Tři muži s motorovými pilami v ruce neunikli pozornosti vedení města Bakov nad Jizerou. Protože vše nasvědčovalo tomu, že jde o krádež, vyrazila na místo hlídka městské policie. Dělníci strážníkům uvedli, že těžba v této lokalitě je ze strany městského úřadu povolena a údajně o celé věci je vyrozuměna starostka Bakova. Ta na místo proto také dorazila a vše vyloučila.

Podezřelí pachatelé hlídce sdělili, že zde provádějí přípravu ořezaných dřevin pro následné štěpkování na žádost osoby, která má celou akci na starost. Ta dle jejich slov, vydala pokyn ke kácení stromů. Strážníci také zjistili, že v místě se již delší dobu pohybovala nákladní vozidla a traktor. Všichni dotazovaní lidé z okolí uvedli, že počínání osob při kácení stromů a při množství odváženého dřeva vypadalo, jako akce odborné těžařské firmy a nepojali podezření z nepovolené těžby.

„Celou věc postoupila městská policie správnímu odboru Městského úřadu Bakov nad Jizerou, který dále věc předá Policii ČR pro podezření z trestného činu,“ uvedl pro Deník ředitel městské policie Daniel Šulc.