V základní škole v Debři u Mladé Boleslavi se objevily drogy. Ředitel školy našel u žáků sedmé třídy marihuanu a zalarmoval policii. Podle MF Dnes si školáci drogu vzájemně prodávali. „Případem se zabývají kriminalisté,“ potvrdil mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

„Ředitel školy nám to oznámil minulý týden a zároveň nám předal zadrženou marihuanu. Jedná se přibližně o dva gramy této látky. Zabavil ji u tří dětí – dvou chlapců a jedné dívky,“ řekl dnes Schön. Policisté podle něj při vyšetřování spolupracují s magistrátním odborem sociálně- právní ochrany dětí. „Vzhledem k věku žáků více k případu sdělovat nebudeme,“ dodal mluvčí.

Podle MfD drogu sehnala dívka, ředitel školy ji však brání. Podle něj není žádnou dealerkou a spíše ji k tomu vedla náklonnost k o rok staršímu spolužákovi. Potvrzuje to i vedoucí psycholog a supervizor Drop In Ivan Douda. „Občas se vyskytují případy, kdy s drogami děti na základních školách jakoby obchodují, ale jde o symbolické částky. Hlavním důvodem, proč dítě přinese do základní školy drogy, je snaha se zviditelnit v partě, případně vzepřít se rodičům,“ řekl MfD.

Vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí Věra Palounková uvedla, že kurátorky budou pravděpodobně jednat s rodinou nezletilé a mohou jí doporučit návštěvu poradny. „Rozhodně nebudeme nikoho trestat,“ dodala. Ve škole ale děti postihu neuniknou.