VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

25.6.2018

Opravy komunikací jsou v plném proudu

Mladá Boleslav – Jen těžko bychom hledali nějaký kout města automobilů, kde by neprobíhala alespoň malá stavební činnost. Stejně tak těžko bychom hledali obyvatele, kterému by uzávěry a dopravní komplikace nevadily. Někde se stále pracuje, někde opravy končí a někde se začíná.

24.6.2018

Slavnosti piva Rohozec: parádní setkání

Rohozec /FOTOGALERIE/ - Bylo to další parádní setkání těch, kteří mají rádi pivo Rohozec. V pořadí jedenadvacáté Slavnosti piva Rohozec se vydařily.

24.6.2018

Bitva zuřila na Krásné louce

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Střelba a výbuchy zněly v sobotu odpoledne 23. června z Krásné louky v Mladé Boleslavi. Desítky dobrovolníků v uniformách Československé legie, jakož i rakousko-uherské, ruské a německé armády, tam publiku sehrály rekonstrukci Brusilovovy ofenzívy, jedné z nejkrvavějších bitev první světové války. 

22.6.2018

K létu výlety na kole patří, cyklisté ale musí být opatrní

Mladoboleslavsko – Okres Mladá Boleslav nabízí cyklistům celou škálu tras. Vybrat si mohou od těch jednoduchých, až po ty náročnější. Jednoduchá je například projížďka po silnici kopírující Jizeru, výlet z Kněžmosta přes Branžež nebo Drhleny na Kost. Ti zdatnější se mohou zapotit třeba při výšlapu na Holé Vrchy a poté sjet do úrodné rovinky k Nymbursku, nebo si dát do těla při zdolávání svahů kopce Mužský.

20.6.2018

Mladé zdravotnice přivezly z Ostravy zlato

Mladá Boleslav, Ostrava – Z Republikového kola soutěže mladých zdravotníků, na nějž jela do Ostravy okres reprezentovat družstva mladých zdravotnic ze Základní školy Václavkova a z kroužku Mladý zdravotník, se do Boleslavi vrátilo zlato. Vybojovaly jej dívky z Mladého zdravotníka, které prokázaly prvotřídní dovednosti při poskytování první pomoci a po právu tak obsadily první místo ve své kategorii. I druhé družstvo ze Základní školy Václavkova, ačkoliv se na stupních vítězů neumístilo, reprezentovalo Mladou Boleslav důstojně.

18.6.2018

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Boleslavský deník

Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

18.6.2018

Speciální škola slaví dvacet let činnosti

Mladá Boleslav – V současných dnech vrcholí přípravy oslav dvacetiletého výročí speciální základní školy ve Václavkově ulici. Ta se věnuje žákům s autismem a žákům tělesně i mentálně postiženým již od roku 1998, kdy se zde poprvé otevřelo pět tříd pro celkem třicet dětí s postižením. Čtyři třídy byly zřízeny v budově školy ve Václavkově ulici a další v Lipníku.

17.6.2018

OBRAZEM: Dobový letecký den se vydařil

Mladá Boleslav – Tisícům spokojených diváků se v sobotním slunečném odpoledni naskytla unikátní podívaná na letadla dávné i nedávné minulosti. A nejen na ně. V rámci již dvanáctého leteckého dne se totiž na letišti v Mladé Boleslavi veřejnosti představili také parašutisté, jeden dokonce s obří vlajkou, dále historická vozidla i ukázky bitvy z první a druhé světové války.

16.6.2018

Opravy prolomeného jezu pokračují

Loukovec Hubálov – Od minulé středy se v Loukovci Hubálově pracovníci Povodí Labe pokouší opravit prolomený jez i stavidla u malé vodní elektrárny.

15.6.2018

Letecký den odstartuje již v sobotu

Mladá Boleslav – Dvanáctý dobový letecký den se na mladoboleslavském letišti ponese v duchu oslav stého výročí založení republiky.

14.6.2018

Hokejisté podpořili oční oddělení

Mladá Boleslav – Zástupci hokejového týmu BK Mladá Boleslav ve středu předali do rukou primáře očního oddělení Zdeňka Mazala šek na 100 tisíc korun. Za tyto peníze pořídila nemocnice bezkontaktní oční tonometr k vyšetření nitroočního tlaku v oční ambulanci. Tento přístroj je při vyšetření pacientů denně využíván.

13.6.2018

V Hubálově se prolomil jez

Hubálov /FOTOGALERIE/ – Nevšední pohled s nádechem dramatu se od úterního poledne naskýtá všem, kteří míří k jezu na řece Jizeře v Hubálově nedaleko Mnichova Hradiště. Právě v těchto místech se prolomila část jezu i stavidel vedle malé vodní elektrárny.

12.6.2018

OBRAZEM: Odkaz piaristů připomnělo procesí

Kosmonosy - Navzdory horkému a dusnému sobotnímu počasí vyrazilo do ulic Kosmonos procesí v dobových barokních kostýmech, které tak připomnělo 330 let od založení tamní piaristické koleje. Ta položila základ gymnaziálnímu vzdělávání na Mladoboleslavsku vůbec. Téhož dne čekaly na návštěvníky rovněž ukázky barokních her a tanců, nebo varhanní koncert.

12.6.2018

Příroda velice trpí všude, Boleslavsko není výjimkou

Mladoboleslavsko – Dlouhodobá sucha, která nyní na Mladoboleslavsku panovala, přitahují pozornost také ke stavu krajiny a přírody.

11.6.2018

Jednání o atraktivnějším Mladoboleslavsku začala

Mladá Boleslav – Přísun peněz do regionu před nedávnem slíbila vláda České republiky, Středočeský kraj, město i automobilka Škoda Auto. A právě k jednání o možnostech využití až 750 milionů korun, které slíbila automobilka napumpovat do Mladoboleslavska v letech 2018 až 2020, se sešli zástupci města, firmy a okolních obcí.

9.6.2018

Metalové sympozium opět zatraktivní město

Mladá Boleslav – O takzvaném Metalovém sympoziu snad slyšel každý obyvatel Mladé Boleslavi. A i kdyby náhodou neslyšel, je velká pravděpodobnost, že měl při svých procházkách městem příležitost na jeho výsledky narazit.

8.6.2018

OBRAZEM: Oldtimer Rally spěje k cíli

Mladá Boleslav - K závodu veteránů Oldtimer Bohemia Rally, jehož centrem se stala Mladá Boleslav, zamířil ovšem i do Bělé pod Bezdězem, Litoměřic, Mělníka či Hradce Králové, se sešlo na osmdesát posádek všech věkových kategorií v nejrůznějších vozech. Populární podnik, který byl zařazen do seriálu mistrovství světa FIVA, vrcholí dnes v 15.30 na boleslavském Staroměstském náměstí. 

8.6.2018

Městu chybí strážníci, těm se nyní zvyšují příplatky

Mladá Boleslav – Strážníci městské policie se dočkají navýšení příplatku za riziko. Rozhodla o tom v uplynulých dnech rada města. Navýšení bude z částky 3000 korun na částku 6000 korun. Strážníkům se tak jejich současná hrubá mzda ve výši zhruba 31 tisíc zvýší o další tři tisíce korun.

7.6.2018

OBRAZEM: Dopravu na křižovatce řídili regulovčíci

Mladá Boleslav - Téměř dvacítka těch nejlepších regulovčíků z celého Středočeského kraje změřila své síly na jedné z nejfrekventovanějších křižovatek v Mladé Boleslavi. Na třídě Václava Klementa a ulici U Stadionu několik hodin řídili dopravu.

7.6.2018

V Boleslavi, Hradišti či Žďáru je nadprůměrná porodnost

Mladá Boleslav – Loňský počet nově narozených dětí byl od roku 2011 nejvyšší. Míra porodnosti vztažená počtem dětí k počtu obyvatel činila pro Českou republiku 10,8 narozeného dítěte na 1 000 obyvatel. Hodnoty narozených sice převýšily počty zemřelých, a to o tři tisíce, ale i nadále pokračuje stárnutí obyvatelstva, jehož průměrný věk je nyní 42,2 roku.

6.6.2018

Pichlavá výstava čeká na hradě

Mladá Boleslav - Zajímavá výstava je až do neděle 10. června vždy mezi 9. a 18. hodinou k vidění v prostorách mladoboleslavského hradu. 

6.6.2018

Klaudiánka se připojila ke Dni melanomu

Mladá Boleslav – Klaudiánova nemocnice se před nedávnem připojila ke Dni melanomu, kdy si lidé mohli nechat zdarma vyšetřit svá znaménka. Celkem přišlo 83 lidí – více byly zodpovědné ženy.

6.6.2018

Firmám se daří, o menší zakázky nemají zájem

Mladá Boleslav – Najít firmu na menší zakázku je v dnešní době pro města složité. Opravit chodníky či budovy není pro podnikatele lákavé. Navíc se od krize v roce 2008 ceny ve stavebnictví zvýšily.

5.6.2018

OBRAZEM: Vtelno pořádalo dětský den

Jizerní Vtelno - Slunečné počasí se stalo příjemnou kulisou dětského dne, který proběhl před nedávnem v Jizerním Vtelně.

5.6.2018

Lidé na Boleslavsku nejvíce utratí za bydlení a potraviny

Mladá Boleslav – Za co všechno jsme ochotni svůj plat utratit? A liší se v tom jednotlivé části republiky?

4.6.2018

O kotlíkové dotace mohou zájemci stále žádat

Střední Čechy – Žádosti o takzvané kotlíkové dotace krajský úřad stále přijímá, i když součet požadavků z již zaregistrovaných žádostí přesáhl částku, která je pro středočeské domy k dispozici: 502,2 milionu korun. V pondělí na to upozornil náměstek hejtmanky s kompetencí pro oblast financí a evropských fondů Gabriel Kovács (ANO). S tím, že lze očekávat, že ne všichni zájemci splní potřebné podmínky – a někteří mohou od žádosti i sami odstoupit.

4.6.2018

OBRAZEM: V Dobrovici byla vojna

Dobrovice – Na tréninkové hřiště v Dobrovici dorazila o uplynulém víkendu vojenská technika, včetně letadel a seskoku parašutistů. Žádná válka ani invaze se zde nekonala, nýbrž dětský den s vojenskou tématikou. Vedle vystoupení mažoretek a tanečního souboru byl k vidění také trénink policejního psa, zásah vojenské policie či hašení hořícího auta.

4.6.2018

Jarní úklid brzdí parkující auta lhostejných řidičů

Mladá Boleslav – Letošní jarní úklid města, který firma Compag zahájila před třemi měsíci, brzdili lhostejní řidiči. Navzdory dopravnímu značení, které je na zákaz parkování ve dnech čištění v předstihu upozorňovalo, svá auta neodvezli. Na řadě míst se proto práce úklidové techniky zastavila.

2.6.2018

Zalužanskou se už jezdí, uzavírek je ale stále dost

Mladá Boleslav – Trpělivost. Tolerance. Předvídavost a časová rezerva. To jsou devizy boleslavského řidiče. Proč? Ptácká. Dukelská či Smetanova nebo malá TGM jsou totiž neprůjezdné stálice. Od konce tohoto týdne se dopravní situace přesto o něco zlepšila. Otevřela se totiž Zalužanská ulice. Uzavírek je ale na nevelké město stále příliš.

1.6.2018

Světová Oldtimer Bohemia Rally se blíží

Mladá Boleslav – Mladá Boleslav je domovem vozů značky Škoda, to ví zřejmě každý. Stejně tak je všeobecně známo, že se zde pořádají dvě významné automobilové soutěže, jež mají ve svém názvu latinské označení pro Čechy - Bohemia. Nicméně jen jedna se může chlubit zařazením do seriálu mistrovství světa, a to Oldtimer Bohemia Rally 2018 FIVA.

31.5.2018

Žáci malotřídek zasoutěžili mezi sebou

Veselá - Malotřídní školy bývají ve sportovních utkáních s většími školami často znevýhodněny. Proto se ředitelé malotřídek z okolí Mnichova Hradiště (z Veselé, Jiviny, Kláštera, Ždáru a Loukovce), rozhodli uspořádat vlastní malotřídní turnaj na hřišti ve Veselé u Mnichova Hradiště.

31.5.2018

Město upravilo vyhlášku o veřejném pořádku

Mladá Boleslav – Noční klid nebo konzumace alkoholu v ulicích města. To jsou témata, která občany města velice zajímají. Nyní došlo k úpravě vyhlášky o veřejném pořádku na území města, kterou již odsouhlasili mladoboleslavští zastupitelé.  

30.5.2018

Jak školy využijí peníze od města, rozhodnou žáci

Mladá Boleslav – Šíření finanční gramotnosti mezi děti je nezbytné. V tomto případě půjde navíc o spojení příjemného s užitečným. Město totiž navýšilo rozpočet školám a o využití peněz rozhodnou sami žáci.

29.5.2018

OBRAZEM: Horky fest je minulostí

Horky nad Jizerou – Další ročník Horky festu, v pořadí už jedenatřicátý, mají v SOŠ a SOU Horky nad Jizerou za sebou. Za překrásného slunečného počasí se tradičně zaplnilo nádvoří zámku, kde škola sídlí, návštěvníky a studenty. Právě studenti připravili bohatý program, kde se soutěžilo, tancovalo, zpívalo a došlo i na volbu Miss a Gentlemana školy. „Přípravy byly náročné, ale stály za to. Vždycky u tohoto festivalu mám dobrý pocit, protože vidím, že naši studenti se dokáží bavit a jsou to milí a příjemné lidé,“ uvedl ředitel školy Vratislav Morava.

29.5.2018

Rok od zákazu kouření: restaurace ho ustály

Mladá Boleslav – Protikuřácký zákon je zde již rok. Řada provozovatelů i hostů se s jeho podobou smířila, někteří ji přímo vítají. I tak se ale najdou odpůrci.

28.5.2018

Práce na bazénu v sokolovně začnou do léta

Mladá Boleslav – Práce na bazénu v sokolovně budou moci zřejmě brzy začít. Uzavření smlouvy o převodu práv a povinností na budovu se společností Městská společnost sportovní a rekreační areály schválila v uplynulých dnech mladoboleslavská městská rada.

27.5.2018

Rallye nadšenci závodili na Vrchbělé

Bělá pod Bezdězem – Příznivci silných motorů a kvílení pneumatik v ostrých zatáčkách mířili v sobotu 26. května do areálu Motorlandu Vrchbělá, kde se pokračovalo v desátém ročníku Amatér rallye.

26.5.2018

Koupaliště se za několik dní začnou otevírat

Mladoboleslavsko – Koupací sezóna je za dveřmi. Některá koupaliště na okrese jsou již připravena, další finišují přípravy

25.5.2018

Autobusové nádraží se postupně mění k lepšímu

Mladá Boleslav – Autobusové nádraží v Mladé Boleslavi se krůček po krůčku lepší – místo hlídá najatá agentura, přibyly informační tabule a sítě proti holubům. Ke kráse má ale i tak ještě daleko.

24.5.2018

OBRAZEM: Čachovický "maraton" poslouží k dobrému účelu

Čachovice – Stovky lidí jak z řad žáků zdejší základní školy, která celou událost pořádala, tak i z řad širší veřejnosti, vyrazily ve čtvrtek 24. května na čtvrtý ročník Čachovického "maratonu".

24.5.2018

Města o svou zeleň pečují. Mnohé jde ale vylepšit

Mladá Boleslav /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Dvě největší města okresu, Mladá Boleslav a Mnichovo Hradiště, se o svou zeleň snaží pečovat a neváhají vynaložit miliony. Přesto je v tomto směru ještě prostor pro to, aby se obě města „zazelenala“ více.

23.5.2018

Po dvou letech padl verdikt: dům kultury není památkou

Mladá Boleslav – Dům kultury v Mladé Boleslavi, postavený v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století podle návrhu architekta Františka Řezáče, je pro mnoho lidí pouhou ohyzdnou škatulí ze socialistických časů. Jiní jej ale mají za kulturní památku, kterou stojí za to uchovat pro budoucí generace. Česká pobočka Mezinárodní rady pro památky a sídla za tímto účelem dokonce naléhala na ministerstvo kultury, aby Domu kultury status památky udělilo.

22.5.2018

Zaměstnavatelé v regionu zatím nemocným věří

Mladá Boleslav - Asi každý zaměstnanec má z doby, kdy byl doma na neschopence, zkušenosti s kontrolami ze strany správy sociálního zabezpečení. Ne každý totiž dočasnou pracovní neschopnost vnímá jako čas na překonání nemoci.

19.5.2018

Domácí hasiči nenašli konkurenta

Kosmonosy /FOTOGALERIE/ – Jen setiny rozhodovaly o víkendu o těch, kteří v dalším kole Jizerské ligy v požárním sportu vystoupají na stupně vítězů. Na hřiště sportovního klubu v Kosmonosech dorazily týmy z celého okolí.

19.5.2018

Prorazit zeď i zajistit sesuv. Hasiči to teď dokážou líp

Střední Čechy - Na pohled se jedná o obří bedny uzpůsobené k rychlému naložení a snadné přepravě na nákladním automobilu – rozhodující však je, co se nachází uvnitř. A to profesionální hasiči ze stanic v Mladé Boleslavi, Kutné Hoře a Říčanech, kteří nově převzali takzvané technické kontejnery, dovedou náležitě ocenit.

19.5.2018

Z vesnic mizí obchody i další místa setkávání

Mladoboleslavsko - Není velkou novinkou, že základní obslužnost z českých vesnic mizí. Ať již jsou důvody jakékoliv, hospody se zavírají, své pobočky ruší pošta a nyní obyvatelé leckde ztrácí i možnost koupit si byť jen rohlík.

17.5.2018

OBRAZEM: Senioři měli v Klementince o zábavu postaráno

Mladá Boleslav – Zahrada komunitního centra Klementinky ve vnitrobloku u třídy Václava Klementa příští měsíc oslaví rok od svého zprovoznění, a svému účelu zatím slouží ke všeobecné spokojenosti. Nyní konečně dospěla k závěru i rekonstrukce vnitřních prostor tohoto mezigeneračního centra.

16.5.2018

Slet župy Fügnerovy v Benátkách

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ - Sokolská župa Fügnerova uspořádala slet v Benátkách nad Jizerou.

16.5.2018

Vliv na rozhodování o opravách silnic měly i podněty z obcí

Střední Čechy – Oprava mostu přes řeku Jizeru v Dražicích na Mladoboleslavsku, další rekonstrukce mostu přes Polánecký potok v osadě Polánka u Vlašimi na Benešovsku a mostu ve Čtyřkolech pro změnu u Sázavy, ale rovněž na Benešovsku. A také plošná oprava silnice v Jinočanech na Praze-západ, rekonstrukce silnice mezi Jemníky a Bojeticemi na Kladensku či průtah Úvaly na Praze-východ. To jsou velké silniční stavby připravované Středočeským krajem, které se řadí k nejnákladnějším. Do takzvaného zásobníku projektů, na které hodlá kraj získat peníze od Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), zařadili středočeští radní připravované stavební akce na silnicích II. a III. tříd za více než 2,5 miliardy korun.

15.5.2018

Včelaři ze Skalska oslavili na Stránově stoleté výročí

Jizerní Vtelno /FOTOGALERIE/ – Včely, med i včelí vosk. Na Stránov se sešli členové Českého svazu včelařů (ČSV) ze základní organizace Skalsko, aby oslavili první století své existence. Při této příležitosti si připravili i několik ukázek, aby osvětlili návštěvníkům Medových slavností třeba to, jak se se včelami zachází, nebo jak to vypadá v úle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT