Kolem půl třetí ráno se ve křoví nedaleko chaty v Kochánkách krčil dvaatřicetiletý muž. Při vloupání ho totiž vyrušila policejní hlídka z Benátek nad Jizerou.

Podezřelý se před jejím příjezdem po odstranění jednoho pole dřevěného plotu dostal na pozemek u chaty a po vypáčení okenice vnikl do kůlny u chaty.
„Tam vzal různé nářadí, sekeru, přenosný gril, vrtačku a další věci. Ve chvíli, kdy k chatě přijížděla policejní hlídka, věci odhodil a vzal do zaječích. Policisté ho ale v nedalekém křoví záhy objevili a zadrželi,“ řekl mluvčí policistů Ladislav Mareš.

Zloděj ihned putoval na služebnu a následně také na kriminálku. Jak totiž vyšlo najevo, bylo toto vloupání zatím posledním v celé řadě několika předešlých vloupání do chat v této oblasti.

Celkem kriminalisté muže za období od října loňského roku do současné doby podezřívají nejméně ze sedmi případů, přičemž ukradl věci za zhruba 200 tisíc korun. Na zařízení způsobil škody přes deset tisíc korun.

Muž, který se v říjnu 2009 vrátil z výkonu trestu odnětí svobody, byl obviněn z krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci. Stíhání je vedeno na svobodě, přičemž pachateli nyní hrozí až pět let odnětí svobody.