Hrůzné chvíle prožila v poslední srpnový čtvrtek ráno čtyřiadvacetiletá žena z Mladoboleslavska. Krátce po půl šesté ráno u obchodního centra Olympia vystoupila z autobusu městské hromadné dopravy a vydala se pěšky podchodem pod rychlostní silnicí I/10.

Pod mostem jí podle vyjádření tiskového mluvčího mladoboleslavské policie Ladislava Marešezačal obtěžovat čtyřicetiletý muž v montérkách. "I když se mladá žena snažila z místa utéct, útočník ji chytil za ruku a přitlačil na sloup. Tam si svlékl kalhoty a pod pohrůžkou násilí ji donutil, aby rukou dráždila jeho pohlavní orgán. Po té, co se muž uspokojil a začal se oblékat, poškozená útočníka odstrčila a utekla," řekl Mareš.O několik minut později napadení oznámila policistům. Ti ihned začali po násilníkovi pátrat.

Kriminalisté zajistili různé stopy, včetně biologických, vyslechli několik svědků a zajistili i záznamy různých bezpečnostních kamer. Druhý den ráno podezřelého zadrželi. Ten se sice k činu nedoznal, ale podle zajištěných stop, záznamů z kamer i výpovědí svědků je zřejmé, že je pachatelem uvedeného trestného činu znásilnění. V pátek byl z tohoto trestného činu obviněn a jeho stíhání je vedeno na svobodě. Za znásilnění mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na pět let.