Mladou Boleslav má zakázanou - zákaz ale porušil a navíc chtěl krást! Policisty na podezřelého muže v objektu sběrny druhotných surovin v Palackého ulici upozornil ve středu kolem jedenácté večer anonym na lince 158.

Na místo operační důstojník vyslal hlídku z obvodního oddělení. Policisté prohlédli dvůr sběrny i budovu. „V jednom z kontejnerů na dvoře objevili asi padesátiletého muže, který se před hlídkou evidentně skrýval. Muž přiznal, že do výkupny vnikl s úmyslem ukrást kovový odpad, který chtěl následně prodat do jiné sběrny,“ řekl Deníku mluvčí policistů Ladislav Mareš.

Policisté muže zadrželi a převezli na služebnu. Tam zjistili, že zadržený devětačtyřicetiletý muž má trvalé bydliště v jižních Čechách, a navíc že má rozsudkem soudu od října loňského roku vysloven zákaz pobytu v Mladé Boleslavi po dobu pěti let. Jak sám uvedl, i přes zákaz se nadále vyskytoval v Mladé Boleslavi, kde žil jako bezdomovec.

Pobuda je tedy nyní podezřelý z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, rovněž také z pokusu krádeže. Případ policisté šetří ve zkráceném přípravném řízení.