Na opilce za volanty se od sobotního večera a především na Velikonoční pondělí zaměřily v daleko větší míře hlídky policie na Mladoboleslavsku. Informoval o tom policejní mluvčí Ladislav Mareš.

„Celkem policisté zkontrolovali přes 130 řidičů. Zjistili dvanáct přestupků a také dva trestné činy. Ve čtyřech případech byli zjištěni řidiči pod vlivem alkoholu, přičemž tři případy jsou řešeny jako přestupek a jeden jako trestný čin,“ uvedl Mareš.

Další podnapilé řidiče policisté přistihli za volantem také v dalších svátečních dnech. Dva případy jsou řešeny jako trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Téměř dvě promile

Na jednoho opilého řidiče narazila policejní hlídka z Dobrovice v Úhercích. „Podle opakované dechové zkoušky řídil pětatřicetiletý muž podnapilý a v krvi měl kolem 1,9 promile alkoholu,“ uvedl policejní mluvčí.

Další opilecký hříšník skončil v sítích policistů v Klášteře Hradišti nad Jizerou. Podle orientační dechové zkoušky řídil s přibližně jedním promile alkoholu. „S naměřenými hodnotami řidič souhlasil, ale vyžádal si také lékařské vyšetření spojené s odběrem krve na zjištění alkoholu. To policisté zajistili,“ poznamenal dále Mareš.

Oba tito řidiči přišli na místě o řidičské průkazy a jejich nezodpovědnou jízdou se nyní zabývají policisté. Podezřelí jsou z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.