Drzost zlodějů opravdu nemá žádnou mez! Poslední případ, který museli řešit policisté v Kosmonosích, jistě hovoří za své. Dopadený zloděj totiž při příjezdu policejní hlídky neztratil hlavu a začal si vymýšlet neuvěřitelné pohádky. Ale marně!

Celý zlodějský příběh se začal odehrávat v neděli kolem první hodiny ranní. Mladý muž se nenápadně dostal do objektu Lorety v Kosmonosích. Tam se rozhodl ukrást několik metrů měděných okapových svodů. Pravděpodobně tedy do sběru.

Zloděj měl ale smůlu. I když byla černočerná tma, viděl jej náhodný svědek, který také zavolal policii. Boleslavskému deníku to řekl jejich mluvčí Ladislav Mareš. „Policisté po příjezdu na místo objevili mladého muže sedícího uvnitř objektu,“ uvedl Mareš.

Ten tam ale seděl u velké hromady měděných okapů a plechů. Když se jej muži zákona zeptali, copak tam tak pozdě večer dělá, odvětil jediné – odpočívám!

Takovou pohádkou se ale policisté nesmířili. Při lustraci se totiž strážci zákona dozvěděli, že muž byl v posledních třech letech za takový čin odsouzen. „Naposledy pak Okresním soudem v České Lípě,“ upřesnil Ladislav Mareš.

Dvaadvacetiletý zlodějíček z České Lípy tak vzápětí putoval na policejní služebnu. Tam mu bylo sděleno podezření z krádeže. „Škoda, kterou krádeží osmi metrů okapových svodů způsobil, je odhadována na sedm tisíc korun,“ uvedl Mareš s tím, že dopadnout pachatele jen pár chvil po krádeži se podařilo především díky všímavostí lidí.

Všímavost lidí zabránila před pár dny také krádeži měděných okapů na kostele sv. Havla v Mladé Boleslavi. Nic nestačil ukrást, z místa ale utekl.