Zřejmě nenapravitelný je sedmadvacetiletý muž z Mladoboleslavska. V pátek byl propuštěn z výkonu trestu odnětí svobody, kde si odpykal téměř roční trest za krádež. V neděli navečer v Mladé Boleslavi, ulici U Stadionu vysadil skleněnou výplň dveří ve sklepě a poškodil zámek.

V prostoru sklepa pak vypáčil visací zámky na dvou sklepních kójích a ukradl horské a cestovní jízdní kolo. Bicykly ponechal ve společných prostorách domu, neboť byl vyrušen náhodným svědkem.

„Z místa utekl, ale kola nebyly jediné věci, které po něm v domě zůstaly. Při útěku zapomněl i na svůj batoh s osobními věcmi včetně občanského průkazu,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Pár minut po krádeži ho nedaleko domu zadržela hlídka policistů z Obvodního oddělení Mladá Boleslav I. I když se „recidivista“ tvářil ve smyslu rčení „Já nic, já muzikant“, zanechané stopy na místě krádeže ho jednoznačně usvědčily.

V úterý soudce rozhodl o tom, že poputuje zpátky do výkonu trestu odnětí svobody, a to na deset měsíců. Protože s výší trestu nesouhlasil a je důvodné podezření, že by v trestné činnosti pokračoval, uvalil na obviněného soudce vazbu. Ve středu ho policisté eskortují do věznice.