Na případ upozornila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. „Nyní může skončit až na dva roky za mřížemi,“ konstatovala. Připomněla, že podezřelý muž nejméně ve dvou případech, a to na konci srpna a na začátku září, vulgárně urážel 41letou ženu a její dvě děti, hrozil jim těžkou újmou na zdraví a usmrcením – a dále veřejně hanobil národ.

Žena se obávala o svůj život, a především pak o život svých dětí; proto věc nahlásila na policii. Případ, který se řeší ve zkráceném přípravném řízení, míří od policie k soudu; tam dojde na klíčový moment: prokazování viny. Teprve pak je možné uvažovat o případném trestu.

Bližší podrobnosti případu mluvčí nekomentovala, nicméně informace o tom, co se stalo, se po Benátkách nešíří pouze v ústním podání. Oficiální webové stránky města přinášejí informaci, ze stíhání souvisí se slovy napsanými do diskuse k místnímu dění na facebooku.

Ilustrační foto
Nafta, benzin, kabely i baterie. Zloději se hodilo vše, co se dalo odnést

„Ve skupině "Benátky nad Jizerou – události" se v příspěvku od osoby J. Ch. Nürnbergerové objevují v komentářích nepravdivé informace o útvaru Policie ČR v Benátkách nad Jizerou,“ upřesnila na webu kulturní referentka městského úřadu a tajemnice komise pro kulturu, vnější vztahy a propagaci Renata Krausová. Jestliže odkazuje přímo na policejní zprávu, není pochyb o tom, že hovoří o stejném případu.

Mimochodem: Johanna Christopha Nürnbergera – muže – lze dohledat jako proslulého výrobce smyčců pro strunné hudební nástroje. Působil v druhé polovině 19. století.