VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

AKTUALIZOVÁNO
24.8.2018

Návrh billboardu primátora Nwelatiho budí vášně i diskusi o kriminalitě ve městě

Mladá Boleslav - Kontroverzi vzbudil v minulých dnech návrh billboardu boleslavského primátora Raduana Nwelatiho, zveřejněný na jeho facebookovém profilu. 

24.8.2018

Projekt seniorského bydlení v Ledcích oživí prázdný školní prostor

Ledce - Jistě nejvýznamnější investice v obci Ledce za dlouhá léta, jakož i pravděpodobně nejrozumnější způsob, jak využít dlouho prázdné prostory prvního patra a půdy tamní školy. Projekt, jenž se v současných týdnech dostává do závěrečné fáze a jehož výsledkem bude přestavba zmíněných prostor na seniorské bydlení, stál obec Ledce spoustu času, peněz i úsilí.

21.8.2018

V Boleslavi dodnes promlouvají němí svědci srpnových událostí

Mladá Boleslav - V ulicích Mladé Boleslavi lze dodnes na fasádách domů, či jiných objektů spatřit hesla, jejichž vznik lze přisuzovat tichému odporu proti okupaci vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Podobná hesla lze dohledat na dobových fotografiích z měst po celé zemi jako výraz tichého odporu obyvatel proti okupaci.

21.8.2018

Tábor okupačních vojsk jsem fotil zády, vzpomíná Stanislav Podlipný

Mladá Boleslav – Stanislav Podlipný byl jedním z fotografů, kteří ve dnech srpnové invaze roku 1968 pomohli svými aparáty otevřít okno do dějin a uchovat tak svědectví o pohnutých událostech, které poznamenaly jak Mladou Boleslav, tak celou zemi na další desetiletí.

20.8.2018

Mladé Boleslavi psí útulek chybí. To by se mohlo změnit

Mladá Boleslav – Češi jsou národem pejskařů. Výsledky nejrůznějších průzkumů se liší, některé nám přisuzují evropské prvenství co se počtu psů v domácnostech týče, další nás staví až na místo druhé. V každém případě není o všeobecné náklonnosti ke čtyřnohým chlupáčům sporu. Konkrétně v Mladé Boleslavi je k dnešnímu dni zaregistrováno 2547 psů.

18.8.2018

V Mšenu se v sobotu konalo v pořadí osmé setkání motocyklů československé výroby

Mšeno – Pod taktovkou Jawa – Moto – ČZ Veteran Clubu Mšeno se v sobotu konalo v pořadí osmé setkání motocyklů československé výroby.

18.8.2018

Hmaty, chvaty, pokuty a domluvy. Týden policisty zaměstnal

Mladá Boleslav - Svéráz národního rybolovu, pořádkumilovný bezdomovec, amatérský mistr bojových umění či opilý "baron Prášil". I další týden přinesl městské policii v Mladé Boleslavi nepřeberný počet "perliček", o něž stojí za to se podělit.

17.8.2018

Klaudiánova nemocnice bude mít novou ombudsmanku

Mladá Boleslav – Několik podstatných změn vnesl tento měsíc do Klaudiánovy nemocnice. Anestesiologicko – resuscitační oddělení opustila po více než dvaceti letech vrchní sestra Jana Truksová a v její pozici ji nahradil Petr Štastný.

14.8.2018

Bakov nad Jizerou chce být viděn a jít vpřed

Bakov nad Jizerou – Věčné „bitvy“ o titul „brány Českého ráje“ mezi Kněžmostem, Mnichovým Hradiště, Turnovem, Sobotkou a dalšími městy a obcemi se Bakov nad Jizerou poměrně moudře zřekl. To ale neznamená, že by nechtěl nic nabídnout. Ani že by nechtěl být viděn.

13.8.2018

Sto let republiky bude Mladoboleslavsko slavit různě

Boleslavsko – Stoleté výročí vzniku Československa, které se bude připomínat 28. října, představuje skutečný triumf české státnosti. Ten rozhodně nebude opomenut. Slavit se bude i v boleslavském regionu. A oslavy budou rozmanité.

11.8.2018

Skluzavka a replika hradu. Město se veze na prázdninové vlně

Mladá Boleslav – Velmi netradiční víkendové zpestření nachystalo město Mladá Boleslav pro všechny své obyvatele starší šesti let. Ti, kdož v neděli zavítají do Dukelské ulice, zjistí, že autem tudy cesta nepovede - snáze to půjde spíše po zadních partiích těla. V délce tří set metrů, jimiž se ulice svažuje od Domu kultury směrem k Laurinově ulici, totiž vznikne obří vodní skluzavka.

10.8.2018

Most u Horních Stakor půjde zřejmě brzy k zemi

Kosmonosy, Horní Stakory – Most, klenoucí se přes dálnici D10 mezi Kosmonosy a Horními Stakorami, který představuje nejen pro místní hlavní spojnici s Mladou Boleslaví, půjde s největší pravděpodobností příští rok k zemi. Odborníci, kteří zkoumali jeho stav, seznali, že jeho pilíře již mají nejlepší léta za sebou.

9.8.2018

Solecký kostel se zvolna lepší, na obnovu ale čekají další

Solec, Kněžmost – Malá víska Solec poblíž Kněžmosta se může chlubit unikátní dominantou. Zdejšímu gotickému kostelu, jehož štíhlá a nezaměnitelná silueta je z dáli viditelná a přispívá tak k jakési krajinomalbě celé oblasti, přitom chybělo málo k zániku. Ačkoliv byl solecký kostel Nanebevzetí Panny Marie, datovaný do 14. století, prohlášen roku 1958 kulturní památkou, neučinilo se za minulého režimu takřka nic pro to, aby jí i zůstal.

8.8.2018

Horka zaměstnávají záchranáře, lékaře tolik ne

Mladoboleslavsko - Po drobném ochlazení minulých dnů se teploty opět začínají šplhat daleko za hranici třiceti stupňů Celsia. V takových vedrech by proto nebylo od věci očekávání, že se ordinace lékařů budou plnit lidmi s úpaly, úžehy, dehydratací a dalšími zdravotními komplikacemi způsobenými horkem a působením přímého slunečního svitu. Jak je to ale doopravdy?

7.8.2018

Nová fontána bude brzy, další díla na umístění čekají

Mladá Boleslav – Metalové sympozium je každoroční událostí, která si již získala své jméno a do města, odjakživa známého spíše průmyslem než uměním, láká každoročně umělce nejen z celé republiky, ale i z celého světa. Tak v rámci uplynulých sympozií zavítali do Mladé Boleslavi umělečtí kováři, sochaři a řezbáři například z Peru, Velké Británie, Srbska, Belgie, Brazílie, Nového Zélandu, Austrálie, USA a z mnoha dalších zemí.

4.8.2018

Na pláž chodí nyní strážníci často. Ne však za rekreací

Mladá Boleslav – Nelehké to v panujícím horku mají městští policisté, kteří musí v rozpálených ulicích města konat neustálé obchůzky a výjezdy. Na jedno místo se ale v poslední době musí vracet pravidelně – totiž na přírodní pláž v Podlázkách. Horka totiž lákají k tamní vodě enormní počty návštěvníků dychtících svlažit se ve vodách Jizery. Bohužel pojem občanské soužití je určitému zlomku lidí, kteří sem zavítají, cizí.

3.8.2018

Sucho je pohroma, slavíci ale mohou vyzpěvovat

Mladoboleslavsko – Zatímco lidé – s chladnou vodou na dosah ruky a nespočtem možností ochlazení - většinou panující horka přestojí, v poněkud jiné situaci se nachází naše flóra a fauna. Letošní rok následuje, s výjimkou loňského, celou řadu let vyznačujících se podprůměrnými srážkami a v přírodě začíná jejich nedostatek být viditelný na první pohled. Stromy začínají žloutnout již koncem července, klesá hladina vod, a větší srážky zůstávají v nedohlednu.

1.8.2018

Zemřel Jaroslav Král, dlouholetý starosta Benátek nad Jizerou

Benátky nad Jizerou - Poslední červencový den přinesl pro Benátky nad Jizerou smutnou zprávu. Ve věku 70 let zemřel po dlouhé a těžké nemoci starosta Jaroslav Král. Muž, o jehož oblíbenosti a také osobních i profesních kvalitách svědčí již pouhý fakt, že byl do své funkce opakovaně volen a město vedl bez přestávky od roku 1990. A i na samém konci života se snažil, pokud mu to zdravotní stav umožnil, nadále řešit záležitosti svého úřadu.

1.8.2018

Voda sinicím odolává, horko to však může změnit

Mladoboleslavsko – Suché a horské počasí s vymetenou oblohou, které definuje letošní jaro i léto, v současných dnech kulminuje. Řada koupališť na okrese zaznamenává rekordní návštěvnost a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se v dohledné době mělo něco změnit.

30.7.2018

Cena města: koho ocení Boleslav letos?

Mladá Boleslav – Po roce je to opět tady. Cena statuárního města Mladá Boleslav je v plném proudu. Nového člena této síně slávy života v Mladé Boleslavi odtajní město 27. října.

28.7.2018

Netrhejte větvičky. Na auta neplivejte. A v lodi se nespí

Mladá Boleslav – Šest desítek pokut v částce 21 tisíc korun. 79 umístěných parkovaček za stěrače automobilů kvůli špatnému parkování. A také 78 oznámení od občanů. Celkem 530 řešených událostí. Toť stručný sumář části činnosti mladoboleslavských strážníků od neděle do včerejšího rána.

26.7.2018

Chatařů opět přibývá. Rekreace na Boleslavsku se ale může pořádně prodražit

Mladoboleslavsko /INFOGRAFIKA/ - Poptávka po nemovitostech na Mladoboleslavsku už dlouhou dobu převažuje nabídku. Pořizovací ceny chat a chalup jsou ale většinou výrazně nižší, než je tomu u bytů nebo rodinných domů. Stále více lidí toužících po vlastním bydlení se proto raději přiklání ke koupi rekreačních domků, které jsou ve středních Čechách finančně dostupnější.

25.7.2018

Mobilní telefony na tábory nepatří, shodují se vedoucí

Mladoboleslavsko - Stovky dětí tráví každoročně prázdniny na letních a příměstských táborech. Co jim ale s sebou zabalit? Mobilní telefony rozhodně ne! Alespoň to radí rodičům většina táborových vedoucích na Mladoboleslavsku.

24.7.2018

Zchátralé dopravní hřiště může po letech opět ožít

Mnichovo Hradiště - Čtvrt století chátralo dopravní hřiště u zámku nad bývalým letním kinem, nyní nad skateparkem. I když tomu mnozí stále ještě nevěří, dění naznačuje, že by se v areálu brzy mohly prohánět děti i veřejnost. 

21.7.2018

Šlápl ženě na hlavu. To se nedělá ani v opilosti

Mladá Boleslav – Na čtyři desítky pokut v částce přesahující 10 tisíc korun. Více než pět stovek řešených událostí a více než padesát oznámení od občanů. To je výsledek části činnosti strážníků mladoboleslavské městské policie od pondělní noci do pátečního rána.

20.7.2018

Po volných bytech se na Boleslavsku slehla zem

Mladoboleslavsko - Sehnat si na Boleslavsku pronájem není problém. Tedy pokud máte peníze a víte, na koho se obrátit. Své může vyprávět i Michaela Hronková, která se na začátku měsíce rozhodla najít si v Mladé Boleslavi vlastní bydlení. „Nabídek je myslím dostatek. Sháněla jsem pouze pokoj k pronájmu a po týdnu, co jsem podala inzerát, se mi ozvalo pět zájemců,“ svěřila se mladá žena.

19.7.2018

Letecký den byl, je a bude

Mladá Boleslav – Dobový letecký den pořádaný Aeroklubem Mladá Boleslav je minulostí. Na program se přišlo podívat více než 15 tisíc diváků, což je o 25 procent více, než v roce 2016.

19.7.2018

Muzeum představuje zaprášená vítězství automobilky

Střední Čechy – Takzvaná osmičková výročí si připomínáme po celý rok – nicméně Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi jde tak trochu proti proudu. Jeho výstava Vítězství plná prachu připomíná rok 1908, který v učebnicích dějepisu nefiguruje nijak tučným písmem.

19.7.2018

Sucho zasáhlo na Mladoboleslavsku hlavně zemědělce

Mladoboleslavsko /INFOGRAFIKA/ - Už několik měsíců sužuje nedostatek vody na Mladoboleslavsku zejména zemědělce. „Na sucho nijak reagovat nemůžeme, zavlažovací systémy by stály miliony korun,“ stěžuje si například Josef Louda, který předsedá zemědělskému družstvu Sever Loukovec u Mnichova Hradiště. Situace pro místní pěstitele tak letos nevypadá vůbec růžově.

18.7.2018

Jízda po dálnici bez známky se prodražila o tisícovku

Střední Čechy – Častěji než našinci neplatí nyní za dálnici cizinci. Nasvědčují tomu alespoň poznatky ústeckých celníků, kteří prověřují dálniční známky i v části středních Čech: kontrolují dálnici D8 od Petrovic až po Prahu.

16.7.2018

OBRAZEM: Krásnou louku obsadila národní výstava psů

Mladá Boleslav – Česká národní výstava psů na mladoboleslavské Krásné louce hostila o víkendu stovku plemen čtyřnohých miláčků. 

16.7.2018

Hradiště nabízí nové pěšiny, své plány má i Bakov

Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou – Polní pěšiny dříve protkávaly krajinu, vinuly se od Božích muk k Božím mukám a od staleté lípy ke staleté lípě, oddělovaly jednotlivá políčka na drobnější úseky, bývaly lemovány stromy, které poskytovaly stín i nějaký ten plod k zakousnutí. Potom byly v rámci kolektivizačních experimentů rozorány, Boží muka, k nimž původně vedly, začala chátrat a ráz krajiny, který pomáhaly po staletí vytvářet, byl během okamžiku pryč.

14.7.2018

Strážníci prázdniny nemají, řeší auta, hádky i stříkačky

Mladá Boleslav – Mladá Boleslav je přes léto takzvaně vylidněná. Neznamená to ale, že by se tu neděly nepřístojné věci. Jinak řečeno, léto si strážníci městské policie moc neužívají.

13.7.2018

Sportovní plán? Desítky milionů i vlažná povinnost

Mladoboleslavsko – První červenec měl být datem, k němuž měla mít města i obce zpracovaný takzvaný plán rozvoje sportu. Převažující názor starostů byl nicméně takový, že jde o pouhou byrokracii a nadbytečné papírování.

12.7.2018

Jedno dvě? Dva půllitry prý rozhodně neuškodí

Mladoboleslavsko /ANKETA/ – Jedno pivko neuškodí. Navíc když máte v nohách desítky kilometrů na kole. A konec konců na to pivko se přece po kole těšíte. A k vodě pivo patří také. Nebo snad ne?

11.7.2018

Vzácný datel černý hnízdí na Chlumu i jinde v okrese

Mladoboleslavsko – Nezaměnitelné hlasové projevy i vytrvalé klování mohou zaslechnout návštěvníci přírodního parku Chlum u Mladé Boleslavi. Tamní les si totiž opět zvolil za své hnízdiště krasavec s červenou čepičkou, datel černý.

10.7.2018

Pro zlepšení silnic na Mladoboleslavsku má kraj získat 1,4 miliardy od stát

Střední Čechy – Příslibem pro motoristy, kteří se pohybují na Mladoboleslavsku, je poslední jednání středočeských radních. František Petrtýl (ANO), který má na starosti dopravu, představil práce na zahájení investiční přípravy výstavby nových komunikací i rekonstrukcí: sedm akcí dohromady za 1,4 miliardy korun včetně DPH. Mají přispět k rozvoji regionu, jestliže nejen vyřeší dopravně problémové lokality, ale také nabídnou chybějící propojení.

10.7.2018

Auta dostanou záchranáři, městští strážníci i školy

Mladá Boleslav – Je to dobrá zpráva! Mladoboleslavské složky integrovaného záchranného systému dostanou v nejbližší době darem nová vozidla. Automobilka Škoda Auto v rámci úzké spolupráce s městem Mladá Boleslav vybaví městskou policii a středočeskou záchrannou službu novými vozy. Na své si ale přijdou i čtyři střední školy z mladoboleslavského okresu, které začátkem školního roku získají pro výuku autoškoly čtyři vozy značky Fabia.

9.7.2018

OBRAZEM: Na sraz Lhot dorazily tisíce

Dlouhá Lhota - Tisíce lidí navštívily o víkendu Dlouhou Lhotu, kde se konal osmatřicátý sraz všech Lhot a Lehot. Počasí přálo a pořadatelé si zaslouží obrovské díky a obdiv za přípravu a organizaci.

9.7.2018

Na Mladoboleslavsku poměřili síly zástupci desítek Lhot

Střední Čechy – S velkou pozorností se o víkendu setkalo již 38. setkání zástupců Lhot (a také Lehot na Slovensku), které tentokrát pořádaly obce Dlouhá Lhota a nedaleká Husí Lhota na Mladoboleslavsku. Sjelo se tam přes sedm desítek delegací.

9.7.2018

Práce v Sokolovně pokračují, budovu čeká velká oprava

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – V plném proudu jsou v současné době demoliční práce v suterénu Sokolovny. Ty jsou součástí širších úprav tamního prostoru, na jejichž konci by měl být nejen zmodernizovaný bazén, který bude vyhovovat vysoké poptávce po koupání v Mladé Boleslavi, ale i celková oprava a odvlhčení historicky cenné budovy Sokolovny.

7.7.2018

Unikátní sraz Lhot hostí Dlouhá Lhota potřetí

Dlouhá Lhota - Sraz všech Lhot a Lehot z Čech i Slovenska se letos koná po osmatřicáté. Dlouhých Lhot je v Česku pět, ale jen jedna má vlastní poštovní směrovací číslo – a to je právě ta nedaleko Mladé Boleslavi, která se letos stala hostitelem srazu všech Lhot a Lehot z Česka i Slovenska.

4.7.2018

Červenec přináší do Mladé Boleslavi další uzavírky

Mladá Boleslav – Dlouho nepanoval v Mladé Boleslavi tak čilý stavební ruch, jako v letošním roce. Rekonstrukce celých ulic, výměna plynovodů, vodovodů a inženýrských sítí, oprava podjezdů, a mnoho dalšího. To vše si kromě dlouhodobých výhod vynucuje i krátkodobé nepříjemnosti v podobě uzavírek. Nejinak tomu bude i v období prázdnin – v čase, kdy většina lidí odjíždí na dovolené, budou mít dělníci napilno možná tím více.

2.7.2018

Před 20 lety tragicky zahynul Pavel Bím

Mladá Boleslav – Dnes je to na den přesně, kdy cestou na Německou rally zemřel výtečný žurnalista, fotograf, znalec automobilového sportu a také externí redaktor Boleslavského deníku, Pavel Bím.

1.7.2018

"Bohemka" tradičně přilákala davy

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Prostor okolo Bondy centra, Škoda Muzea a autobusového nádraží ovládla v sobotu dopoledne rychlostní zkouška, která byla součástí Rally Bohemia, tohoto svátku všech milovníků motorsportu, který letos slaví pětačtyřicáté výročí.

1.7.2018

Kázání na skále připomnělo válku, zdůraznilo mír

Mšeno - Pojem "skalní křesťan" nabyl zvláštního rozměru v sobotu 30. června. Na vyhlídkách u Romanova poblíž Mšena se na skalách konala jedinečná bohoslužba, která připomněla utrpení Třicetileté války a zdůraznila též vratkost a tím větší cenu míru, jakož i nutnost vzájemného porozumění. 

30.6.2018

Senior taxi bude jezdit i v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav – Město má nový plán rozvoje sociální oblasti, a tak senioři a handicapovaní spoluobčané budou moci využívat například služeb senior taxi.

27.6.2018

Rally Bohemia uzavře komunikace i náměstí

Mladá Boleslav – Během konání pátého dílu mistrovství České republiky v rally dojde ve městě k řadě uzavírek a dopravních komplikací.

26.6.2018

Výpravu boleslavských letců do Francie korunoval úspěch

Mladá Boleslav – Nádherný kousek se podařil Vladimíru Handlíkovi – v unikátní replice dvouplošníku Caudron G.3, jediné ze dvou v celé Evropě, se v doprovodu syna Petra, který pilotoval historický Polikarpov, vypravil do Francie a zpět. Pro stroj, který poprvé vzlétnul vloni, představoval tento let dosud největší zkoušku.

25.6.2018

Opravy komunikací jsou v plném proudu

Mladá Boleslav – Jen těžko bychom hledali nějaký kout města automobilů, kde by neprobíhala alespoň malá stavební činnost. Stejně tak těžko bychom hledali obyvatele, kterému by uzávěry a dopravní komplikace nevadily. Někde se stále pracuje, někde opravy končí a někde se začíná.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT