Vše začalo tím, že se policisté v brzkých ranních hodinách chystali zastavit automobil, který projížděl v místní části Debř v Mladé Boleslavi. Informovala o tom Lucie Nováková, tisková mluvčí mladoboleslavských policistů.

Silniční kontrola ale brzy nabrala značně adrenalinových obrátek. Místo toho, aby se řidič zastavovaného automobilu značky Škoda Octavia podrobil kontrole, řidič místo toho dupl na plyn a začal ujíždět. To si policisté nenechali líbit a usoudili, že takový řidič má zřejmě důvod, proč před nimi začal ujíždět. „Hlídka policistů jej začala pronásledovat v ulicích města až do místní části Podchlumí, kde byl zadržen,“ popsala automobilovou honičku Lucie Nováková.

Zdroj: PČR

Varovné výstřely coby donucovací prostředek přišly na řadu mimo centrum města, kdy obě auta sjela mimo hlavní komunikace. „Střílelo se na zem do hlíny mimo vozidlo, to nebylo zasaženo,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková. Tak se podařilo auto zastavit a pachatele zadržet. „Použití varovných výstřelů jako donucovacího prostředků není časté, případy jsou spíše ojedinělé,“ odpověděla na dotaz Deníku Lucie Nováková.