Zachráněný muž měl opravdu špatný den. Uvízl v ručně kopaném tunelu poblíž Vatikánu poté, co ho zavalila hlína ze špatně zajištěného stropu. Navíc se kvůli němu propadla i část frekventované ulice. Osm hodin ho pak vyprošťovali hasiči. Policie ho navíc pokládá za člena zločinecké party, která se tunelem snažila dostat do banky a vyloupit ji.

Dav tleskal

List The Guardian uvedl, že záchranné složky přijely na místo po telefonátu jednoho ze čtyř členů gangu, kterému se ze zříceného tunelu podařilo uniknout. Zasypaný muž podle italských médií opakovaně křičel, ať ho hasiči dostanou ven. Od záchranných složek dostal tekutou potravu a kyslíkovou láhev a nakonec se ho podařilo vyprostit s život neohrožujícími zraněními. Záchranu doplnil potlesk davu, který se kolem místa shromáždil a událost sledoval.

Akce nezaměstnala jen desítky záchranářů, ale také několik bagrů. „Dva lidé z Neapole byli zatčeni za odpor vůči veřejnému činiteli a dva lidé z Říma za poškození veřejného majetku,“ uvedl poté policejní mluvčí. Zachráněný muž zůstává v nemocnici, do které byl po vysvobození převezen. Italská média o něm referují jako o „krtčím muži“.

Loupež prázdné banky

Jeho motiv je alespoň pro policisty a italské noviny jasný. Server The Local napsal, že tunel vedl poblíž banky. Zprávám o úmyslu dostat se do trezoru nahrává i fakt, že tunel pachatelé kopali před pondělním státním svátkem, kdy zůstává velká část Říma tradičně prázdná, jelikož lidé odjíždějí na prodloužený víkend pryč z hlučného města.

Loupež chtěli pachatelé podle policistů provést právě v tento den, kdy by v bance nebyli žádní lidé. Tunel navíc začínal pod nevyužívaným obchodem. Michele, který žije na tímto krámkem, pro italský portál řekl, že si myslel, že prostor noví nájemci renovují a neměl tedy žádné podezření, že by stavební zvuky z obchodu doprovázely nekalou činnost.

Sedm hodin ve ventilátoru

Existuje více případů zlodějů, kterým nepřála štěstena. O několik bizarních příbězích píše server Indian Express. Například pětačtyřicetiletý zloděj uvízl v odsávacím ventilátoru restaurace na dlouhých sedm hodin. Nemohl se hýbat, a nakonec mu musela pomoct přivolaná policie a hasiči. Jiný zloděj zase nechal svůj mobil v místě, kde loupil. Další se zase snažil vykrást banku pomocí dětské pistole.