Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

22.9.2017

OBRAZEM: Ve vodě nežijí jen vodníci

Mnichovo Hradiště - Místo do lavic vyrazili žáci třetích, čtvrtých a pátých tříd jedné ze základních škol v Mnichově Hradišti na ryby. U Jizery pro ně byla připravena akce s názvem Ve vodě nežijí jen vodníci, kde se seznámili nejen s životem pod vodní hladinou.

22.9.2017

Mladoboleslavský spisovatel obdaroval dětské oddělení

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Předčasně navštívil Ježíšek dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice. Již podruhé nemocné děti obdaroval Daniel Porazil, autor knihy o Barum Czech Rally Zlín s názvem Žlutomodrá rally, jež vyšla letos v srpnu. Za peníze z prodeje tohoto knižního titulu zakoupil Porazil dětskému oddělení infuzní pumpu, lineární dávkovač, dva DVD přehrávače a televizi.

22.9.2017

Nejen mladí lidé mohou na Veletrhu práce zjistit, čemu by se chtěli věnovat

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Ve čtvrtek se v prostorách Domu kultury v Mladé Boleslavi uskutečnil tradiční Veletrh práce. Akce, která se konala pod záštitou primátora města Mladá Boleslav MUDr. Raduana Nwelatiho, se zúčastnily desítky firem, které zde nabízely volná pracovní místa z různých odvětví. Na veletrhu práce samozřejmě nesměl chybět ani ředitel Kontaktního pracoviště Úřadu práce v Mladé Boleslavi Pavel Krpálek, podle kterého je Veletrh práce ideálním místem, kde mohou mladí získat informace o dané práci a případně zde zjistit, čemu by se chtěli v životě věnovat. 

22.9.2017

Ochránci přírody mají strach o Vrchbělou

Bělá pod Bezdězem – Svérázný a odvážný plán soukromého investora vybudovat v chráněné krajinné oblasti (CHKO) všesportovní areál s možností ubytování, vyděsil ornitology i ochránce přírody.

21.9.2017

OBRAZEM: Teribear rozhýbal Mladou Boleslav

Mladá Boleslav – Lesopark Štěpánka v Mladé Boleslavi ve středu odpoledne pořádně ožil. Konal se tu charitativní běh Teribear. Mezi lidmi, kteří přišli pomoct dobré věci, nebyli jen ti, kteří se sportu věnují pravidelně. Zaběhat si přišli i malé děti ze škol, maminky s kočárky nebo senioři. Z celé akce sálala příjemná atmosféra a na všech přítomných bylo znát, že se skvěle baví a sportovní odpoledne si náramně užívají. Nadšené běžce neodradil ani déšť, který se během odpoledne spustil.

21.9.2017

KRÁTCE: Na řidiče čekaly kontroly

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

21.9.2017

V uhelných skladech drnčí denně telefony

Mladoboleslavsko – Zima se pomalu ale jistě hlásí o slovo. Teploty v noci stoupají jen pár stupňů nad nulu, a tak většina domácností roztápí své kotle. Ti, kdo ale ještě ve sklepě nemají uhlí nebo dřevo by si měli určitě pospíšit. Podle prodejců je tuhých paliv sice zatím dostatek, ale zásoby se každým dnem tenčí. Navíc se pracovníci uhelných skladů nezastaví, a tak se čekací lhůty pohybují okolo čtrnácti dnů až jednoho měsíce.

20.9.2017

OBRAZEM: Sokol otevřel své brány veřejnosti

Mladá Boleslav - Tělocvičná jednota Sokol Mladá Boleslav se stejně jako v loňském roce zapojila do projektu Sokol - spolu v pohybu se svou již tradiční akcí Sokolení. Více než stovka dětí si mohla zasportovat na šesti stanovištích, kde bylo možné si vyzkoušet obratnost, postřeh i důmyslnost. Za své výkony získávaly děti razítka do účastnických kartiček. Ty pak mohly směnit za drobné dárky. 

20.9.2017

Do Boleslavi se znovu sjedou fanoušci veteránů

Mladá Boleslav – Další, již patnáctý ročník Svatováclavské jízdy historických vozidel, už klepe na dveře. Jízda se tradičně uskuteční 28. září.

20.9.2017

KRÁTCE: Boleslav bude mít Havlovu lavičku

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

20.9.2017

Nádoby na tříděný odpad by mohly být v každé domácnosti

Mnichovo Hradiště /ANKETA/ – Věčně přeplněné kontejnery na tříděný odpad a odpadky, povalující se po zemi. Pohled, který asi všichni dobře známe a se kterým se potýká většina měst. Mnichovo Hradiště ale řeklo dost a hledá řešení, které by pomohlo nevzhledné přeplněné kontejnery vyřešit jednou pro vždy.

19.9.2017

Ve středu v Boleslavském deníku: prvňáčci ze ZŠ v Benátkách nad Jizerou!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze Základních škol v Benátkách nad Jizerou. Už ve středu v Boleslavském deníku.

19.9.2017

Centrální příjem chce nemocnice otevřít letos

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Klaudiánova nemocnice se pomalu připravuje na spuštění centrálního příjmu pacientů, který se měl podle původního plánu rozjet už v září. Vedení nemocnice se ale nakonec tento projekt rozhodlo odsunout.

19.9.2017

KRÁTCE: V Olympii je Den zdraví

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

18.9.2017

OBRAZEM: Bousov se vrátil do války

Dolní Bousov - Vojenské cvičení členů SPVH Sever 2013, kteří secvičovali společně se členy LIR10 (C&K LandwehrInfanterie Regiment Nr.10 Mladá Boleslav) válečný boj z 1. světové války 1917 východní fronty ČS legie, se uskutečnilo o víkendu v Dolním Bousově. Cvičení se uskutečnilo i za použití pyrotechnických efektů. 

18.9.2017

Boleslavský Vodní svět ukazuje unikát

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Mezi skleníky, v objektu, který se nacházel v téměř havarijním stavu, nalezlo domov několik druhů ryb, včetně vzácné parmičky.

17.9.2017

OBRAZEM: Lesy u Všejan obsadili vojáci

Všejany – Lesy nedaleko Všejan a poblíž bývalého vojenského výcvikového prostoru Milovic – Mladá obsadili o víkendu vojáci. V okolí bývalého muničního skladu na Kozím hřbetu vyrostly tábory dobových armád.

17.9.2017

Psi typu bull měřili své síly v několika náročných disciplínách

Dolní Bukovina /FOTOGALERIE/ – Z okolí penzionu Naveta v Dolní Bukovině se tento víkend ozývalo štěkání a hlasité pobízení majitelů pejsků. Konaly se tu totiž oficiálně první DDT GLADIATOR GAMES, do kterých se přihlásilo neuvěřitelných 62 pejsků. Závody v bull sportech byly rozděleny do dvou dnů. V sobotu pejsci typu bull závodili ve čtyřech disciplínách a v neděli ve třech.

16.9.2017

Boleslavský bazén usiluje o titul Stavba roku

Mladá Boleslav – Rovnou dvě stavby reprezentují Mladou Boleslav v soutěži Stavba roku Středočeského kraje, což je celostátní a největší soutěž v oboru stavitelství a architektury.

15.9.2017

OBRAZEM: Módní přehlídka Martina Burgera přilákala spoustu lidí

Mladá Boleslav - Očekávaná módní show, na které představil svou druhou oficiální kolekci pod názvem Plán B nadějný dvacetiletý návrhář Martin Burger, se uskutečnila v polovině tohoto týdne. 

15.9.2017

Chátrající dům u náměstí děsí kolemjdoucí

Mnichovo Hradiště – Jen pár kroků od náměstí stojí pravděpodobně nejhorší dům ve městě. Zázemí tam našla skupinka nepřizpůsobivých občanů.

14.9.2017

Na Chlumu roste vzácná a chráněná muchomůrka

Mladoboleslavsko - Pouze na dvou místech v Čechách roste v lesích mykologická rarita muchomůrka císařská, na Chlumu u Mladé Boleslavia v Českém krasu u Prahy. Na Chlumu se přitom objevila po dlouhých sedmdesáti letech v loňské sezoně.

14.9.2017

KRÁTCE: Kosmonosy budou hlídat kamery

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

14.9.2017

OBRAZEM: V Kosmonoské nemocnici zasahovala zásahovka

Kosmonosy - Psychiatrická nemocnice Kosmonosy opět pořádá Dny duševního zdraví, které se v léčebně konají každoročně při příležitosti Světového dne duševního zdraví. Jedním z cílů akce je i rozšířit povědomí veřejnosti o práci a životě v psychiatrické nemocnici a částečně přiblížit často tabuizované prostředí. 

13.9.2017

OBRAZEM: Mladá Boleslav má první dvě knihobudky

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Obyvatelé Mladé Boleslavi se dočkali svých prvních dvou knihobudek. Ty byly slavnostně otevřeny a představeny veřejnosti v pondělí 11. září. Jedna z knihobudek se nachází nedaleko Domu kultury. Druhou mohou lidé najít v Novém Parku. Knihobudky fungují jako jakási sdílená veřejná knihovna.

13.9.2017

K chátrání dávné Lorety přispěl silný provoz

Kosmonosy /FOTOGALERIE/ – Stav nejvýznamnější památky města, Lorety, se v posledních letech výrazně zhoršil. Praskliny ve zdi, dosluhující střešní krytina a vychýlené pilíře u vstupní brány, to jsou jen některé z problémů, které Loretu zasáhly. Teď má naději na návrat ke ztracené slávě. Město se totiž po dohodě s památkáři pustilo do rekonstrukce.

12.9.2017

FOTO: Hasiči cvičili plnění bambi vaku

Mladá Boleslav – Profesionální hasiči ze všech pěti hasičských stanic spadajících pod územní odbor Mladá Boleslav a dalších patnáct vybraných jednotek sborů dobrovolných hasičů z regionu v závěru minulého týdne na letišti boleslavského aeroklubu nacvičovalo letecké hašení.

12.9.2017

KRÁTCE: Novinky z obcí na Boleslavsku

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

12.9.2017

OBRAZEM: Do Kropáčovy Vrutice se sjeli milovníci traktorů a zemědělské techniky

Kropáčovy Vrutice - Milovníci traktorů a staré zemědělské techniky se opět sjeli do Kropáčovy Vrutice. K vidění bylo necelých tři sta exponátů, z toho více než stovka historických traktorů a zhruba sto padesát dalších zemědělských strojů. Přítomní mohli ale obdivovat také například motorky, nebo další zemědělské nářadí. A nechyběla ani spanilá jízda historických traktorů, která se jela mezi obcemi Kropáčova Vrutice a Střížovice. Vlastníci řidičských průkazů skupiny B se dokonce mohli některým historickým strojem svézt. 

11.9.2017

Boleslavské nádraží se konečně dočká oprav

Mladá Boleslav - Velké plány, velká slova. Na tom, jak ostudný je stav hlavního boleslavského vlakového nádraží, se politici i veřejnost shodují už řadu let. Jenže všechny smělé plány, které počítaly s jeho rekonstrukcí či demolicí a výstavbou nového nádraží, zatím ztroskotaly. Podle posledních zpráv však už opravám nádraží nic nestojí v cestě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení