Neratovicích zadržen uprchlý vězeň, který je již zpátky ve věznici Jiřice,“ řekla čtyřiadvacátého prosince dopoledne policejní mluvčí Lucie Nováková, která na konci minulého týdne oznámila jeho útěk.

25.12.2017

OBRAZEM: Adventní trhy skončily charitativní večeří

Mladá Boleslav - Dlouhými frontami a všeobecně nemenším zájmem skončily v sobotu 23. prosince na Výstavišti boleslavské adventní trhy. Ty byly od 1. prosince poprvé situovány právě sem a přilákaly podle slov z radnice bez mála 30 tisíc návštěvníků.

24.12.2017

Budíčkem Slováků jsou vánoční koledy. Češi chodí na otužilce

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Pouštění lodiček z oříšků, krájení jablka, odlévání olova. Najdeme ještě takové zvyky v dnešních rodinách na Štědrý den? Většinou ne. Zato koledy a pohádky patří k českým a slovenským Vánocům neodmyslitelně. Hlavně máme ale společnou potřebu a touhu být se svými nejbližšími. 

23.12.2017

Primátor Nwelati: Napište, že primátor je blbec!

Mladá Boleslav - Tu situaci lze přirovnat k závěrečné epizodě z filmu Černí baroni: „Že to bylo stejně všecko absurdní?“ říká Kefalín alias Ondřej Vetchý majoru Terazkymu alias Pavlu Landovskému. Ten odpoví: „Bolo a ako. A povedzte mi, Kefalín, čo si predstavujete pod tým slovom absúrdny?“

22.12.2017

Pod skalou vyrostla unikátní budova

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Ta budova je prostě jiná. Zcela jistě bude aspirovat na ocenění stavba roku v různých anketách. Kromě toho, že zaplnila nevábný kus Mladé Boleslavi na okraji lesoparku Štěpánka, najdou v ní příchozí úlevu od svých bolestí. Klinika Dr. Pírka rozevřela v Mladé Boleslavi svá křídla.

21.12.2017

KRÁTCE: Vodné a stočné bude v příštím roce dražší

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT