VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

13.10.2017

České pálenky mají novinku. Zubrovinu

Milovice, Benátky nad Jizerou - Zubří rezervace mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou se stala inspirací pro vznik nové české pálenky, která dostala název Zubrovina. Začali ji vařit v Benátkách nad Jizerou.

12.10.2017

OBRAZEM: Slavní soutěžní jezdci podepisovali novou knihu o rally

Mladá Boleslav – Autogramy slavných soutěžních jezdců si mohli zájemci o novou knihu redaktora Boleslavského deníku Dana Porazila s názvem Žlutomodrá rally nechat podepsat při autogramiádě v knihkupectví Moniky Pospíšilové. Své podpisy rozdávali také Filip Mareš a Jan Hloušek. Ten představil pohár za titul mistra Evropy v kategorii spolujezdců do 27 let, přičemž společně s Marešem získali bronzové evropské medaile ve sledované kategorii ERC Junior U27.

12.10.2017

KRÁTCE: Bazén v sokolovně ožije

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

11.10.2017

KRÁTCE: Lesy nejsou bezpečné, probíhá odlov zvěře

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

10.10.2017

Atletika, florbal a fotbal na školách táhnou

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Letos slaví Asociace školních sportovních klubů ČR 25 let. Na Mladoboleslavsku působí o něco kratší dobu, byla založena v roce 1996. O asociaci jsme hovořili s Květou Ječnou, předsedkyní Okresní rady AŠSK MB.

10.10.2017

Ve Mšeně budou diskutovat o tom, jak to bylo mezi Čechy a Němci

Mšeno - Přednáška Češi a Němci na Kokořínsku se uskuteční tento pátek od 18 hodin v sále radnice ve Mšeně u Mělníka.

10.10.2017

V mobilní toaletě v Mladé Boleslavi našel dělník mrtvého muže

Mladá Boleslav – Nepříjemný zážitek má za sebou jeden z dělníků v Havlíčkově ulici. Ten krátce po poledni nalezl v mobilní toaletě mrtvolu osmapadesátiletého muže.

10.10.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Bakov nad Jizerou a ZŠ Dolní Slivno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 11. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Bakov nad Jizerou a ZŠ Dolní Slivno.

10.10.2017

Adventní trhy se stěhují do parku na Výstavišti. Ve hře je i ruské kolo

Mladá Boleslav – Adventní trhy čeká zásadní změna, přesunou se totiž z tradičního Staroměstského náměstí do parku na Výstavišti.

10.10.2017

KRÁTCE: Ohnivý kuře se usadilo v Benátkách

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

9.10.2017

Mojmír ví, jak frčet internetem bezpečně. Dostal za to mobil

Mladá Boleslav – Novým mobilem se může pochlubit student mladoboleslavského gymnázia Mojmír Boxan. Certifikát na přístroj patřící k oceněním pro vylosované úspěšné řešitele kvízu, který je součástí webových stránek Kraje pro bezpečný internet, mu předali koordinátor projektu za Středočeský kraj Milan Fára společně se statutárním náměstkem hejtmanky Vítem Rakušanem (STAN), k jehož kompetencím patří i oblast bezpečnosti.

9.10.2017

OBRAZEM: Diváky pobavila koňská čtverylka

Mladá Boleslav - V Kobylnicích u Mladé Boleslavi na ranči U kulhavého velblouda se uskutečnil již druhý ročník Cross country hobby trail.

9.10.2017

KRÁTCE: Připravují se opravy ulic

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

9.10.2017

OBRAZEM: Sen, který se stal skutečností

Mladá Boleslav - Na mladoboleslavském letišti byla v neděli slavnostně pokřtěna replika francouzského letadla z roku 1913 Caudron G3. Nadační fond letadla Metoda Vlacha stavěl tento stroj osm let a poprvé zde do oblak vzlétl na konci září.

9.10.2017

Změna parkovacího systému čeká na verdikt

Mladá Boleslav – Parkování ve městě je stejně jako doprava pro řidiče peklem. Hledání volného místa je často marnou snahou dokonce i pro vlastníky rezidenčních karet. Už na začátku letošního října měl být přitom v provozu nový parkovací systém. Jeho spuštění však bylo odloženo na neurčito.

6.10.2017

Snadnější cestování do práce přivezl lidem vlak ze třicátých let

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Kdekoli se Stříbrný šíp, jak mu říkají jeho obdivovatelé, v pátek na kolejích objevil, byl k nepřehlédnutí – a pokud zahoukal, i k nepřeslechnutí. Na slavnostní jízdu po části středních Čech vyjel v pátek z Prahy železniční unikát z konce třicátých let minulého století, zkonstruovaný speciálně pro motorové rychlíky. Vlastně jako alternativa či konkurence tehdejší novinky Slovenské strely. Okupace a poté poválečný vývoj však vedly k tomu, že zůstalo u jediného exempláře.

6.10.2017

Zlatý koníček upozornil na důležitost zájmů

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Jak důležité je v dnešní hektické době občas zpomalit a udělat si čas pro sebe a své blízké připomněl návštěvníkům mladoboleslavského divadla pořad s názvem Zlatý koníček. 

6.10.2017

KRÁTCE: Řidiče potrápí uzavírky

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

6.10.2017

Škoda Yeti je nejlepší ojetina, shodli se řidiči v Británii

/VIDEO/ Komfortní jízda i po roce na silnici, továrenské provedení, které "drží", zřídkavé návštěvy servisu. To vše oceňují na SUV Škoda Yeti britští řidiči, kteří hlasovali v anketě časopisu Auto Express o nejlepší ojeté auto za rok 2017. Skvěle si u Britů vedla také druhá generace Škody Superb.  

6.10.2017

Na revizi kotle se teď čeká až dva měsíce

Mladoboleslavsko – Majitelé kotlů na pevná paliva, kterým chybí revizní zpráva, nebo si chtějí objednat jen kontrolu svého zařízení, se musí obrnit trpělivostí.

6.10.2017

Stříbrný šíp zastaví i v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav – Významnou událost dnes zažije mladoboleslavské hlavní nádraží. Přibližně v 10 hodin by se na zdejších kolejích měl objevit vlakový unikát, kterým je Stříbrný šíp. Tento motorový vůz byl vyroben na konci třicátých let minulého století, a to pouze jediný kus. Stříbrný šíp je tak skutečným skvostem české železniční techniky.

5.10.2017

Studenti mají zájem o politiku i o volby

Mladá Boleslav - Mladí lidé mají o volby pravděpodobně větší zájem, než by se na první pohled mohlo zdát. Studenti svým přehledem a orientací na politické scéně často předčí i některé dospělé. Alespoň na mladoboleslavském Gymnáziu Dr. J. Pekaře, kde se včera uskutečnily studentské volby, o které byl mezi dospívající mládeží velký zájem. Ani ne dvě hodiny po začátku hlasování měla většina studentů odvoleno.

4.10.2017

Senioři si užili ukázku TAI CHI a canisterapie

Mladá Boleslav – Během oslav Mezinárodního dne seniorů, které probíhají tentokrát v Mladé Boleslavi od pondělí 2. října až do středy 4. října, se mohli senioři zúčastnit nejrůznějších aktivit.

4.10.2017

Mladíci po letech odporu opět stojí o taneční

Mladá Boleslav – Zatímco v minulých letech řešily taneční školy zoufalý nedostatek chlapců, kteří kurzy tance a základů společenského chování odmítali navštěvovat, letos je tanečníků více než dívek. Alespoň v taneční škole Ladislava Fišera v Mladé Boleslavi.

3.10.2017

Vlakem do Boleslavi lze nově jet s pražskou jízdenkou

Mladá Boleslav – Výhody plynoucí ze začlenění svých spojů do režimu Pražské integrované dopravy (PID) mohou nyní využívat i pasažéři, kteří cestují vlakem na Mladoboleslavsko a po Mladoboleslavsku. Tamější železnice byla do systému PID zařazena od počátku října. Mimo jiné to znamená, že jízdenky integrované dopravy mohou pasažéři využívat při cestě z Prahy až do Mladé Boleslavi.

3.10.2017

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Kosmonosy a ZŠ Klášter Hradiště nad Jizerou

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 4. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Kosmonosy a ZŠ Klášter Hradiště nad Jizerou. Už ve středu v Boleslavském deníku.

3.10.2017

OBRAZEM: Olympiáda na Bukovině

V sobotu 28. září 2017, jako již tradičně, uspořádali chataři na Bukovině, společně s restaurací Podbukovina, již šestý ročník Bukovinské olympiády, který nyní nese i název Memoriál Jirky Dutého.

3.10.2017

Z telefonních budek se staly malé knihovny

Mladá Boleslav – Strach, že se takzvané knihobudky v Mladé Boleslavi stanou cílem vandalů, se naplnil ještě před zahájením jejich provozu. „Stačilo pár dní a budka v parku už je počmáraná. Brzy bude připomínat spíš vybydlenou bouračku než knihobudku,“ upozornil Petr Spal z Mladé Boleslavi.

2.10.2017

OBRAZEM: Leteckou poštu přepravil historický větroň

Mladá Boleslav – Pátek 29. září 2017 se stal pro mladoboleslavské letiště významným dnem, který se bez pochyby zapíše do jeho historie. Na dráze letiště v Mladé Boleslavi přistál krátce před jedenáctou hodinou historický větroň EL-2M-LS tzv. Šedý vlk, kterého pilotoval jeho stavitel Jiří Leník a jako druhý pilot s ním přiletěl Karel Elsnic.

2.10.2017

OBRAZEM: Svijanský zámek je Památkou roku 2016

Svijany - Pivní olympiáda, škola čepování, ale i tradiční řemeslný jarmark a mnoho další zábavy. Tak by se dal stručně popsat již druhý ročník Svatováclavských slavností na zámku Svijany.

2.10.2017

Nebezpečný podchod pod tratí už brzy zmizí

Mladá Boleslav – Ještě v tomto roce by město rádo vyřešilo letitý problém, kterým je nebezpečný průchod pro pěší pod železniční tratí v Podlázkách. Místo, kde by se tu dalo přejít bez toho, aby člověk riskoval vlastní zdraví a život, tu zcela chybí.

1.10.2017

OBRAZEM: V Benátkách se posedělo s burčákem

Benátky nad Jizerou – Návštěvníci, kteří zavítali poslední zářijový den do Benátek nad Jizerou na tradiční Posezení s burčákem, se mohli těšit z připraveného tisíce litrů červeného a bílého burčáku.

1.10.2017

OBRAZEM: Na Krásné louce se konaly chrtí závody

Mladá Boleslav – Sobotní dopoledne na Krásné louce v Mladé Boleslavi bylo ve znamení závodů. A ne jen tak ledajakých. Jednalo se totiž o Mistrovství KCHCHADP, Boleslavský pohár, 35. ročník Velké ceny whippetů a 48. Ročník Štýbnarova memoriálu.

29.9.2017

OBRAZEM: Traktory brázdily Boleslaví

Mladá Boleslav - Součástí Svatováclavské jízdy se v Mladé Boleslavi stala i výstava traktorů Svoboda, které jsou vyráběné v Kosmonosích. Výstava se uskutečnila v mladoboleslavské Husově ulici, před domem, kde žil a tvořil zakladatel "Svoboďáků" Václav Svoboda. Traktory též projely ulicemi Mladé Boleslavi.

29.9.2017

OBRAZEM: Svatováclavská jízda přivezla babí léto

Mladá Boleslav - Patnáctý ročník Svatováclavské jízdy se náramně vydařil. Tradiční událost se opět těšila velkému zájmu, a to jak mezi diváky všech generací, tak mezi účastníky, jejichž počet letos přesáhl dvě stovky. 

29.9.2017

Řidiči na Boleslavsku stále stojí v kolonách

Mladoboleslavsko – Doslova peklo. Tak by se dala stručně popsat doprava v okolí Mladé Boleslavi. Dlouhé kolony jsou v centru města na denním pořádku.

27.9.2017

Likvidace dvou banditů si vyžádala zásah stovky lidí

Dobrovice /FOTOGALERIE/ – Umělá krev a skutečný kouř. Jedno i druhé bylo v noci na středu k vidění v obci Dobrovice na Mladoboleslavsku, kde se 280 lidí zúčastnilo prověřovacího cvičení složek integrovaného záchranného systému nazvaného Amok 2017.

27.9.2017

Do školek nepřišlo na čtyřicet předškoláků

Mladoboleslavsko – Novela školského zákona, která vešla v platnost letos v září, ukládá rodičům povinnost vodit své děti rok před nástupem do školy do mateřinky. V případě, že tak neučiní, hrozí jim podle platných zákonů pokuta až do výše pěti tisíc korun.

26.9.2017

Ve středu v Boleslavském deníku: prvňáčci ze ZŠ Pastelka MB a ZŠ Chotětov

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 27. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Pastelka MB a ZŠ Chotětov. Už ve středu v Boleslavském deníku.

26.9.2017

KRÁTCE: Svátek omezí autobusy

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

25.9.2017

OBRAZEM: Duchovní otec Škody Favorit převzal pamětní medaili

Mladá Boleslav - Letecké muzeum Metoděje Vlacha Mladá Boleslav bylo svědkem jedinečné slavnostní události. V pondělí odpoledne si zde převzal z rukou předsedy poslanecké sněmovny Jana Hamáčka pamětní medaili duchovní otec automobilu Škoda Favorit - konstruktér Petr Hrdlička. Právě tento model letos prochází velkým mezníkem, je to totiž přesně třicet let, co byl Favorit poprvé představen veřejnosti. 

25.9.2017

OBRAZEM: Mladá Boleslav má lavičku Václava Havla

Mladá Boleslav – Město Mladá Boleslav má od pondělního dopoledne svou lavičku Václava Havla. Ta se nachází před vchodem do Havelského parku. Lavička, kterou paradoxně tvoří dvě židle a stolek, v jehož prostředku je vysazena lípa, slouží mimo jiné jako vzpomínkové místo na osobnost posledního československého prezidenta Václava Havla.

25.9.2017

Sameček zubra evropského dostal jméno Turbulent Knight

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Malý sameček zubra evropského, který se narodil v přírodní rezervaci Traviny nedaleko Benátek nad Jizerou, dostal o víkendu jméno Turbulent Knight neboli Nezkrotný rytíř.

25.9.2017

OBRAZEM: Hasiči v Loukově slavili 140 let

Loukov u Mnichova Hradiště – Takřka úplně ve stejný den slavili v sobotu hasiči v Loukově vznik dobrovolného sboru. Ten v obci vznikl 23. září 1877 – tehdy však byla neděle.

25.9.2017

Otravy houbami jsou letos zatím ojedinělé

Boleslavsko /ANKETA/ – Houbařská sezóna se rozjela na plno. Bohužel s tím souvisí i příchod pacientů po otravách. Lékaři z mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice si ale houbaře pochvalují.

23.9.2017

KRÁTCE: Centrum města se uzavře

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

23.9.2017

Autobusové nádraží čeká velká proměna

Mladá Boleslav – Autobusové nádraží je ostudou města. Návštěvníky, kteří do Boleslavi zavítají autobusem, vítá ponurý, tmavý prostor. Staré dřevěné lavičky jsou špinavé, informační tabule často nefunguje, hodiny tu plní spíše funkci dekorace a často tu nalézají útočiště bezdomovci a jiní nepřizpůsobiví občané. Nad neutěšeným stavem autobusového nádraží se pozastavují i místní obyvatelé.

22.9.2017

OBRAZEM: Ve vodě nežijí jen vodníci

Mnichovo Hradiště - Místo do lavic vyrazili žáci třetích, čtvrtých a pátých tříd jedné ze základních škol v Mnichově Hradišti na ryby. U Jizery pro ně byla připravena akce s názvem Ve vodě nežijí jen vodníci, kde se seznámili nejen s životem pod vodní hladinou.

22.9.2017

Mladoboleslavský spisovatel obdaroval dětské oddělení

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Předčasně navštívil Ježíšek dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice. Již podruhé nemocné děti obdaroval Daniel Porazil, autor knihy o Barum Czech Rally Zlín s názvem Žlutomodrá rally, jež vyšla letos v srpnu. Za peníze z prodeje tohoto knižního titulu zakoupil Porazil dětskému oddělení infuzní pumpu, lineární dávkovač, dva DVD přehrávače a televizi.

22.9.2017

Nejen mladí lidé mohou na Veletrhu práce zjistit, čemu by se chtěli věnovat

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Ve čtvrtek se v prostorách Domu kultury v Mladé Boleslavi uskutečnil tradiční Veletrh práce. Akce, která se konala pod záštitou primátora města Mladá Boleslav MUDr. Raduana Nwelatiho, se zúčastnily desítky firem, které zde nabízely volná pracovní místa z různých odvětví. Na veletrhu práce samozřejmě nesměl chybět ani ředitel Kontaktního pracoviště Úřadu práce v Mladé Boleslavi Pavel Krpálek, podle kterého je Veletrh práce ideálním místem, kde mohou mladí získat informace o dané práci a případně zde zjistit, čemu by se chtěli v životě věnovat. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT