Práce „detektivů v obleku“, jak se členové ostrahy eufemisticky titulují, se nejeví jako adept na zisk zlaté medaile v zábavnosti. Vstoupil-li do agenturních služeb horlivý čtenář příběhů Hercule Poirota, čekalo jej nejspíše pořádné rozčarování: namísto mravenčí práce kriminalisty a skládání mozaiky při rekonstrukci zločinu postávání v supermarketu. Hříšníky pak nejsou vrazi nebo bankovní lupiči, nýbrž obyčejní zlodějíčci, kteří se snaží „otočit“ zboží za pár korun.

Pohled na lepé zákaznice je tak vítaným zpestřením nekonečné nudy. Rtuť teploměru již přesahuje dvacítku a sukně dívek a dam jsou stále kratší. Ale nejen vyzývavým oděvem či neodolatelnou krásou poutají ženy pozornost strážců regálů. Ostříží oko jednoho z nich ulpělo na třiatřicetileté nakupující v Intersparu. Hned za kasami si na ni došlápl a zanedlouho si už prohlížel krajku jejího spodního prádla.

Ovšem ve vší počestnosti – žena totiž ve svých nedbalkách skrývala bezmála půltucet flakónů rozličných vůní. Přivolaným policistům se ke krádeži přiznala. Ani to ji však od strastí neuchránilo: vypečená zákaznice–straka je totiž v podmínce. Velmi vážně jí tedy hrozí, že místo svěžího parfému bude čichat zpocená těla svých kolegyň za těžkými dveřmi kriminálu