Podle teplického primátora Hynka Hanzy se konečná podoba pietní akce ještě dolaďuje se senátním protokolem. „Už je ale jasné, že sál bude pro veřejnost otevřený od 11 do 17 hoodin,“ podotkl. Dopravu u divadla bude korigovat policie, ulice U Císařských lázní uzavřená nebude.

Katafalk s čestnou stráží, rakev zahalená do státní vlajky, prostor pro květiny. Tak bude příští pondělí vypadat veřejné rozloučení s Jaroslavem Kuberou na malém sále v Krušnohorském divadle v Teplicích. Pietní místo bude přímo na tanečním parketu, nikoli na jevišti, které je vysoko a přístupné po příkrém schodišti.

Během pietního aktu se očekává příjezd státních delegací. Zda se rozhodne do Teplic vydat i prezident, nemá město ještě potvrzené. Veřejnost bude mít možnost vstoupit do foyer divadla už od 11 hodin. Podle Hanzy je předem domluvené, že sál bude průchozí. Vstup bude z jedné strany z foyer a odchod druhými bočními dveřmi, aby nedošlo k tlačenicím.

V okolí divadla bude zvýšený zájem o parkování. Pro ty, kteří přijedou ze vzdálenějších míst, bude k dispozici bezplatné parkoviště v Alejní ulici, lze využít i podzemní plochy v nákupních centrech. S veřejným posledním sbohem souhlasila na rozdíl od státního pohřbu rodina, která se s Jaroslavem Kuberou chce rozloučit pouze v úzkém rodinném kruhu. Blízcí rodinní přátelé potvrdili, že Kubera pohřby bytostně nesnášel. A pokud mu to nenařizovalo státní postavení, tak se jim vyhýbal.

Rozloučení proběhne i v Praze

Druhé státní rozloučení s nejvyšším senátním představitelem proběhne v pondělí 3. února odpoledne v pražském Rudolfinu. Bude však pouze pro zvané. Na počest tam Kuberovi zahraje Severočeská filharmonie Teplice, kterou bude dirigovat Charles Olivieri–Munroe. Ten svému příteli, za kterého Kuberu považoval, už věnoval koncert minulý čtvrtek v Teplicích.

V pondělí 27. ledna vzdali minutou ticha hold nedávno zesnulému kolegovi na jednání krajští zastupitelé. Podobně učiní v polovině února tepličtí zastupitelé.

Podobný pietní akt, jaký zažije Krušnohorské divadlo v pondělí 3. února, tato budova v lázeňském městě ve své historii nepamatuje. Po celý den bude objekt pod dohledem státní i městské policie. Kromě tohoto pietního aktu, který bude důstojným rozloučením s významnou osobností města, Tepličané stále mohou chodit na radnici, kde je ve vstupním prostoru na stole kondolenční kniha a místo pro položení květin i svíček.

Kuberovi je věnovaný speciál Týdeníku Směr.