Na vystavené zboží reagoval zatím neznámý podvodník, který chtěl údajně zboží koupit. Následně jí zaslal odkaz, který žena rozklikla a zjistila, že je přesměrována na platební bránu. Bez přemýšlení vyplnila veškeré údaje ke své kartě. Během okamžiku pak přišla o 35 tisíc korun ze svého účtu, které si podvodník převedl kamsi na své konto.

Policisté marně varují před podobnými scénáři, které jsou prakticky totožné. Policejní mluvčí Barbora Schneeweissová připomněl, že pokud někdo něco prodává, není standardní, aby vyplňoval údaje ze své karty. „Nikdy proto nevyplňujte údaje z vaší platební karty, pokud vás kupující kontaktuje nebo zašle odkaz, kde údaje máte vyplnit. S největší pravděpodobností se jedná o dalšího podvodníka, který má své kroky velmi dobře naplánované a má jediný cíl – okrást vás,“ zdůraznila.

Pachateli hrozí vězení

V případě podvedené ženy již boleslavští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to z podvodu a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Za to pachateli v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody na dva roky.