Nejen v březnu, ale s největší pravděpodobností i v měsících předešlých, řádila povedená trojice ve vykrádání aut na různých místech Mladoboleslavska a Českolipska. Dva z nich už svět pozorují skrze mříže. Deníku to řekl tiskový mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Ladislav Mareš.

"Dva muži ve věku od šestadvaceti do dvaatřiceti let samostatně nebo ve dvou provedli minulý týden vloupání například do vozidla Peugeot 307 v ulici Na Radouči, citroenu a seatu v Tovačovského ulici a začátkem března také do octavie v ulici 17.listopadu," uvedl Mareš. Další auto neodolalo jejich nájezdu v Katusicích.

Jejich krádežím ve většině případů neodolala autorádia. Nepohrdli ani satelitními navigacemi. V polovině března v Doksech ale ukradli rovno celý automobil. "Dva z podezřelých minulý čtvrtek ráno v Máchově ulici v Mladé Boleslavi nastoupili do neuzamčeného vozidla Škoda Octavia a auto v hodnotě asi 400 tisíc korun ukradli. Při ujíždění před policejní hlídkou s autem na Mnichovohradišťsku havarovali," řekl policejní mluvčí a dodal, že jednoho z pachatelů se podařilo zadržet přímo na místě. Druhý však utekl.

Dalšího z trojice zlodějů zadrželi policisté po hodně kuriozní krádeži v prodejně Billa v Mladé Boleslavi. Tam se muž pokusil ukrást meteorologickou stanici. Po kusech ji nacpal do kapes, když v tom ho uviděla vedoucí prodejny. "Po výzvě, aby kradené věci vrátil rozšlapal asi 200 balíčků bramborových lupínků a rozbil asi dvacet lahví vína, hruškovice a slivovice. Při pokusu o útěk ještě nákupním vozíkem poškodil chladicí box na nápoje a do cukrovinek hodil hliníkový žebřík," popsal běsnivé řádění zloděje policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Celková škoda, kterou muži při krádežích a poškozování věcí způsobili, přesahuje 300 tisíc korun. Na oba už soud uvalil vazbu. Po třetím však policisté stále pátrají.