Předchozí
1 z 5
Další

Matěj Černý: Hudbu jsem silně vnímal už jako dítě

Matěj černý je boleslavský raper. Před nedávnem natočil první píseň se Sámerem Issou a v tvorbě pokračují dál. "V muzice používám různá alter ega (např. Mrož nebo Walrus), ale kamarádi a blízcí mi odjakživa říkají Matty. Je mi 25 let a narodil jsem se v Praze, ale většinu života se pohybuji po Benátkách nad Jizerou a Mladé Boleslavi. Chodil jsem na základní školu do Bezna a střední školu jsem dokončil s maturitou v Horkách nad Jizerou. Miluju sporty, od dětství jsem hrál za Bezno fotbal, ale když mi bylo 15 tak jsem skončil. Před rokem jsem se ke sportu vrátil, ale začal jsem dělat MMA v Bulldog Gym Mladá Boleslav, tímto bych chtěl pozdravit svého trenéra Honzu Pálovčíka a Adama Bohuňka."

Matěj ČernýZdroj: Deník/Zuzana Kodrlová Zelenková

Hudbu už jsem vnímal silně jako dítě. Už jako malý kluk jsem si dělal nahrávky na starý kazeťák, ale tehdy ještě bez instrumentálů. Asi když mi bylo 14 let, tak jsem poznal nového kamaráda a když jsme spolu koukali na MTV, kde si pomatuji přesně že ukazovaly nový videoklip od Lil Jona „Gangsta Gangsta“, tak jsme přesně věděli, že to chceme dělat taky. Později jsme s kamarádem přestali skládat a já si našel nového parťáka, který se jmenoval Vasil. Bohužel nemělo to dlouhé trvání a po chvíli spolupracování kamarád zahynul tragickou smrtí. Roky plynuly a nemohl jsem se nikde chytit. Přišel rok 2019 a dal jsem s raperem D.E.A.L.em dohromady skupinu HardRoof, která funguje až nad mé očekávání.

zleva: Paradi, Matěj Černý, Sámer IssaZdroj: Deník/Zuzana Kodrlová Zelenková

Momentálně mě čeká vydání mého prvního CD „TRAP UNTIL DEATH“, kde jsou jako hosti promícháni moji kamarádi s prvoligovými hvězdami české scény, mimochodem všechny kolaborace dopadly velmi dobře. Dále nás čekají koncerty s raperem Řáholem, zatím v Mostě, Liberci, Jindřichově Hradci a v Brně, další koncerty jsou v procesu řešení. Potom mě čeká dokončit další dva songy se zpěvákem Českého showbyznysu Sámerem Issou, songy jsou nahrané, ale je třeba na nich doladit pořádně zvuk. Dále pracuji na zvuku cédéček, které nahrávají členové mojí skupiny (Real Baby, D.E.A.L. a Tommy Montana), ano nejsem jen raper, ale textař a zvukař. Práce je fůra.

zleva: Paradi, Matěj Černý, Sámer IssaZdroj: Deník/Zuzana Kodrlová Zelenková

Já jsem takový člověk, který zapadne všude a všude si udělá přátelé. V Boleslavi mi asi vadí, že je tu hodně automobilů a tak zde nejsou tolik stálí obyvatelé, tím pádem se tu hůře tvoří klientela na studio (provozuje nahrávací studio, pozn. red.) a posluchači. No nebudeme si nic nalhávat, město úspěchů a umělců je Praha, ale zatím se nikam nechystám, mám k Boleslavi vztah.

zleva: Sámer Issa s přítelkyní, Matěj Černý, ParadiZdroj: Deník/Zuzana Kodrlová Zelenková

Spolupráce se Sámerem pro mě znamená spoustu věcí. Jednak mě to hudebně posunulo po všech stránkách a vždy mě lákalo spojit Rap a R&B. Dovolím si říct, že jsem našel nového kamaráda a zároveň hudebního otce, který mě do všeho zasvěcuje. Další věc je, že za jeho éry v Superstar mu celá moje rodina posílala hlasy a fandila (já byl malé dítě), to znamená, že jsem si získal po prvé v životě respekt u rodiny za mojí hudbu. Prostě Sámer je pro mě král českého R&B a je pro mě ctí s ním spolupracovat.

Samár Issa a Matěj ČernýZdroj: Deník/Zuzana Kodrlová Zelenková