VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

dnes 19:14

Ženou regionu se ve středních Čechách stala Jana Březinová

Benátky nad Jizerou - Usměvavá a vždycky milá Janička. Tak v Benátkách nad Jizerou zná kdekdo Janu Březinovou, která už 22 let pracuje v Městském centru komplexní péče. To zastřešuje domov pro seniory, pobytové odlehčovací služby, denní stacionář a pečovatelskou službu.

dnes 13:03

O nejlepší guláš soutěžili klauni i mrtvola

Katusice /FOTOGALERIE/ – Uvařit ten nejlepší a nejchutnější guláš a ještě být u toho co nejzábavnější. Přesně to mělo v sobotu 13. října za úkol 11 soutěžních družstev při třetím ročníku vaření kotlíkového guláše v Katusicích.

dnes 08:37

Kraj schválil ještě šedesát žádostí o kotlíkovou dotaci. Další šance příští rok

Mladoboleslavsko - Ještě šedesátku žádostí v celkové hodnotě 6,5 milionu korun schvalovala krajská rada. Stalo se tak v rámci druhé výzvy, kdy mohou lidé žádat o peníze na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech.

14.10.2018

Gruntování břehů Jizery odhalilo i lednici

Sojovice - Sběrači se zapojili malí i odrostlí, a to jak ti, kteří bydlí v těsném sousedství, tak i ze vzdálenějších míst. V sobotu se konal první roční akce Čistá řeka Jizera.

13.10.2018

Střídání v Senátu. Jermáře nahradí primátor Nwelati

Mladá Boleslav - Úsilí o to, aby se stát aktivně přihlásil k financování činnosti jednotek dobrovolných hasičů - jež často vyrážejí k velkým zásahům po boku profesionálů, avšak z pohledu peněz jsou odkázány na přízeň svých radnic - nebo prosazení změny zákona, jež by vedla k likvidaci komunálního odpadu zdarma. Či státní garance vyhovujícího dopravního spojení do menších obcí.

12.10.2018

V Senátu by oba kandidáti uplatnili místní zkušenost

Mladá Boleslav - Rychle se rozkoukat - a pustit se do práce. Takové představy o tom, co by následovalo po úspěchu, měli před druhým kolem senátních voleb oba postupující kandidáti v obvodu 38 - Mladá Boleslav.

12.10.2018

Zlatý koníček připomněl důležitost volného času

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Akci Zlatý koníček pro celou rodinu, pořádanou v uplynulých dnech mladoboleslavskou Linkou důvěry SOS ve spolupráci se Zdravým městem Mladá Boleslav jakož i se školami a médii, zhlédly v Domě kultury stovky návštěvníků.

12.10.2018

V Bělé pod Bezdězem mají jasno. Stávající vedení bude končit

Bělá pod Bezdězem – Výsledky voleb v Bělé pod Bezdězem přinesly takřka remízu prvních tří politických subjektů, Občané za rozvoj a budoucnost města Bělá pod Bezdězem, ANO 2011 a Hnutí nezávislých občanů. Chvíli tak nebylo jasné, co se bude dít dále.

12.10.2018

Robin Povšík: Chci modernizaci města

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Za čtyři roky město nepoznáte. To místním slibuje nový muž na magistrátu, náměstek mladoboleslavského primátora Robin Povšík (ČSSD).

11.10.2018

V Semčicích naměřili teplotní rekord

Semčice –Letošní rok se nese ve znamení vysokých teplot. Ruku v ruce s tím padají i teplotní rekordy. Na okrese byl jeden pokořen 10. října.

11.10.2018

Zájem volit do Senátu byl zatím vyšší než posledně

Mladá Boleslav - Kolik lidí přijde v pátek nebo v sobotu vyjádřit svou podporu jednomu z dvojice mužů, kteří mají šanci, že Mladoboleslavsko budou po následujících šest let zastupovat v Senátu Parlamentu ČR?

10.10.2018

Bezpartijní lidé straníky jednoznačně převálcovali

Mladá Boleslav - Tradiční politické strany, občanští a sociální demokraté, dosáhly v komunálních volbách na Mladoboleslavsku zcela vyrovnaného výsledku. I tak lze pohlížet na povolební matematiku. Byť se už v průběhu sčítání hlasů všude vynořilo plno informací o tom, že čísla hovoří jasně: ukazují nástup ODS a propad ČSSD, stejně jako potvrzují pozici hnutí ANO.

9.10.2018

OBRAZEM: Sobotní oblohu ovládli draci

Jizerní Vtelno – Babí léto, ocasatí draci a čtyřiadvacet soutěžících. První říjnová sobota patřila v Jizerním Vtelně tradiční drakiádě.

9.10.2018

Nový most je vstřícný k cyklistům i k vodě

Sojovice – Fešácké svezení, ale i pěší chůzi, mají nyní lidé, kteří se v Sojovicích potřebují dostat z jednoho břehu Jizery na druhý.

9.10.2018

Policie již rok pátrá po hledaném muži

Mladoboleslavsko - Mladoboleslavští policisté pátrají po sedmapadesátiletém muži z Mladoboleslavska již od 9. října loňského roku. Na hledaného byl vydán Okresním státním zastupitelstvím souhlas se zadržením pro majetkovou trestnou činnost. Dále na něj byl vydán Okresním soudem Mladá Boleslav příkaz k zatčení pro přečin Zpronevěra.

9.10.2018

Povolební uspořádání se zatím v Bělé zdráhají prozradit

Bělá pod Bezdězem - Velmi těsné výsledky měly volby v Bělé pod Bezdězem. Pět mandátů a velmi podobný procentuální počet hlasů tam získali Občané za rozvoj a budoucnost města Bělá pod Bezdězem, dále ANO 2011 a Hnutí nezávislých občanů.

8.10.2018

Na boleslavské zdravotnické škole míří pod kůží ve 3D

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - „Tak to je síla! To je parádní,“ špitla jedna ze studentek mladoboleslavské zdravotnické školy poté, co si nasadila zvláštní brýle. Stejně tak byli překvapeni a ohromeni i další studenti.

AKTUALIZOVÁNO
8.10.2018

Příliv cizinců a odchody místních. Co s tím?

Mladá Boleslav – Převaha 29:4. Tak nyní čtyřkoalice vládnoucí Mladé Boleslavi vévodí městskému zastupitelstvu. V opozici zůstanou pouze dvě uskupení mající po dvou zastupitelích: KSČM a koalice KDU-ČSL se Zelenými.

AKTUALIZOVÁNO
7.10.2018

Mladá Boleslav dojednala rozšíření koalice. Primátorem zůstává Nwelati

Mladá Boleslav – Dosavadní koalice vládnoucí městu by po komunálních volbách mohla pokračovat ve stejném složení. Tuhle představu vyslovil již před volbami dlouholetý primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS). V neděli večer se to potvrdilo. Téměř. Nwelati zůstává primátorem a dosavadní koalice pokračuje – avšak rozšířená o ČSSD. Podporuje ji tedy 29 zastupitelů z celkového počtu 33.

7.10.2018

V Kosmonosech se bude jednat až po víkendu

Kosmonosy – Výsledky jsou dané, mandáty v 17členném zastupitelstvu jsou rozděleny – a teď není kam spěchat. Na tom se po komunálních volbách shodují zástupci dvou výrazných uskupení v Kosmonosech.

7.10.2018

Přechod se očekává plynulý

Benátky nad Jizerou – Nechystá se žádná revoluce ani změna, ale plynulý přechod z jednoho volebního období do druhého. To Deníku řekl lídr kandidátky ODS v Benátkách nad Jizerou Karel Bendl, když v neděli komentoval volební úspěch své strany: díky bezmála 45procentní podoře získali občanští demokraté 11 mandátů ve 23členném zastupitelstvu. Vzhledem k tomu, že ODS působí ve vedení města dlouhodobě – v létě zesnulý Jaroslav Král byl starostou již od roku 1990 – může Bendl hovořit o pokračování v dosavadní cestě.

7.10.2018

Jednání se rozjela hned po volbách

Mladá Boleslav – Něco mimořádného se během komunálních voleb neodehrálo, přesto asi řadě členů komisí utkví volby v paměti.

7.10.2018

Boj o post senátora: primátor se starostou

Mladá Boleslav – Ve druhém kole senátních voleb se utkají dosavadní primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) a starosta Kosmonos Jiří Müller (ANO). Rozhodla o tom necelá polovina oprávněných voličů – 45,66 procenta. Nwelati od nich získal podporu vyjádřenou 33,86 procenta hlasů, Müller 17,90. Celkově se o přízeň voličů ucházelo sedm kandidátů.

7.10.2018

V Bakově se velké změny zatím zřejmě nerýsují

Bakov nad Jizerou – Žádné velké změny zřejmě výsledky voleb nepřinášejí pro město Bakov nad Jizerou. Zdá se tomu nasvědčovat pohled na rozdělení mandátů, kdy v 21členném zastupitelstvu získala osm postů kandidátka TOP 09 a STAN. Její lídr, dosavadní starosta Radim Šimáně, Deníku řekl, že v uplynulých čtyřech letech spolupráce ve městě fungovala – a to by se mělo projevit i během nadcházejících vyjednávání. „Chceme dál pokračovat tímto směrem,“ konstatoval. S tím, že zahájení rozhovorů o možné spolupráci očekává od pondělka.

7.10.2018

V Mnichově Hradišti s přesvědčivou převahou

Mnichovo Hradiště - Jedničkou je komunitní centrum, k dalším plánům patří dokončení úpravy náměstí, také terminál a řešení kapacity škol. To vidí dosavadní starosta Mnichova Hradiště a lídr kandidátky Žijeme pro Hradiště Ondřej Lochman jako hlavní úkoly pro nadcházející čtyři roky.

7.10.2018

Volby zpříjemnily i domácí ořechy a jablka

Mladá Boleslav - Sobotní sčítání hlasů představovalo pro členy volebních komisí zodpovědný frmol, avšak předcházely mu dlouhé hodiny čekání. Jak si členové komisí krátí čas? Nosí si s sebou časopis či knížku, případně dobře nabitý mobil?

6.10.2018

OBRAZEM: Raduan Nwelati čeká na výsledky voleb ve své kanceláři na magistrátu

Mladá Boleslav - V kanceláři Raduana Nwelatiho na mladoboleslavském magistrátu panovala chladná atmosféra navzdory předběžným výsledkům slibujícím dosavadnímu primátorovi úspěch.

6.10.2018

Cukrárna na náměstí zůstane

Mladá Boleslav – Budova číslo popisné 150 na Staroměstském náměstí se stala předmětem jednání zastupitelů. Je to již několikáté jednání o objektu.

6.10.2018

Obavy ze znovuotevření kauzy Štěpánka byly zažehnány

Mladá Boleslav - Jeden z bodů, který se objevil na programu čtvrtečního zasedání zastupitelstva, dal vzniknout řadě obav a spekulací - hrozilo snad znovuotevření záležitosti výstavby na Štěpánce, která se již zdála být uzavřena ke všeobecné spokojenosti?

5.10.2018

Dřeva se volební komise dočkala až na poslední chvíli

Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ - Potvrdí se odhady a dohady, že komunální volby v Mladé Boleslavi nemají předem jasného favorita, který by ostatní soupeře jednoznačně převálcoval? Nebo budou karty k povolebním vyjednáváním o magistrátní koalici rozdány překvapivě a někomu nadílka voličské přízně přinese pomyslné eso v rukávu?

5.10.2018

Bytů na Mladoboleslavsku výrazně přibylo

Mladoboleslavsko - Na Mladoboleslavsku přibylo 374 nových bytů. Je to málo, dostatek – nebo naopak příliš? A může to pomoci lidem hledajícím nové bydlení? Na to se budou různit názory nejen v odlišných lokalitách, ale i u jednotlivých lidí. Jisté je, že šlo přírůstek výrazně vyšší než v loňském roce. Meziroční srovnání ukazuje nárůst o 83,3 procenta.

4.10.2018

Ve městě je 139 spočítaných bezdomovců, skutečné číslo je vyšší

Mladá Boleslav - Ke konci září napočítala Městská policie v Mladé Boleslavi 139 bezdomovců, kteří se v ulicích města pohybují dlouhodobě, tedy po dobu delší, než 6 měsíců. Nadpoloviční většinu tvoří cizinci - Čechů je mezi zdejšími bezdomovci 66 a dále je zde 35 Poláků, 30 Slováků, čtyři Ukrajinci, dva Rumuni a dva Bulhaři.

4.10.2018

Sebevraždu strážníci opilému muži vymluvili

Mladá Boleslav - Nelehké chvíle zažili při noční kontrole strážníci Městské policie Mladá Boleslav na třídě Václava Klementa v noci ze středy na čtvrtek. Opilý muž tam chtěl spáchat sebevraždu.

4.10.2018

Vláda kývla investicím do dopravní infrastruktury

Mladá Boleslav, Praha - Zasedání vlády dne 3. října znamenalo pro Mladou Boleslav další potvrzení již slibně rozjednané záležitosti investic do dopravních staveb na okrese. Schváleno bylo financování devíti z nich, které jsou považovány za klíčové. Plánovaná investice přesáhne 7,5 miliardy korun a slibuje ulevit permanentně vytíženému městu.

3.10.2018

Nejnebezpečnějším místem pro řidiče je křižovatka u Nepřevázky

Mladá Boleslav /MAPA/ – Nohu z plynu se řidičům vyplatí dát na křižovatce u obce Nepřevázky poblíž Mladé Boleslavi. Ta byla vyhlášená mezi dvacítkami nejnebezpečnějších křižovatek v České republice – konkrétně na šestém místě. Ve Středočeském kraji je podle statistiky nejkritičtější za období v letech 2015 až 2017.

2.10.2018

OBRAZEM: Svatováclavská jízda pokračuje v tradici

Mladá Boleslav – Desítky historických automobilů byly minulý týden ke spatření v Mladé Boleslavi u příležitosti Svatováclavské jízdy, která se ve městě stala již jakousi tradicí.

2.10.2018

Bezpečnost je v Mladé Boleslavi tématem číslo jedna

Mladá Boleslav – Mladá Boleslav má za sebou čtyři roky plné úspěchů. Provedla se řada oprav chodníků a komunikací, vznikly nové cyklostezky, krytý městský bazén, nová sportoviště. Proběhly i mnohamilionové rekonstrukce škol, třeba zřízení mezigeneračního centra Klementinka.

29.9.2018

Komunitní centrum i revitalizace náměstí je úkol pro Hradiště

Mnichovo Hradiště - Váha druhého největšího okresního města, Mnichova Hradiště, spočívá od roku 2014 na bedrech současného starosty Ondřeje Lochmana. Za jeho působení se může město pochlubit například atletickým stadionem, vyhovujícím nárokům moderního sportu, přístavbou mateřské školky v Jaselské ulici, revitalizací lesoparku, dvěma venkovními posilovnami a pěti novými dětskými hřišti, rekonstrukcí historických domů, opravou šesti kilometrů chodníků a tím, co to vše umožnilo - ziskem 160 milionů korun na dotacích a darech a dalších 100 milionů přislíbených v dalších dvou letech.

28.9.2018

Jana Divišová: Rakovina vás vrátí do života. Jen to neprošvihnout

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Poprvé jsem ji potkal někdy před deseti lety. Tehdy jsem se zamiloval do spinningu. To je to, jak skupina lidí sedí na cyklistickém trenažéru v místnosti a před nimi na stejném stroji šlape do rytmu hudby lektor. Ona byla tou lektorkou. Byla jiná než ostatní. Nebyla cyklisticky vyšlachovaná, neměla postavu sportovkyně nebo modelky. Taková teta, napadlo mě.

27.9.2018

Převahu na okresních kandidátkách mají muži, ženy láká ekologie

Mladoboleslavsko - Letos se slaví stoleté výročí Československa, jehož vznik představoval rovněž završení snah zavést volební právo pro ženy – nově vzniklý stát jej definitivně zakotvil v ústavě z roku 1920. Přeskočíme - li o sto let vpřed k současným kandidátkám do zastupitelstev měst a obcí, zdá se ovšem, že politika zůstává mužskou doménou.

25.9.2018

Benáteckým přidělává vrásky doprava, skládka i ilegální ubytovny

Benátky nad Jizerou – Zhruba sedmapůltisícové Benátky nad Jizerou jsou třetím největším okresním městem, jemuž dominuje zámek, na němž pobývali například Tycho de Brahe či Bedřich Smetana. I dnes se ze zámku "vládne" celému městu – sídlí zde radnice, o jejímž obsazení rozhodnou říjnové volby.

24.9.2018

Objeví se v Mladé Boleslavi Stodolní ulice?

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Výbor pro spolupráci města Mladá Boleslav, automobilky Škoda Auto a Okresní hospodářské komory existuje dva roky. Jeho předsedou je opoziční zastupitel Robin Povšík (ČSSD).

24.9.2018

Vítr na Mladoboleslavsku tolik neřádil

Mladoboleslavsko - Bouře Fabienne, která se v neděli večer prohnala Českem, ponechala Mladoboleslavsko relativně bez úhony. Zatímco jinde se museli potýkat s masivními výpadky elektřiny i komplikacemi na silnicích a železnicích, Mladoboleslavsko odneslo vpád vichru povětšinou jen několika popadanými stromy a větvemi.

24.9.2018

Obyvatel Boleslavska výrazně přibylo

Mladá Boleslav – Mladoboleslavsko se zalidňuje. Ukazují to nejnovější údaje středočeských statistiků, kteří vyhodnotili pohyb obyvatelstva v prvním pololetí.

22.9.2018

Rekonstrukce základní školy i dopravní zátěž jsou výzvou pro Bakov

Bakov nad Jizerou – Předvolební mumraj panuje v každé vsi a městě - mění se jen prioritní témata. Bakov nad Jizerou jich má řadu. Některé se táhnou dlouhé roky, barvy na radnici se mění, problém trvá. V tom není Bakov výjimečný. Poštěstí se ale i něco posunout dále - tak například projekt kanalizace na Malé Bělé vstupuje po dlouhé stagnaci do další fáze.

21.9.2018

OBRAZEM: Řepov se zpětně loučil s prázdninami

Řepov - Ačkoliv školní rok byl již dva týdny v plném proudu, Baráčnická obec v Řepově pořádala tradiční rozloučení s prázdninami až v půli září. Důvodem byla proplakaná sobota na začátku měsíce, která si vynutila změnu termínu na sobotu patnáctého. Populární akce se tentokrát nesla ve středověkém duchu, účastníci se mohli potěšit například sokolnictvím, střelbou z praku, vystoupením rytířů, čarodějnic a princezen a soutěžemi prověřujícími zdatnost mysli i paže.

21.9.2018

OBRAZEM : Borovický pohár přilákal 32 družstev

Borovice - Sobota 15. září patřila Borovicích u Mnichova Hradiště soutěži v požárním útoku. Pod taktovkou zdejšího hasičského sboru SDH Borovice se totiž konal již sedmý ročník Borovického poháru, tvořícího součást Jizerské ligy. 

21.9.2018

Deník hledá webeditora/ku na externí spolupráci

Mladoboleslavsko - Láká vás zajímavá práce v internetovém zpravodajství? Pracujete rádi na počítači a chcete si o víkendech nebo ve všedních dnech přivydělat? Právě teď máte šanci! Deník hledá šikovného webeditora či webeditorku na externí spolupráci. Není ani problém zaučit se.

21.9.2018

Jubileum republiky nemusí být jen 28. října

Mladoboleslavsko – Sto let republiky se neslaví každý den, chtělo by se říci, ale při pohledu na počty již uplynulých i stávajících okresních akcí, které se hrdě k jubileu již od ledna hlásí, by to nebyla tak docela pravda.

20.9.2018

Volební kandidáty na okrese dělí i 68 let

Mladoboleslavsko /INFOGRAFIKA/ – Politika květe v každém věku. Aspoň to tak vypadá při pohledu do kandidátních listin Mladoboleslavska. Účastnit se na správě věcí veřejných zde touží kandidáti, kteří sotva dovršili hranici dospělosti, i tací, kteří dávno oslavili 80. narozeniny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT