VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zanedbaný úklid exkrementů i nestandardní pohyb auta

Mladoboleslavsko - Jako každý den, i ten uplynulý přinesl strážníkům rozmanité úkoly.

3.1.2009 3
SDÍLEJ:

KrimiFoto: Deník


OS – 07.15 hodin se dostavil na služebnu MP v ulici Palackého občan V.M. odsouzený k výkonu trestu obecně prospěšné práce. Odsouzenému V.M. byl přidělen sběr odpadků na veřejném prostranství v ulici Na Kozině a v přilehlém parčíku. V průběhu výkonu trestu byl V.M. kontrolován pracovníkem kamerového systému a hlídkou, která nezjistila závažné nedostatky v jeho činnosti, byla mu jen upřesněna další místa znečištění.

V 07.50 hodin se dostavil další odsouzený občan M.K. k výkonu trestu obecně prospěšné práce. Ten uklízel nepořádek v ulici Pražská brána též bez zjevných závad.

OS – 09.50 hodin telefonicky oznámila občanka, že před její dům v ulici Dukelská někdo odložil k vyvezené popelnici tři papírové krabice s odpadem. Dále uvedla obavu, že krabice kolem jdoucí opilci rozkopají a tím zde způsobí nepořádek. Operační důstojník telefonicky upozornil hospodářského pracovníka firmy Compag, který přislíbil, že papírové krabice s odpadem odvezou. V odpoledních hodinách provedla hlídka na místě kontrolu a papírové krabice s odpadem se na místě nenacházely.

OO2 – 11.20 hodin zjistila hlídka v ulici Na Radouči u prodejny Družstevník sedmapadesátiletého J.V., který zde venčil svého psa na volno a ještě zanedbal úklid psích exkrementů. Hlídka J.V. upozornila, že podle OZV statutárního města Mladá Boleslav je venčení psů na volno na veřejném prostranství zakázáno a že majitelé psů jsou povinni po svých psech exkrementy uklízet. J.V. se však začal vymlouvat, že zde nejsou poblíž pytlíky na psí exkrementy. Hlídka mu na to ukázala nedaleký stojan s pytlíky. Následně J.V. psí exkrementy z veřejného prostranství uklidil. Vyřízeno domluvou.

OS – 13.02 hodin telefonicky oznámil občan, že u nákupního centra Hypernova jsou na vyhrazených parkovacích místech pro invalidní řidiče neoprávněně zaparkovaná osobní vozidla. Hlídka provedla kontrolu parkoviště, při které zjistila neoprávněně zaparkované jedno osobní vozidlo. Řidič vozidla byl písemně předvolán na služebnu MP k podání vysvětlení.

OS – 14.02 hodin telefonicky oznámil pracovník Bezpečnosti závodu firmy Škoda auto a.s., že poblíž 8. brány do závodu je v křoví uhynulý zajíc. Hlídka uhynulého zajíce odvezla do kafilerního kontejneru, který je umístěn před Krajskou veterinární správou v Kosmonosích.

OO č.3 – 22.00 hodin zjistila hlídka příměstských částí pří jízdě z Čejetic k hlavnímu nádraží, že zde někdo najel vozidlem na jednu z dopravních značek určující vzdálenost k železničnímu přejezdu a tím ho zničil. Poznatek bude předán na příslušný odbor magistrátu, kde zajistí umístění nového dopravního značení.

OO č.1 – 23.20 hodin zjistila hlídka v ulici Jičínská, že u kontejnerů na tuhý domácí odpad se nachází muž, který se v nich přehrabuje a vyhazováním nechtěných věcí dělá značný nepořádek. Po ztotožnění bylo zjištěno, že se jedná o sedmapadesátiletého Z.B. z Polska, který se potuluje po České republice. Na výzvu hlídky místo uklidil a poté opustil.

DS – 23.45 hodin byla přijata stížnost občana na rušení nočního klidu hudební produkcí z klubu z Bondy centra na třídě Václava Klementa. Již je byl prý několikrát žádat o ztišení, ale personál ho jen ujistí o zajištění nápravy, ale neučiní tak. Strážníci zjistili, že je zde velmi nahlas puštěn jukebox a zaměstnanci hází jeden na druhého, kdo za něj odpovídá či kdo ho dal nahlas. Jelikož se nejedná o první stížnost na rušení nočního klidu z tohoto podniku, sepsala hlídka oznámení a věc bude řešena magistrátem města.

OO č.1 – 03.45 hodin prováděla hlídka kontrolní činnost v lesoparku Štěpánka, když si všimla nestandardně se pohybujícího vozidla nedaleko restaurace Koliba. Po zastavení se potvrdilo podezření strážníků, že řidič požil alkohol, k čemuž se mladý muž přiznal. Věc si převzala k dořešení přivolaná hlídka Policie ČR.

Autor: Ondřej Bukáček

3.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nehoda vlaku: Náhoda? Provokace? Nebo šlo o teroristický čin?

Dominik Čupík se narodil 10. prosince, vážil 3,66 kg a měřil 51 cm. S maminkou Veronikou a tatínkem Vladimírem bude bydlet v Krpech, kde už se na něho těší sourozenci Markétka a Daneček.
6

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Bývalý vojenský prostor se stal rájem netopýrů

Milovice - Pozoruhodně bohatý výskyt netopýrů zaznamenali letos vědci na pastvinách divokých koní, praturů a zubrů a v jejich okolí. Bývalý vojenský prostor mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou poskytuje útočiště až dvou třetinám druhů, které v Česku žijí.

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Střední Čechy – Nejfrekventovanější výskyt akutních respiračních infekcí zůstává ve středních Čechách na Příbramsku, naopak nejnižší nemocnost se z Kladenska během uplynulého týdne přesunula na Kolínsko. Nadále platí, že situaci lze označovat jako klidnou a nijak nevybočující ze zkušeností uplynulých let. Údaje praktických lékařů a pediatrů sice ukazují, že nemocnost zvolna stoupá – to je však v tomto ročním období obvyklé.

Kam na nejlepší svařák. A za kolik?

/INTERAKTIVNÍ MAPA/ Proklikejte si, kolik zaplatíte za dvě deci svařeného vína či punče na vánočních trzích na náměstích českých, moravských a slezských měst.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT