Ten v USA připadá na 10. února. Škoda Auto při této příležitosti hovořila o Simply Clever řešeních ve svých automobilech; ty totiž s deštníkem počítají.

Jak uvedl Herman Prax, vedoucí oddělení komunikace produktu a Alžběta Šťastná, mluvčí oddělení komunikace produktu pro modely Kodiaq, Karoq a Superb, deštník je součástí výbavy mnoha modelů.

„Dnes je tento praktický průvodce nabízen téměř ve všech modelech – ve vozech Škoda Fabia, Rapid, Octavi a Karoq je uložen pod sedadlem spolujezdce; v modelech Kodiaq, Superb a novém modelu Scala jsou odkládací schránky na deštníky v předních dveřích. Praktický deštník je však pouze jedním z více než 60 populárních Simply Clever nápadů dostupných ve vozech Škoda,“ uvedli mluvčí.

Ti dále popsali, že se nedá zřejmě jednoznačně zjistit, kdy Američané začali slavit Umrella Day poprvé. „Faktem je, že tento praktický pomocník jde vždy s dobou: Ve svých počátcích býval zobrazován dokonce i na antických reliéfech, nebo jiné historické etapě se osvědčil i jako módní doplněk. Samozřejmě se stále vyvíjel, objevily se jeho technické inovace, jakým je vynález skládacího deštníku,“ řekli Hermann Prax a Alžběta Šťastná.

Simply Clever myšlenky zahrnují u Škoda automobilů například posuvná zadní sedadla, otočná přední sedadla, ale třeba také síťové programy do zavazadlového prostoru, případně trychtýř v uzávěru nádržky ostřikovače, nádobky na odpadky ve dveřích, schránku nad brýle nad vnitřním zpětným zrcátkem a tak dále.