Jedni se těší, až se nevázaně budou veselit a alkoholově se propijí do dalšího roku. Jiní se posadí k televizi a budou čučet na bednu a nadávat na to, co nám to zase připravili. Další se budou těšit na bimbání na kostelních hodinách, aby mohli začít metat petardy. Někteří další nebudou ani čučet na bednu, ani se veselit, ani popíjet, ani metat petardy. Budou makat. Hasiči, policisté, zdravotníci, záchranáři. Každý si ten svůj závěr jednoho a začátek druhého roku prožijeme po svém.

My jsme se Vám, ten dnešní den, v celoroční záplavě zpráv komických, radostných, méně radostných i těch úplně ošklivých, možno naplno říci tragických, snažili alespoň trochu okořenit. V Boleslavském deníku, na straně 2, tedy tam, co vždy nalézáte zprávy z Boleslavska, Vám nabízíme to, co se nestalo. Nabízíme Vám Objevy roku, Ptákoviny všedních dnů. Nabízíme Vám to, co jsme si právě včera vymysleli. To, co jsme si řekli, že by Vás mohlo pobavit.

Ale protože víme, že český človíček je šťoura a říká se, že co je psáno, to je dáno, tak jsme Vás chtěli trochu obalamutit. Je nám jasné, že ať napíšeme sebevětší nesmysl, najde se spousta lidí, kteří mu budou věřit. Abychom se Vám přiznali, tak máme vždy ohromnou radost, když našim sebešílenějším dedukcím a fantasmagoriím uvěříte. Ať napíšeme sebevětší blbost, vždy se někdo „chytne!“ Promiňte nám to, prosím. Alespoň dnes.

Pokud čtete tyto řádky a máte v sobě nahromaděný adrenalin z předchozích zpráv, které Vám připadaly tak nějak divné, ale protože TO bylo psáno a Vám hned bylo jasné, že TOHLE je šlendrián, tak se snad už nyní smějete, jak jste naletěli. Opakuji, snad nám to jednou, dvakrát za rok prominete.
Od nás to, prosím, berte jen jako výraz toho, jak si Vás moc vážíme. A tohle myslím zcela upřímně. A berte naše ptákovinky zároveň jako poděkování, že našim jindy seriózním zprávám věříte.

Vždyť svět se neskládá jen z katastrof, otevírání nových silnic, vstřelených branek. Ale i z obyčejných legrácek, které okoření náš jinak tak „strašně“ důležitý život.

Tak věřte, kromě některých zpráv z dneška, i dále. A zůstaňte s námi. Bez Vás bychom, milí čtenáři, neexistovali.
Vážení a milí čtenáři, ať už přivítáte nový rok 2009 s alkoholem v ruce, s pohledem na petardu letící k nebi, u bedny při sledování jistě přezábavných pořadů, či ve službě, kdy bdíte nad našimi životy, Vám všem jménem celé redakce Boleslavského deníku přeju jen a jen…

… šťastné vykročení do roku 2009

Báječný rok 2009 přejí Pavel Svačina, Tomáš Ježek, Adéla Šťástková, Lucie Kučerová, Ondřej Bukáček, Josef Štajner, Jaroslav Bílek, Vlasta Měchurová, Gabriela Bešíková, Hana Vránková, Jitka Marečková, Martin Bečvář, František Kvasnička a Jiří Macek.