Čtyřiačtyřicetiletá žena z Mladoboleslavska si opět libuje v krádežích.Nejméně ve dvou případech totiž okradla obyvatele domu s pečovatelskou službou a léčebny dlouhodobě nemocných. Informoval o tom mladoboleslavský policejní mluvčí Ladislav Mareš.

"Jak policisté zjistili, koncem listopadu vnikla pod falešnou záminkou do jednoho z bytů v domě s pečovatelskou službou, využila nepozornosti obyvatelky bytu a z odložené tašky odcizila peněženku se sedmi sty korunami," uvedlMareš s tím, žestarší ženu oslovila před domem a po krátkém rozhovoru ji požádala o něco k pití. Důvěřivá důchodkyně ženu vpustila do svého bytu a pití jí poskytla. Podezřelá se jí „odměnila“ tím, že jí při odchodu z bytu ukradla peněženku.

Ve stejný den odpoledne na jednom z pokojů Léčebny dlouhodobě nemocných v Mnichově Hradišti ukradla z peněženky v zásuvce nočního stolku jednašedesátiletému muži pět tisíc korun. V tomto případě prostě bez jakýchkoliv rozpaků vstoupila do pokoje, využila chvíle, kdy pacient spal, a peníze ukradla.

"Žena, která byla v minulosti již asi desetkrát pro majetkovou trestnou činnost trestána, je podezřelá z trestného činu krádeže a případ šetří policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování. Za tento trestný čin hrozí pachateli až tříleté vězení," dodal mluvčí.