VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

14.5.2018

Podhradí čeká proměna

Mladá Boleslav – I zarputilý odpůrce jakékoliv politické strany musí uznat, že z města pomalu a jistě ubývají špinavá, nebezpečná a ošklivá zákoutí, rozbité chodníky, či poničená zeleň. Asi by to tak i mělo být a myšlenka, že o kvalitě života obyčejného člověka v bohatém městě bude rozhodovat stranická příslušnost nebo aktuální barva radnice, je jistě mylná.

13.5.2018

Starosta Ledců Keller: Pouť se koná od války nepřetržitě

Ledece /ROZHOVOR/ - Před pár dny se uskutečnila v obci Ledce po třiasedmdesáté akce na památku těch, kteří zde padli v posledních dnech druhé světové války. O událostech té doby i Národní pouti konané na počest padlých jsme hovořili se starostou Ledců Josefem Kellerem.

12.5.2018

OBRAZEM: Boleslav byla plná mašinek

Mladá Boleslav - Za účasti stovek spokojených diváků všech věkových kategorií se dnes za krásného počasí uskutečnil na hlavním nádraží Středočeský železniční den.

12.5.2018

Kvůli zdivočelým fanouškům byli policisté v pohotovosti

Mladá Boleslav – Zakázaná pyrotechnika, bitky, kolaps a policie připravená zasáhnout. Na středečním fotbalovém zápase bylo rušno.

12.5.2018

V Mladé Boleslavi zemřel parašutista

Mladá Boleslav – Seskok parašutistů v Mladé Boleslavi skončil tragédií.

12.5.2018

Bazén hlásí opravu tobogánu

Mladá Boleslav - Zřejmě až do třináctého června se návštěvníci krytého bazénu na Štěpánce nesvezou na žlutém tobogánu. V městském bazénu totiž začala avizovaná výměna kluzných částí tobogánu.

12.5.2018

Boleslav chce být chytré město

Mladá Boleslav – Zastupitelé města automobilů rozhodli o aktualizaci Strategického plánu města. Mezi priority byl nově zařazen také rozvoj konceptu chytrého města, takzvaného Smart City. Koncept je členěn na dílčí opatření v oblasti dopravy, energetiky, životního prostředí, veřejné správy a veřejných služeb.

12.5.2018

Z náměstí Republiky je provizorní parkoviště

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – S ohledem na postupující rekonstrukce několika ulic Mladé Boleslavi (Smetanova, “malá TGM” či Dukelská) rozhodlo vedení města o zřízení provizorního parkoviště na náměstí Republiky. To je určeno především pro obyvatele uzavřených ulic.

11.5.2018

Vrchbělou zbavili 20 tun odpadu

Vrchbělá – Již čtvrtým rokem podporuje Škoda Auto úklidové akce na Mladoboleslavsku. I proto se v rámci programu Ukliďme Česko zapojilo v lokalitě Vrchbělá přes 200 osob, které se rekrutovaly i z řad zaměstnanců. Ti pomáhali čistit přírodu od odpadků a černých skládek.

11.5.2018

Žáci uklízeli Kosmonosy

Kosmonosy /FOTOGALERIE/ – Před nedávnem pořádala Základní škola Kosmonosy akci nazvanou Ukliďme svět, ukliďme Česko, která se uskutečnila v rámci projektu Hrdá škola.

11.5.2018

OBRAZEM: Pojizerská výstava psů

Mladá Boleslav – Přes 800 vystavovatelů se před nedávnem zúčastnilo již devatenáctého ročníku Pojizerské výstavy psů. Během krásného letního počasí se nejkrásnějším psem výstavy stal afgánský chrt Vincenzo Nibali Gandamak, kterého vystavovala jeho majitelka Eva Rambousková.

11.5.2018

Hraje se hokej. Češi fandí, ale v úspěch nevěří

Mladá Boleslav – Čekání na velkou hokejovou medaili trvá od roku 2012. Doby, kdy se českého národního týmu soupeři báli, zmizely v propadlišti dějin. To ale neznamená, že by se v restauracích a hospodách nefandilo.

10.5.2018

Den železnice: na nadšence čekají jízdy moderními i historickými vlaky

Střední Čechy – Máte rádi vlaky? Jste nadšenci do železnice? Pak by vás mohl bavit Středočeský železniční den. Ten se odehraje tuto sobotu 12. května v Mladé Boleslavi.

10.5.2018

Kauza okolo 2. základní školy je zřejmě u konce

Mladá Boleslav – Ředitel 2. základní školy Roman Král byl z rozhodnutí rady města ze své funkce odvolán. Důvodem má být špatná atmosféra a komunikace na škole i její upadající mediální obraz. Ředitel se hájí, že nařčení pochází jen od menšiny nespokojených rodičů a učitelů, jímž se rada přesto rozhodla řídit.

9.5.2018

Soutěž prověřila zdravotnickou zdatnost

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Celkem dvacet družstev mladých zdravotníků ve dvou věkových kategoriích se utkalo v Soutěži mladých zdravotníků, organizovanou Oblastním spolkem Českého červeného kříže Mladá Boleslav.

9.5.2018

Národní pouť v Ledcích pokračuje v tradici

Ledce – Již sedmdesátým třetím rokem se v sobotu 5. května konala v obci Ledce Národní pouť. Ta připomněla oběť 34 lidí - jak místních obyvatel, tak několika zahraničních bojovníků, kteří zde padli v nerovném boji s německou armádou v posledních dnech války. Vzpomínka patřila i těm, kteří nepřežili pobyt v koncentračním táboře či byli umučeni gestapem.

9.5.2018

Škoda uspořádala Den techniky pro dívky

Mladá Boleslav - Že se nehodí dát dceru studovat na škodovácký učňák? Omyl. Automobilka Škoda Auto totiž chce pro technické profese, které jsou na pracovním trhu velmi žádané a nabízí jistotu pracovního místa, nadchnout i mladé dívky. Proto před nedávnem v rámci Dne techniky otevřela brány Škoda Akademie žákyním pátých a šestých tříd základních škol, aby přes 200 z nich nahlédlo do Středního odborného učiliště strojírenského.

9.5.2018

OBRAZEM: Hradiště slavilo Den vítězství

Mnichovo Hradiště – Nevšední podívaná se v úterý, v Den vítězství, naskytla několika stovkám přihlížejících v Mnichově Hradišti. Vedení města zde připravilo bohatý kulturní program, který začínal v jedenáct hodin dopoledne výstavou vojenské techniky druhé světové války a dobových uniforem. Odpoledne se uskutečnila také pietní akce u pomníku boje za svobodu, spanilá jízda vojenských vozidel a vše vyvrcholilo na parkovišti před vlakovým nádražím bojovou ukázkou konce druhé světové války. Celým programem provázela hudební skupina Veranda, pro děti byla připravena dětská dílnička a pro dospělé řada možností občerstvení.

9.5.2018

Palachova ulice je již průjezdná, další uzavírky přicházejí

Mladá Boleslav – Dobrá zpráva pro řidiče. Ulice Jana Palacha je po měsíční uzavírce opět plně průjezdná. V úseku od třídy Václava Klementa po křižovatku s Havlíčkovou ulicí došlo v době od 3. dubna k opravě povrchu komunikace a práce vyvrcholily minulý týden aplikací vodorovného značení. „Nadále ale není možné projet Jiráskovou ulicí v úseku od křižovatky s ulicí Jana Palacha k ulici U Stadionu, kde také probíhá oprava povrchu komunikace,“ řekla mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

7.5.2018

Lidé syslům na Radouči ubližují nevhodným krmením

Mladá Boleslav – Dříve platil za škůdce, který byl k vidění takřka na každém poli, dnes o něj v české přírodě téměř ani nezavadíte a je veden jako ohrožený druh. Řeč je o malém roztomilém hlodavci – syslu.

5.5.2018

Do prvních tříd nastoupí 540 prvňáčků

Mladá Boleslav – Ve městě automobilů se před nedávnem konaly zápisy budoucích prvňáčků. Již podruhé to bylo v posunutém jarním termínu. Do deseti základních škol, z nichž si lidé v Mladé Boleslavi mohli vybírat, kam svou ratolest umístí, dorazilo celkem 639 dětí, což je zhruba o pětapadesát méně než v loňském roce. Žádné slučování tříd ale nehrozí.

4.5.2018

Alergikům letošní počasí příliš nepřeje

Mladoboleslavsko – Neobvykle teplé a suché počasí posledních týdnů na Mladoboleslavsku znásobuje riziko pro lidi, trpící alergiemi.

1.5.2018

OBRAZEM: Čarodějnice na Branžeži

Branžež - Několik stovek místních i návštěvníků oblíbené rekreační oblasti si nenechalo uniknout pálení čarodějnic v obci Branžež. Zapálení vatry, na jejímž vrcholu spočívala figura čarodějnice, předcházela krátká ukázka činnosti místních hasičů. 

1.5.2018

OBRAZEM: Čarodějnický rej na Krásné louce

Mladá Boleslav - I město automobilů se mohlo pochlubit dalším Čarodějnickým rejem na Krásné louce. Během krásného počasí akci navštívilo několik tisíc lidí. Pro účastníky zde bylo připraveno množství atrakcí, kulturní program na hlavním pódiu i řada stánků s občerstvením.

1.5.2018

Boleslavské kadeřnice ovládly celostátní soutěž

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Úspěchem se nyní může pyšnit boleslavská Soukromá střední škola MAJA. Čtyři z tamních žákyň v oboru kadeřnice se s vynikajícím výsledkem zúčastnily celorepublikové studentské soutěže StudentStyle, která spojuje praktickou stáž s kadeřnickou soutěží. Celkem soutěžilo 46 studentů a studentek 3. ročníku z celé republiky.

1.5.2018

OBRAZEM: Čarodějnický rej na hřišti

Bělá pod Bezdězem – Čarodějnický rej se soustředil opět do areálu fotbalového stadionu. Spousty soutěží pro děti, vatra, opékání vuřtů v pojízdném kolečku, pivo, tvrdá muzika – prostě pohoda. K tomu parádní počasí. Tak lze nazvat dění v Bělé pod  Bezdězem.

1.5.2018

OBRAZEM: Klub chovatelů málopočetných plemen pořádal výstavu

Mladá Boleslav – Krásná louka v Mladé Boleslavi přivítala v sobotu Klub chovatelů málopočetných plemen psů. Mezi takto specifikovaná plemena patří například americký bezsrstý teriér, australský honácký pes, bergamský ovčák či brazilský buldok. Program byl zahájen přejímkou, následně přišlo na řadu posuzování v kruzích a odpoledne se prováděly závěrečné soutěže.

30.4.2018

Mladoboleslavští Sokolové se připravují na všesokolský slet

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Tělocvičná jednota Sokol Mladá Boleslav uspořádala předsletovou akademii. Její hlavní a nejvíce očekávanou součástí bylo první předvedení hromadných skladeb, které boleslavští cvičenci již od září loňského roku pilně trénují na nadcházející XVI. všesokolský slet, který se uskuteční na začátku července v pražském Edenu. Během programu se také předvedly téměř všechny oddíly mladoboleslavského Sokola, a tak mohli diváci především z řad rodičů nejmenších cvičenců zhlédnout také vystoupení oddílů nejmladšího žactva, gymnastiky, capoeiry i taneční skupiny Next.

30.4.2018

Dnes večer opět po roce vzplanou ohně

Mladoboleslavsko – Pálení čarodějnic znamená mírnou pohotovost pro policii. Hasiči zpravidla vyjíždí častěji, o velké požáry ale většinou nejde.

28.4.2018

Štěpánka vyřešena, stavět se nebude

Mladá Boleslav – Obytné domy se v lesoparku Štěpánka stavět nebudou. Stavební odbor městského úřadu v Mělníku totiž rozhodl, že stavba bytových domů na Štěpánce není v souladu s územním plánem Mladé Boleslavi a výstavbu domů nepovolil.

27.4.2018

Další dopravní komplikace: začíná oprava Zalužanské

Mladá Boleslav – Z Rozvoje na Výstaviště za 15 minut? V ranní špičce žádný problém. Město je stále složitě průjezdné a nějakou dobu ještě bude.

26.4.2018

FOTO: Chlum čistili dvakrát

Mladá Boleslav – Akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko" zdárně pokračovala i v sobotu 21. dubna. Celkem devět dobrovolníků ten den vyrazilo na Chlum čistit tamní naučnou stezku. A výsledkem bylo zhruba 50 kilogramů nasbíraného odpadu. Týden předtím navíc Chlum v rámci Dne Země čistily děti z dalovické základní školy společně s obyvateli Chloumku. Přírodní památka Chlum se tím pádem zase skvěje čistotou a vyzývá k procházce. Jen kolem sebe zase neházet odpadky!

26.4.2018

FOTO: V sokolovně se natáčelo

Mladá Boleslav – Po předchozích přípravách se během uplynulého víkendu uskutečnilo ve městě automobilů natáčení filmu z basketbalového prostředí nazvaného Zlatý podraz. Místem natáčení byla sokolovna z roku 1905, která si zahrála například i v jednom z dílů Jamese Bonda.

26.4.2018

Motorkáři vyjíždějí na silnice, policie nabádá k opatrnosti

Mladoboleslavsko - Motorkářská sezóna je již v plném proudu. Mladoboleslavsko zatím eviduje pouze dvě nehody, při kterých byli motorkáři účastníky. Vloni jich bylo dvacet.

25.4.2018

OBRAZEM: Laurinka otevřela dveře

Mladá Boleslav – Před nedávnem se v prostorách Mateřské školy Laurinka konal Den otevřených dveří s podtitulem Pojďte s námi do pohádky. Soudě podle reakcí spokojených dětí a rodičů se den vydařil. Paní učitelky připravily pro děti bohatý pohádkový program. Počasí tentokrát akci přálo a sluníčko umožnilo, aby všechny děti prožily dopoledne plné soutěží a her na školní zahradě. Soutěžili i malí návštěvníci mateřské školy v doprovodu svých rodičů. 

25.4.2018

Odkázala nemocnici přes milion

Mladá Boleslav – Emilie Hršelová z Mladé Boleslavi odkázala peníze klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole, ale i Sázavskému klášteru.

24.4.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Kosmonosy ve středu v Deníku!

Boleslavsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

24.4.2018

OBRAZEM: Kolomutští vyčistili obec

Kolomuty – Tradiční jarní úklid obce Kolomuty u Mladé Boleslavi se uskutečnil minulou sobotu. Byly opraveny místní komunikace, takže mnohé díry zmizely. Brigády se zúčastnili i ti nejmenší občané obce.

24.4.2018

OBRAZEM: Stáj H+H Kateřina pořádala den otevřených dveří

Hrdlořezy – Stáj, která se věnuje chovu starokladrubských koní, pořádala minulou neděli a za krásného slunného počasí den otevřených dveří. Návštěvníci si mohli prohlédnout při práci ve spřežení místního nejstaršího chovaného koně, kterým je šestnáctiletý Sam. K vidění byly také nevšední kočáry, mezi něž patří kočár Rocky wait coupe, který byl vyroben v roce 1892 v Lipsku. Na tuto zajímavou akci dorazil také mistr světa v show s biči Pavel Votápek, který své umění demonstroval několika desítkám přítomných. Zpestřením byl i přejezd historických vozidel. 

24.4.2018

Boleslavi se v čerpání dotací daří nadprůměrně

Mladá Boleslav – Nové cyklostezky, rekonstrukce objektů pro sociální bydlení, investice do školek a přednedávnem například další várka nových autobusů. S financováním toho všeho pomáhají městu Mladá Boleslav výraznou měrou dotace.

23.4.2018

OBRAZEM: Na Štěpánce se uskutečnil Zeměfest

Mladá Boleslav – Hlavním tématem letošního Zeměfestu byla voda. Během uplynulého víkendu tento svátek v lesoparku Štěpánka navštívilo několik desítek zájemců a účastníků. Ti se dozvídali zajímavosti o vodě v podobě informačních letáčků, obrázků, ale i her. Mohli si vyzkoušet obojživelnou stezku, africkou stezku, rybářské dovednosti, co dokáže voda, sjíždění vody na kánoích a řadu dalších stanovišť s úkoly i poznáním.

23.4.2018

Májky na okrese se letos budou bedlivě střežit

Mladá Boleslav – Za pár dní to bude rok. Parlament dětí a mládeže v Mnichově Hradišti v souladu s tradicí postavil vloni májku. A v rámci stejné tradice ji ukradla skupinka mladíků z nedalekého Ptýrova. A rovněž podle tradice požadovali výkupné. Nakonec i na něj došlo, ale k všeobecné diskusi, zda je takové počínání v pořádku, také.

20.4.2018

OBRAZEM: Spanilá jízda historických velocipedů

Mnichovo Hradiště - Spanilá jízda historických velocipedů zahájila ve čtvrtek odpoledne 19. dubna na mnichovohradišťském zámku výstavu s hravým názvem Dokola okolo kola.

20.4.2018

Hřbitovních míst je zatím dost, plný je pouze Starý hřbitov

Mladoboleslavsko – V Mladé Boleslavi je jich pět, po celém okrese desítky. Mohou být místem k truchlení i k zamyšlení a bok po boku tam najdete slavné místní osobnosti společně s polozapomenutými nebo zcela zapomenutými jmény. A na některém z nich nevyhnutelně dříve nebo později spočine téměř každý z místních obyvatel. Řeč je o hřbitovech.

20.4.2018

Je teplo, klíšťata se probouzí

Střední Čechy – Příroda se na jaře probouzí se vším všudy, a tak ani klíšťata nejsou výjimkou. Upozorňuje na to Dana Šalamunová z Krajské hygienické stanice Středočeského kraje. Že už je nejvyšší čas chránit se před roztoči, kteří mohou přenášet nebezpečná infekční onemocnění, není mnohým lidem třeba zvlášť zdůrazňovat. A neplatí to jen pro pejskaře, jejichž miláčci pobíhající v porostu jsou pro klíšťata doslova magnetem. Právě chovatelé psů mohou potvrdit, že klíšťat aktuálně přibývá geometrickou řadou.

19.4.2018

Branžež čeká v sobotu invaze cyklistů

Branžež – Už tuto sobotu bude Český ráj plný cyklistů. V sobotu se na břehu Komárovského rybníku v Branžeži na Mnichovohradišťsku startuje 16. ročník cyklistického závodu Author 50 Český ráj. Letos organizátoři posunuli oproti předchozím ročníkům start o čtvrt hodiny, startovat se bude v 11.15 hodin v lese za kempem.

18.4.2018

Za tři měsíce hygienici zavřeli tři stravovací provozovny

Střední Čechy – Na první pohled huj – a v zázemí, kam se návštěvník nedostane, někdy spíše fuj. Takové dojmy mohli získat členové týmu odboru hygieny výživy středočeské hygienické stanice, když se v uplynulých týdnech vydávali na kontroly provozoven stravovacích služeb.

18.4.2018

Město má dalších pět nových autobusů

Mladá Boleslav – Dopravní podnik Mladá Boleslav postupně obnovuje svůj vozový park. Koncem loňského roku byla dodána první pětice nízkoenergetických dopravních prostředků, dalším pěti autobusům popřál primátor města Raduan Nwelati a náměstek primátora Jiří Bouška stovky bezpečných kilometrů v úterý 17. dubna.

17.4.2018

Při akci Jehla z Boleslavi mizely stříkačky

Mladá Boleslav – Udála se možná bez většího povšimnutí, nebyla proto ale méně důležitá. V jejím důsledku bude město o něco čistší a bezpečnější. Včera pořádala Městská policie v Mladé Boleslavi akci Jehla. Čtveřice místních strážníků, doplněna čtveřicí asistentů bezpečného města, se tak připojila ke zhruba čtyř stům padesáti kolegům ze třiceti osmi měst po celé republice. Ti vyrazili do svých "rajónů" po celý den vysbírávat injekční stříkačky a další odpad po narkomanech. A nebyla to malá žeň.

17.4.2018

Nezaměstnaných Boleslavanů jsou pouze dvě procenta. Sháňka je po řidičích

Mladá Boleslav – Střední Čechy obecně, a Mladá Boleslav zvláště, patří k oblastem, které se mohou dlouhodobě pyšnit velmi nízkou mírou nezaměstnanosti. K březnu 2018 činila pouhé 2 procenta. Ve srovnání se sousedním Nymburskem a Mělnickem jde tedy ještě o dvě procenta méně. Dosažitelných uchazečů mezi 15 a 64 lety je zde podle statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí pouze 1669, volných míst pak téměř třiapůlnásobek, konkrétně 5703.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT