Během uplynulých 24 hodin Ukrajina odrazila dvanáct ruských útoků na Doněckou a Luhanskou oblast. „Za současných podmínek není pravděpodobné, že by Rusko dramaticky urychlilo svůj postup během příštích 30 dní,“ uvedlo britské ministerstvo obrany. Ruská ofenziva na Donbase podle nich ztratila na síle a výrazně se opožďuje za plánem.

Ukrajina vyhrála bitvu o své druhé největší město. Stažení vojáků z Charkova a okolí směrem k ruským hranicím potvrdil starosta města Ihor Těrechov. Naopak boje zesílily u města Izjum, kde ukrajinské síly zahájily protiútok. Boje pokračují také v Mariupolu, odkud se však v sobotu podařilo evakuovat větší množství civilistů. Stovky aut a dodávek je převezly do Záporoží.

„Ruské síly vypálily od začátku invaze z běloruského území na Ukrajinu už 633 raket,“ uvedla dnes agentura Unian s odvoláním na běloruskou monitorovací skupinu Belaruski Hajun. Ukrajinský velvyslanec při OSN Serhij Kyslycja už ve čtvrtek informoval, že dohromady Rusko na Ukrajinu vypálilo nejméně 2100 raket.