VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

dnes 13:43

OBRAZEM: Na Štěpánce se uskutečnil Zeměfest

Mladá Boleslav – Hlavním tématem letošního Zeměfestu byla voda. Během uplynulého víkendu tento svátek v lesoparku Štěpánka navštívilo několik desítek zájemců a účastníků. Ti se dozvídali zajímavosti o vodě v podobě informačních letáčků, obrázků, ale i her. Mohli si vyzkoušet obojživelnou stezku, africkou stezku, rybářské dovednosti, co dokáže voda, sjíždění vody na kánoích a řadu dalších stanovišť s úkoly i poznáním.

dnes 06:43

Májky na okrese se letos budou bedlivě střežit

Mladá Boleslav – Za pár dní to bude rok. Parlament dětí a mládeže v Mnichově Hradišti v souladu s tradicí postavil vloni májku. A v rámci stejné tradice ji ukradla skupinka mladíků z nedalekého Ptýrova. A rovněž podle tradice požadovali výkupné. Nakonec i na něj došlo, ale k všeobecné diskusi, zda je takové počínání v pořádku, také.

20.4.2018

OBRAZEM: Spanilá jízda historických velocipedů

Mnichovo Hradiště - Spanilá jízda historických velocipedů zahájila ve čtvrtek odpoledne 19. dubna na mnichovohradišťském zámku výstavu s hravým názvem Dokola okolo kola.

20.4.2018

Hřbitovních míst je zatím dost, plný je pouze Starý hřbitov

Mladoboleslavsko – V Mladé Boleslavi je jich pět, po celém okrese desítky. Mohou být místem k truchlení i k zamyšlení a bok po boku tam najdete slavné místní osobnosti společně s polozapomenutými nebo zcela zapomenutými jmény. A na některém z nich nevyhnutelně dříve nebo později spočine téměř každý z místních obyvatel. Řeč je o hřbitovech.

20.4.2018

Je teplo, klíšťata se probouzí

Střední Čechy – Příroda se na jaře probouzí se vším všudy, a tak ani klíšťata nejsou výjimkou. Upozorňuje na to Dana Šalamunová z Krajské hygienické stanice Středočeského kraje. Že už je nejvyšší čas chránit se před roztoči, kteří mohou přenášet nebezpečná infekční onemocnění, není mnohým lidem třeba zvlášť zdůrazňovat. A neplatí to jen pro pejskaře, jejichž miláčci pobíhající v porostu jsou pro klíšťata doslova magnetem. Právě chovatelé psů mohou potvrdit, že klíšťat aktuálně přibývá geometrickou řadou.

19.4.2018

Branžež čeká v sobotu invaze cyklistů

Branžež – Už tuto sobotu bude Český ráj plný cyklistů. V sobotu se na břehu Komárovského rybníku v Branžeži na Mnichovohradišťsku startuje 16. ročník cyklistického závodu Author 50 Český ráj. Letos organizátoři posunuli oproti předchozím ročníkům start o čtvrt hodiny, startovat se bude v 11.15 hodin v lese za kempem.

18.4.2018

Za tři měsíce hygienici zavřeli tři stravovací provozovny

Střední Čechy – Na první pohled huj – a v zázemí, kam se návštěvník nedostane, někdy spíše fuj. Takové dojmy mohli získat členové týmu odboru hygieny výživy středočeské hygienické stanice, když se v uplynulých týdnech vydávali na kontroly provozoven stravovacích služeb.

18.4.2018

Město má dalších pět nových autobusů

Mladá Boleslav – Dopravní podnik Mladá Boleslav postupně obnovuje svůj vozový park. Koncem loňského roku byla dodána první pětice nízkoenergetických dopravních prostředků, dalším pěti autobusům popřál primátor města Raduan Nwelati a náměstek primátora Jiří Bouška stovky bezpečných kilometrů v úterý 17. dubna.

17.4.2018

Při akci Jehla z Boleslavi mizely stříkačky

Mladá Boleslav – Udála se možná bez většího povšimnutí, nebyla proto ale méně důležitá. V jejím důsledku bude město o něco čistší a bezpečnější. Včera pořádala Městská policie v Mladé Boleslavi akci Jehla. Čtveřice místních strážníků, doplněna čtveřicí asistentů bezpečného města, se tak připojila ke zhruba čtyř stům padesáti kolegům ze třiceti osmi měst po celé republice. Ti vyrazili do svých "rajónů" po celý den vysbírávat injekční stříkačky a další odpad po narkomanech. A nebyla to malá žeň.

17.4.2018

Nezaměstnaných Boleslavanů jsou pouze dvě procenta. Sháňka je po řidičích

Mladá Boleslav – Střední Čechy obecně, a Mladá Boleslav zvláště, patří k oblastem, které se mohou dlouhodobě pyšnit velmi nízkou mírou nezaměstnanosti. K březnu 2018 činila pouhé 2 procenta. Ve srovnání se sousedním Nymburskem a Mělnickem jde tedy ještě o dvě procenta méně. Dosažitelných uchazečů mezi 15 a 64 lety je zde podle statistiky Ministerstva práce a sociálních věcí pouze 1669, volných míst pak téměř třiapůlnásobek, konkrétně 5703.

16.4.2018

Šetrnější léčbu využily desítky dětí

Mladá Boleslav – Přívětivější odstranění nosní madle podstoupily již desítky dětí. „Jedná se o nejmodernější a nejšetrnější metodu. Takzvaná koblace je nadstandardní operační výkon, který se provádí během jednodenní hospitalizace,“ řekla mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

16.4.2018

Počty dětí ve třídách se zvyšují. Je to dobře?

Mladá Boleslav – Přednedávnem rozhodla rada města o několika výjimkách pro mateřské a základní školy, které o to zažádaly. Jednalo se o navýšení počtu žáků v jednotlivých třídách, což může povolit právě jen vedení města.

15.4.2018

Pokud bude hořet, nemůžeme čekat, až přeparkujete, upozorňovali hasiči motoristy

Střední Čechy – Někde to může být hodně těsné – a jinde nejspíš přímo nafest. To středočeští hasiči předpokládali už předtím, než se v rámci Dne požární bezpečnosti, připadajícího na pátek třináctého, postili do kontrol průjezdnosti. Tedy do testování, jak se v ulicích na sídlištích i v dalších lokalitách přeplněných parkujícími auty dokáže pohybovat jejich těžká – a hlavně rozměrná – technika: cisternové vozy a automobilové žebříky.

14.4.2018

Kraj podpoří červnový letecký den

Mladá Boleslav – Jedním a půl milionem korun chtějí středočeští krajští radní podpořit Dobový letecký den, jenž se bude konat ve znamení oslav 100 let české státnosti 16. června na letišti v Mladé Boleslavi. Dotaci však musí ještě schválit zastupitelstvo, které se jí bude zabývat na svém jednání 26. dubna.

12.4.2018

Sedmadvacítka pedagogů si odnesla Amose

Mladá Boleslav – Práce učitelů je leckdy stresující a mnozí přitom tvrdí, že i nevděčná. Nicméně právě vděku se ve středu odpoledne dočkalo celkem 27 učitelů z Mladoboleslavska. Ti byli v inspiraci celorepublikovou cenou Zlatý Amos nominováni na jeho regionální obdobu Mladoboleslavský Amos.

12.4.2018

Stávka nebude, 12 procent do tarifu a velký bonus ano

Mladá Boleslav – Zaměstnanci automobilky už pracují podle nové kolektivní smlouvy, která platí zpětně od 1. dubna. Tarifní dohoda, které předcházela ostrá slova a hrozba stávky, byla uzavřena s platností na 12 měsíců, a to do 31. března 2019.

12.4.2018

O povinnosti zpracovat plán sportovního rozvoje obce často neví

Mladoboleslavsko – Nařízení, které jim ukládá povinnost zpracovat sportovní strategii, je většině obcí zcela neznámé. Termín předložení je přitom 1. července.

12.4.2018

Projekt Život v kufříku pomůže nejmenším dětem

Mladá Boleslav – Ne všechny děti mají šanci získat přesné informace o svém příchodu na svět – to je mottem nadace La Vida Loca v projektu Život v kufříku.

11.4.2018

OBRAZEM: Vojáci ukázali školákům i masky

Benátky nad Jizerou - Netradiční dopoledne prožili ve středu žáci Základní škola Pražská v Benátkách nad Jizerou. Vojáci a piloti z 21. základny taktického letectva z Čáslavi předali žákům své zkušenosti ze zahraničních misí, učili žáky poskytovat první pomoc a součástí programu byla také chemická ochrana, kde si žáci vyzkoušeli protichemické obleky a ochranné masky. Setkání se uskutečnilo v rámci akce POKOS (Příprava občanů k obraně státu) ministerstva obrany.

11.4.2018

OBRAZEM: Odemykání Jizery v Mnichově Hradišti

Mnichovo Hradiště - Jak bývá na jiných splavných řekách v Česku již dávným a pravidelným jarním rituálem, odemykání Jizery v Mnichově Hradišti pod kamenným mostem se letos po hospodské dohodě kamarádů, mnichovohradišťských vodáků, pod vedením Václava Vopata konalo letos poprvé. Na břehu Jizery se sešlo 12 lodí a 14 vodáků. Po dohodě odemknul Jizeru nestor mnichovohradišťských vodáků, cyklistů a lyžařů Jirka Kafka senior. Odemykání bylo zakončeno posezením v nedaleké restauraci Na Hřišti.

10.4.2018

Nepropásněte! Děti z MŠ Kosmonosy ve středu v Deníku!

Boleslavsko - Na stránkách tištěných novin postupně představíme děti z mateřských škol našeho regionu.

10.4.2018

Andrej Babiš navštívil automobilku Škoda Auto

Mladá Boleslav – Předseda české vlády, členové vlády, nejvyšší představitelé Středočeského kraje, měst Mladá Boleslav a Kosmonosy a představitelé státních institucí jednali s vedením automobilky o rozvoji regionu. Tam má doputovat 8,6 miliardy korun.

10.4.2018

Nový web učí starosty budovat. Co ohlídat a uhlídat?

Střední Čechy – Starosto, projektuj… Tahle výzva, kterou v pondělí zmínil krajský úřad, je názvem webové aplikace Svazu měst a obcí, která chce pomoci představitelům zvláště menších radnic, kde není k dispozici bohatý úřednický aparát. Starostové si s přípravou investičních akcí i s jejich „hlídáním“ ve fázi realizace musí poradit jen s nejbližšími spolupracovníky, nezřídka dokonce sami – a právě nově vytvořené webové stránky www.projektuj.smocr.cz jim mají pomoci, aby se zorientovali.

10.4.2018

Klášter už nesochá. Řeší, co s chátrajícími sochami

Klášter Hradiště nad Jizerou – V minulosti byl Klášter známý, vedle stejnojmenného piva, také dřevosochařskou soutěží. Té už je ale konec. Proč?

9.4.2018

Vlk z Kokořínska uhynul pod koly auta

Mladoboleslavsko – Na dálnic D10 byl minulý týden u městyse Brodce nad Jizerou sražen osobním automobilem mladý vlk.

8.4.2018

OBRAZEM: Turisté z Mnichova Hradiště vyrazili na první výlet

Mnichovo Hradiště - Jak slunečné, tak deštivé počasí provázelo první výlet obnoveného Klubu českých turistů z Mnichova Hradiště. Začínalo se u hradišťského zámku a cílem byla zřícenina Zásadka. Turisté mohli vybírat z tras různé náročnosti. Závěr pak patřil opékání buřtů, zápisům do pamětní knihy, proslovu kastelána zámku Zásadka, informacím o budoucích plánech a rozdávání pamětních listů pro více než devadesátku zúčastněných.

8.4.2018

OBRAZEM: Dobrovolníci uklízeli Boseň

Boseň - K iniciativě Ukliďme Česko se v sobotu 7. dubna připojili i obyvatelé obce Boseň. Přes dvacet dobrovolníků uklízelo silnice vedoucí z obce, jakož i lesní cesty pod hradem Valečov. Akci pořádanou místním Sborem dobrovolných hasičů zaštítila sama obec, která částečně zajišťovala i potřebné zázemí. Boseň se takto uklízela již několikátým rokem.

7.4.2018

Boleslav se mění ve staveniště. Řada uzavírek komplikuje provoz ve městě

Mladá Boleslav – Bezmála 200 milionů korun v městském rozpočtu plánovaných do oprav chodníků a komunikací se začíná projevovat. Na mnoha místech se už pracuje. A doprava vázne.

6.4.2018

Byli pacienti v ohrožení? Přezkoumají to úředníci

Střední Čechy – Non lege artis. Tahle slova jako hodnocení nemocnice asi vzruší málokterého pacienta, byť obsahují znepokojující sdělení: používané postupy nejsou v souladu se zásadami moderní medicíny. V souvislosti s nemocnicí v Mladé Boleslavi, s jejímiž poměry se od 20. února seznamoval v rámci hlavního líčení s ošetřovatelkou obžalovanou z pokusu o vraždu pacientky, však předseda trestního senátu Krajského soudu v Praze Ivo Zelinka v úterý použil slova srozumitelná všem. Upozornil na riziko, že hospitalizace může vést ke zhoršení zdravotního stavu, či dokonce ke smrti.

6.4.2018

Velikonoční dopravní akce přišla některé řidiče draho

Mladoboleslavsko – Policisté na Mladoboleslavsku zkontrolovali téměř 450 vozidel. Odhalili přitom 65 přestupků. Tradičně nechyběl alkohol a psychotropní látky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT