Informace o tragické nehodě v úterý večer potvrdil starosta Benátek Luigi Brugnaro. Podle agentury Reuters se autobus zřítil z nadjezdu v městské čtvrti Mestre, která je s ostrovní částí Benátek spojena mostem. Podle agentury APA vozidlo sjelo z nadúrovňové silnice na železniční trať. Autobus s pohonem na plyn ihned po dopadu začal hořet.

Podle deníku La Repubblica na místě zemřelo jednadvacet lidí, dvanáct raněných a několik pohřešovaných. Autobus se podle listu zřítil z výšky asi deseti metrů. Některé z prvních nalezených obětí byly ohořelé, byli mezi nimi i nezletilí, píše La Repubblica.

Na místě zasahuje bezmála 130 záchranářů a policistů. Příčina neštěstí se zatím zjišťuje. „Je to apokalyptická scéna. Nemám slov," vyjádřil se na sociálních sítích benátský starosta Brugnaro. „Autobus byl plný lidí. Vyjel úplně mimo vozovku a vyletěl z mostu. Stalo se to na silnici směrem na dálnici A4,“ dodal.

Italská média nejprve psala o linkovém autobuse, ANSA však přinesla informaci, že vůz si najal městský kemp Hu Venezia Camping in Town pro přepravu ubytovaných turistů. Kemp se nachází v benátské části Marghera jen několik kilometrů od místa nehody.

Střelba v Rotterdamu si vyžádala několik mrtvých
Střelba v Rotterdamu si vyžádala nejméně tři oběti. Motiv útočníka není znám

O národnosti turistů zatím nejsou podrobné informace. Deník Corriere del Veneto píše o skupině Ukrajinců a několika Němcích. České ministerstvo zahraničí nemá informace, že by autobusem cestovali čeští občané.

Nejhlubší soustrast na twitteru vyjádřila italská premiérka Giorgia Meloniová. Prezident Sergio Mattarella volal přímo starostovi Benátek. Starosta Brugnaro vyhlásil ve městě smutek na památku obětí.

Zdroj: Youtube

Úterní havárie je nejhorší svého druhu v Itálii od ledna 2017, kdy při nehodě autobusu s maďarskými školáky na dálnici u Verony na severu země zahynulo osmnáct lidí. Většina obětí zemřela při požáru, který autobus zachvátil po nárazu do svodidla a sloupu nadjezdu.