Hlídka se okamžitě vydala vozidlo pronásledovat. Za pomoci majáků a houkačky se celníci snažili vozidlo zastavit. Řidič ale ve své zběsilé jízdě, kdy nebezpečně kličkoval mezi ostatními vozidly, pokračoval. Hlídka ho pronásledovala přes Pískovou Lhotu směrem na Brodce. U čerpací stanice MOL vozidlo dostihla, předjela a pokusila se ho opět zastavit.

„Řidič opakované výzvy k zastavení nedbal a přes čerpací stanic se otočil do opačného směru, na to hlídka ihned reagovala a pokračovala v pronásledování vozidla po silnici II/610 směrem na Mladou Boleslav,“ uvedla mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková.

Lexus ujížděl do Bezděčína. Řidič si počínal dál naprosto bezohledně, riskoval a ohrožoval další auta na silnici. Předjížděl přes plnou čáru, nerespektoval přikázanou rychlost jízdy v obci i mimo obec a místy jel v protisměru. Po projetí Bezděčína pokračoval na dálnici D10 ve směru na Liberec.

„Celníci nebezpečného řidiče vyzývali pomocí megafonu k zastavení vozidla i opakovanou výzvou s výstrahou, že bude použito zbraně. Řidič však na výzvy k zastavení opětovně nereagoval a pokračoval vysokou rychlostí v jízdě dál,“ doplnila mluvčí celníků.

Konec přišel až u exitu 44B. To se celníkům podařilo zablokovat vozidlo v odstavném pruhu dálnice a za použití hrozby namířenou střelnou zbraní řidiče vytáhli z vozidla, povalili ho na zem, nasadili pouta a provedli osobní prohlídku. U řidiče hlídka nalezla pouze osobní věci. Po ztotožnění ale bylo zjištěno, že jde o třicetiletého Čecha, který má zadržen řidičský průkaz.

Přivolaná hlídka Policie ČR řidiče na místě podrobila testu na alkohol a na návykové látky. Výsledek testů byl negativní. „Následně hlídka celníků přistoupila ke kontrole vozidla z důvodu pátrání po zboží uniklému celnímu dohledu nebo podléhající zákazům a omezením, ale kontrola také skončila s negativním výsledkem,“ doplnila Yvona Matějková.

Případ si převzala hlídka Policie ČR z oddělení hlídkové služby Mladá Boleslav.