Z krádeže je podezřelý šestatřicetiletý muž z Liberecka. Podle sdělení mladoboleslavského policejního mluvčího Ladislava Mareše měl koncem července spolu s dalším, zatím nezjištěným komplicem v Bakově nad Jizerou vypáčil okno předních dveří zaparkovaného vozidla Volkswagen Passat. Z vozidla pak odcizili navigaci v hodnotě nejméně deset tisíc korun. Stejnou škodu způsobili také na vozidle.

Jenže tahle krádež jim nestačila. "Ve stejný den se zloději vloupali také do zaparkované mazdy, z níž odcizili mikinu, látkovou tašku a také plyšového Barta Simpsona," řekl Mareš. Nedaleko se také po rozbití okna vloupali do zaparkované Škody Octavia, ze které ukradli autorádio s CD mechanikou a externí přijímač GPS.

V tutéž noc kradli také v Klášteře Hradišti nad Jizerou. Tam se vloupali do dvou vozidel Škoda Fabia a Roomster. Zatímco z fabie nic neodcizili, z druhého auta ukradli autorádio s CD přehrávačem.

Po autech ještě dům

Rušnou noc doplnili ještě pokusem vloupání do domu v Chudoplesech, přičemž u domu rozbili skleněnou výplň vstupních dveří a snařžili se dveře otevřít. Po vyrušení z místa utekli, přičemž ze zaparkovaného peugeota u domu stačili po navrtání nádrže ukrást asi dvacet litrů benzínu. Ve středu 4. srpna kradli znovu, tentokrát v obci Horní Bukovina vyvrtali otvor do nádrže zaparkované škody fabia a ukradli asi třicet litrů benzínu.

Krátce po činu šestatřicetiletého muže zadrželi policisté z Obvodního oddělení Mnichovo Hradiště. Po druhém ze zlodějů policisté nadále pátrají. Celkem způsobili škodu kolem padesáti tisíc korun. "Muž i jeho komplic jsou je podezřelí z krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci. Případy se dále zabývají policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování," dodal mluvčí.